جابه‌جایی ۲۴۲ هزار مسافر از اردبیل

رضا شیرین‌زاده صبح امروز در بازدید از شرکت‌های مسافربری شهرستان کوثر اظهار کرد: حدود ۲۴۲ هزار مسافر در ۲ ماهه گذشته از استان اردبیل به مقاصد مختلف کشور جابه‌جا شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۵۵ هزار و ۲۷۸ مسافر از استان جابجا شده بودند در ۲ ماهه گذشته کاهش ۵ درصدی را شاهد هستیم.

 او افزود: در حال حاضر ۶۲ شرکت مسافربری در استان در حال خدمات رسانی به مردم و مسافران هستند که در ۲ ماهه گذشته ۳۹ هزار و ۲۸۱ صورت وضعیت توسط شرکت‌ها صادر شده است.

 معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: در این مدت ۱۳۵ هزار و ۸۹۹ مسافر از شهرستان اردبیل، ۶۰۰ مسافر از شهرستان نیر، ۲ هزار و ۴۰۱ نفر مسافر از شهرستان نمین،۱ هزار و ۴۹۹ مسافر از شهرستان بیله سوار، ۱۸ هزار و ۵۸۵ مسافر از شهرستان پارس آباد، ۲۲ هزار و ۵۷۸ مسافر از شهرستان خلخال، یک هزار و ۲۵۲ نفر مسافر از شهرستان کوثر، ۱۴ هزار نفر مسافر از شهرستان گرمی، ۴۰ هزار و ۴۳۰ نفر از شهرستان مشگین شهر، ۳۴۵ نفر مسافر از شهرستان سرعین، ۳۶۵ نفر مسافر از شهرستان اصلاندوز و بیش از ۳ هزار نفر نیز از سایر شهرستان‌ها به مقاصد مختلف جابجا شده‌اند.

 شیرین زاده اضافه کرد: از این تعداد مسافر ۱۲۶ هزار و ۵۴۳ نفر با وسیله نقلیه اتوبوس،۲۲ هزار و ۳۵۸ نفر با وسیله نقلیه مینی بوس و ۹۲ هزار و ۴۰۲ نفر مسافر با وسیله نقلیه سواری به مقاصد مختلف جابجا شده است.

 او گفت: در ۲ ماهه گذشته ۲۲ هزار و ۳۵۸ نفرمسافر با وسیله نقلیه مینی بوس جابجا شده بودند که در مدت مشابه سال قبل ۲۰ هزار و ۱۶۸ نفر بود که این امر افزایش ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

 معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل فعالیت ۷ پایانه مسافربری در استان اردبیل را یادآور شد و عنوان کرد: هزار و ۲۳۱ ناوگان مسافر در استان اردبیل در حال خدمات رسانی به مردم و مسافران هستند.

شیرین زاده اذعان کرد: مردم و مسافران می‌توانند هرگونه شکایت و انتقاد خود از عملکرد شرکت و راننده را به سامانه ۱۴۱ اداره کل راهداری استان اطلاع دهند تا در اسرع وقت در کمیسیون‌های مربوطه به تخلفات رسیدگی شود.