دستاورد‌های ماندگار رئیس جمهور شهید در حوزه آب و فاضلاب استان یزد

جلال علمدار مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور آیت الله سید ابراهیم رئیسی به خدمات ارزشمند دو دوره سفر ایشان به استان یزد اشاره کرد و گفت: در این سفر‌ها در مجموع هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه آب و فاضلاب استان یزد در حال اجرا و تکمیل است. 
 
او با بیان اینکه آبرسانی به مناطق مختلف کشور محور برنامه‌های دولت سیزدهم است، افزود: اختصاص مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های آبرسانی به ۳۸۱ روستای سطح استان از محل اعتبارات محرومیت زدایی از سوی وزارت نیرو به عنوان خدمتی ماندگار با تدبیر شهید خدمت در ذهن مردم این دیار ثبت شد. 
 
مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد به طرح عظیم جهاد آبرسانی با هدف رفع محرومیت زدایی در روستا‌ها اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر قرارداد دوم محرومیت زدایی با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) به مبلغ هفت هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال برای آبرسانی به ۸۴ روستا در سطح استان منعقد و قرارداد به قرارگاه ابلاغ شده است. 
 
علمدار اظهار داشت: اختصاص مبلغ ۳۰ میلیارد تومان برای بازسازی خط انتقال آب اشکذر از دیگر مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور به استان یزد است که از محل طرح تنش آبی ابلاغ و در حال خرید بخشی از لوله مورد نیاز خط انتقال این شهر هستیم. 
 
او اختصاص مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاز یک رینگ آب شهری یزد را از جمله مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به یزد عنوان کرد و گفت: فاز اول رینگ شامل ۳۳ کیلومتر خط آبرسان، ۷۰ هزار متر مکعب مخزن و یک باب ایستگاه پمپاژ است که اجرای حدود ۲۹ کیلومتر خط انتقال آن به اتمام رسیده و حدود ۴ کیلومتر آن در حال اجرا است. 
 
مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد با بیان اینکه فاز یک رینگ شهر یزد حدود ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: در این طرح ۲۰ هزار متر مکعب مخزن احداث شده و دو باب مخزن ۴۰ هزار متر مکعبی و ۱۰ هزار متر مکعبی نیز در حال ساخت می‌باشد. 
علمدار افزود: تکمیل تاسیسات فاضلاب ندوشن و فاضلاب روستای آسفیج از توابع بهاباد با اختصاص ۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی طرح فاضلاب روستایی در سال ۱۴۰۱ از مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور شهید در حوزه فاضلاب است. 
 
او میزان تولید پساب تصفیه خانه ندوشن را ۵۰۰ هزار لیتر در شبانه روز اعلام کرد و اظهار داشت: پروژه فاضلاب ندوشن با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی، شامل ۲۷ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و پنج کیلومتر خط انتقال است که صددرصد اجرا شده است. 
 
 مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد از پیشرفت ۸۵ درصدی پروژه فاضلاب آسفیج خبر داد و تصریح کرد: این تصفیه خانه با هزار متر خط انتقال و ۹ هزار متر شبکه جمع آوری فاضلاب، ۲۱۰ هزار لیتر در شبانه روز پساب را تصفیه می‌نماید و قادر است این میزان را تا ۴۰۰ هزار لیتر در شبانه روز افزایش دهد.