پایان خرداد ماه آخرین زمان ثبت نام در سامانه سرویس مدارس 

شهریاری گفت: در خصوص سرویس مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ بر اساس آیین نامه اجرایی جدید حمل و نقل دانش‌آموزان ارائه خدمت خواهد شد.

وی افزود: مرحله نخست فرایند حمل و نقل دانش‌آموزی در قالب ثبت درخواست والدین از طریق درگاه سامانه ملی پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) از اول خرداد ۱۴۰۳ آغاز شده است و والدین متقاضی دریافت خدمات حمل و نقل دانش‌آموزی (سرویس مدارس) می‌توانند از تاریخ اعلام شده به مدت یک ماه با مراجعه به سامانه www.irtusepand.ir و با کلیک بر روی گزینه ثبت درخواست والدین برای سرویس مدرسه ۱۴۰۴-۱۴۰۳ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

شهریاری خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها طبق تبصره یک از ماده ۱۵ آیین نامه جدید موظف هستند تا پایان مرداد ماه نسبت به تکمیل فرایند ثبت نام تایید و صدور گواهی صلاحیت شرکت‌ها و رانندگان اقدام نمایند از این رو والدین می‌توانند با مراجعه به صفحه اصلی سامانه سپند و از طریق گزینه شرکت‌های مجاز و دارای گواهی صلاحیت از شهرداری‌های محل اقامت خود انتخاب کرده و فرایند دریافت سرویس مدرسه را از طریق همان پیمانکار منتخب ادامه دهند.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان آذربایجان شرقی گفت: قرارداد مابین اولیای دانش‌آموزان و شرکت‌های حمل و نقل مجاز از طریق سامانه مذکور منعقد شده و سامانه الکترونیکی گفته شده متعلق به وزارت کشور توسط شهرداری تهیه شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس ماده ۲۴ آیین نامه جدید حمل و نقل دانش‌آموزی مدیران مدارس هیچگونه قراردادی با شرکت‌های حمل و نقل منعقد نخواهند کرد و فقط اولیا با شرکت‌های حمل و نقل دانش‌آموزان و بر اساس همین سامانه سپند قرارداد منعقد خواهند نمود.

شهریاری گفت: نظارت عالیه بر خدمات ارائه شده در حمل و نقل دانش‌آموزی در هر شهرستان بر عهده شورای هماهنگی ترافیک شهرستان بر اساس تبصره ۵ ماده ۲۵ آیین نامه جدید است که در آیین نامه قبلی طبق ماده ۱۸ امورات انجام می‌گرفت.