تله مرگبار رفح؛ ۱۴ نظامی اسرائیلی کشته و زخمی شدند

کتائب شهید عزالدین القسام از به دام افتادن شمار جدیدی از نظامیان صهیونیست در یک کمین در اردوگاه «الشابوره» در شهر رفح و کشته و زخمی کردن شماری از آنها خبر داد. 
شاخه نظامی حماس، لحظاتی پیش اعلام کرد که موفق شده است شماری از نظامیان صهیونیست را پس از ورودشان به یکی از منازل بمب‌گذاری شده در شهر رفح به دام اندازد و منزل مذکور را منفجر کند. به محض رسیدن نیرو‌های نجات اسرائیلی، مبارزان فلسطینی با استفاده از خمپاره اطراف این منزل را هدف قرار دادند.
رسانه‌های صهیونیستی نیز با اعتراف به «وقوع یک حادثه امنیتی سخت» در شهر رفح از کشته و زخمی شدن دست‌کم ۱۴ نظامی خبر دادند. 
برخی رسانه‌ها از جمله حدشوت گزارش دادند که دست‌کم ۴ نظامی از تیپ جفعاتی کشته و حدود ۱۰ نفر زخمی شدند که حال چند نفر از آنها وخیم است و هنوز شماری از نظامیان در ساختمان تله‌گذاری شده از سوی مقاومت، تحت محاصره هستند. 
پس از انتشار این خبر بود که رسانه‌های اسرائیلی از فرود شماری از بالگرد‌های تیپ نجات ۶۶۹ در برخی بیمارستان‌های اسرائیلی از جمله بیمارستان ایچیلوف در تل‌آویو و بیمارستان سوروکا در بئر السبع و انتقال زخمی‌های عملیات امروز رفح خبر دادند.