بلینکن: از همه کشور‌های جهان می‌خواهیم به غزه کمک کنند

آمریکا بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی و شریک جرم این رژیم در نسل کشی فلسطینیان با تامین تسلیحات و نیز حمایت‌های سیاسی و دیپلماتیک از تل آویو است به طوری که علاوه بر میلیارد‌ها دلار کمک‌های نظامی برای کشتار فلسطینیان، واشنگتن مانع از تصویب قطعنامه‌های الزام آور به منظور توقف جنگ غزه شده است. با این حال، به مانند همیشه واشنگتن قیافه حق به جانب گرفته و به دنبال جذب کمک‌های مالی برای بازسازی غزه است!

به گزارش الجزیره، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا طی هشتمین دور سفر‌های خود به خاورمیانه از زمان آغاز جنگ غزه امروز در کنفرانس اردن که به منظور جلب کمک‌های بین المللی برای فلسطینیان است شرکت کرده و از کشور‌های جهان خواست کمک‌های بیشتری به فلسطینیان در غزه اختصاص دهند. 

وی با اشاره به آنچه تلاش‌های واشنگتن برای کمک به فلسطینیان خواند، افزود: آمریکا بیش از ۴۰۰ میلیون دلار کمک مالی به غزه اختصاص داده است. ما از سایر کشور‌های جهان و شرکای خود می‌خواهیم آنها نیز کمک هایشان را به این باریکه اهدا کنند. 

بلینکن در ادامه تاکید کرد: متاسفانه تنها یک سوم از بودجه درخواستی سازمان ملل برای غزه تاکنون تامین شده است. اکنون ما با کمبود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری در این زمینه مواجه هستیم. هر کشوری می‌تواند در پر کردن خلاء موجود مشارکت داشته باشد. 

وزیر خارجه آمریکا خاطر نشان کرد: ما شاهد آن هستیم که برخی کشور‌ها به شدت از شرایط فلسطینیان در غزه ابراز نگرانی می‌کنند. این در حالی است که آنها ظرفیت‌های خوبی برای کمک به این باریکه دارند، اما تاکنون کمک‌های کمی به فلسطینیان اختصاص داده اند. اکنون زمان آن رسیده است که همگی به پا خیزیم. تمامی کسانی که در گذشته کمک‌های سخاوتمندانه‌ای داشته اند و اکنون باید کمک‌های بیشتری کنند. 

مترجم: ابوالفضل هاشمی