رییس سازمان حفاظت محیط زیست:
مجموعه های صنعتی فعال در زمینه رفع آلایندگی محیط زیست تسهیلات می گیرند
مجموعه های صنعتی فعال در زمینه رفع آلایندگی محیط زیست تسهیلات می گیرند

سلاجقه روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از تصفیه خانه Ecmf فاضلاب و توسعه دامداری آگاهی در شهرستان ساوجبلاغ گفت: رویکرد صندوق ملی محیط زیست، تسهیل کننده فرآیندها و ارائه تسهیلات برای رفع آلایندگی است.

وی بیان کرد: بنابراین رویکرد سلبی نداریم و با توجه به شعار سال (جهش تولید با مشارکت مردم) مشوق هایی نیز برای واحدهایی که شاخص های محیط زیست را رعایت کنند، خواهیم داشت.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست استان البرز افزود: واحد دامداری آگاهی توانسته با سیستم تصفیه آب ، ۱۴۰ متر مکعب از آب استفاده شده را برای مصارف کشاورزی و فضای سبز اختصاص دهد که شهرهای اطراف آن استفاده کنند.

سلاجقه گفت: این اقدام با استفاده از ظرفیت های دانش بنیان بوده بنابراین باید در کشور الگو سازی شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: امروز در ادامه خدمات رسانی دولت شهید رئیسی افتتاح های موثری را در استان البرز شاهد هستیم که در زمره فعالیت های فناورانه و ساخت ایران است.

سلاجقه گفت: بر این اساس ، اولین تصفیه خانه در دامداری استان البرز افتتاح شد که پیشتازی استان به شمار می رود.

مجید درگی، مدیر کل محیط زیست استان البرز با اشاره به اینکه ۱۲ پروژه به ارزش ۲ هزار میلیارد ریال آماده افتتاح است، اضافه کرد: برخی از این پروژه‌ها از محل صندوق ملی محیط زیست سهم دارند.

وی به اجرای پروژه منحصر به فرد سیستم نوین تصفیه خانه در یک دامداری اشاره کرد و افزود: این مجموعه نیز که می‌تواند به عنوان الگوی دیگر واحدها قرار بگیرد، توان تصفیه ۱۴۰ متر مکعب پساب را دارد.

درگی یادآور شد: همچنین معضل تهویه سه واحد بزرگ تولید فولاد در استان البرز برطرف شد.

بهره برداری از سیستم تصفیه خانه Ecmf فاضلاب و توسعه دامداری آگاهی از صندوق ملی محیط زیست با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال صورت گرفت.