هشدار سازمان ملل درباره شرایط بحرانی زنان و دختران در غزه
هشدار سازمان ملل درباره شرایط بحرانی زنان و دختران در غزه

بیش از هشت ماه جنگ در غزه که با بمباران مناطق مسکونی و زیرساخت‌ها و حتی ویرانی بیمارستان‌ها همراه بوده است، در کنار جلوگیری صهیونیست‌ها از ورود اقلام غذایی و بشردوستانه به این باریکه، زندگی را برای غیرنظامیان فلسطینی به جهنم مبدل ساخته است. در کنار سکوت کشور‌های غربی، سازمان‌های بین المللی به شدت نگران وضعیت موجود هستند. 

به گزارش الجزیره، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) به شدت از شرایط زنان و دختران در غزه ابراز نگرانی کرد. 

این صندوق در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: کمبود سوخت، محدودیت‌های مربوط به نقدینگی، و هزینه‌های بالای حمل و نقل باعث شده است دسترسی زنان و دختران به خدمات بهداشتی و حفاظتی حیاتی در نوار غزه به شدت کاهش یابد. 

در ادامه این پیام آمده است: خطر برای سلامتی زنان و دختران فلسطینی در غزه به دلیل ادامه شرایط جنگی در این باریکه در حال افزایش است. اگر هم اینک شاهد استقرار صلح در غزه نباشیم، این خطر برای زنان و دختران فلسطینی تشدید می‌شود. 

اکنون دسترسی زنان فلسطینی به پزشکان زنان و زایمان محدود شده است. همچنین اکنون به دلیل ویرانی‌های جنگ و نیز کمبود اقلام بهداشتی، بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در غزه تعطیل شده و شمار اندکی نیز که به صورت محدود اقدام به ارائه خدمات می‌کنند شاهد سیل مجروحان و بیماران هستند و فرصتی برای ارائه خدمات به زنان و دختران وجود ندارد. 

مترجم: ابوالفضل هاشمی