کد خبر: ۴۷۷۰۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۵
گزيده‌اي از اخبار فضاي مجازي در سال 92؛

عزل "ظریف" یکی از خواسته‌های اصلاح‌طلبان، صف خرید ماری جوانا در آمریکا، سعید مرتضوی و اکبر گنجی در زندان اوین، فراخوان قتل مسلمانان در اروپا صادر شد، استفاده از "مانکن" در مغازه‌ها، حلال یا حرام، کلماتی که ایرانی‌ها در گوگل جستجو کردند، گاوداری محل دفن "شارون"، اعزام تروریست‌های وهابی برای ترور مداحان ایرانی، محافظ مخصوص "سید حسن نصرالله" کیست و ... از جمله اخبار جذاب بسته خبري از 14 دی تا 23 دی سال 92 است.

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران؛ هر روز شاهد توليد حجم گسترده‌اي از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاري‌ها و پايگاه‌هاي خبري هستيم كه رصد تمام اين اخبار براي مخاطبان در گرو صرف وقت بالايي است و البته از حوصله آنها نيز خارج؛ براي تسهيل در مرور اين اخبار، تلاش داريم گزيده‌اي از اخبار سياسي در سال 92 را در قالب يك بسته خبري در اختيار مخاطبان قرار دهيم.

اعتراف سفیر اسرائیلی حقایق پرونده آمیا را فاش کرد

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: "اسحاق آویران"، سفیر سابق اسرائیل در آرژانتین در گفت‌وگویی اظهار داشت که "اکثر عوامل بمب‌گذاری در مرکز فرهنگی یهودیان بوینس آیرس (پرونده آمیا) اکنون در جهان دیگر به سر می‌برند و این ما بودیم که آنها را کشتیم". بعد از انتشار این مطلب بود که "آلبرتو نیسمن"، دادستان کل آرژانتین از وزارت خارجه این کشور خواست رسما از قضات اسرائیلی بخواهد آویران را وادار به شهادت دادن کند.

به گزارش فارس، نیسمن جمعه در این باره به کانال "تودو نوتیسیاس" گفت: "من از این اظهارات شگفت‌زده شدم. می‌خواهم بدانم او چگونه از این مسئله اطلاع دارد، این افرادی که کشته شدند، چه کسانی بودند و او چه مدرکی در این باره در اختیار دارد و آنچه آویران گفته این است که اسرائیلی‌ها عاملان بمب‌گذاری در بوینس آیرس را با اسم و فامیل شناسایی کرده‌اند. می‌خواهم از او بشنوم این افراد چه کسانی بوده‌اند و چه کسی آنها را "به جهان دیگر فرستاده است".

طبق این گزارش، ظاهرا آویران، توافق ایران – آرژانتین برای حل این مسئله را "نمایشی خنده‌دار" توصیف کرده که به هیچ چیز نمی‌انجامد و سپس گفته، "در عوض، اسرائیل قاطعانه عمل کرده تا این پرونده را مخفیانه به انجام برساند". بعد از این اظهارات بود که اسرائیل سخنان سفیر سابق خود در آرژانتین را تکذیب کرد. "ایگال پالمور"، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل اظهارات آویران را "حرف پوچ کامل" توصیف کرد اما از توضیح بیشتر در این باره خودداری کرد.

کسی به ما نگفته بود که شکست خورده‌ایم


"روری مک‌کارتی" روزنامه‌نگار روزنامه "گاردین"‌ یکی از صدها خبرنگار و روزنامه‌نگاری بود که پس از حمله آمریکا به عراق در سال 2003 برای پوشش خبری به عراق آمد اما او به مانند سایر خبرنگاران و روزنامه‌نگاران نتوانست در عراق در محله امن و در میان دیوارهای ضد انفجار محصور مانده و نمایشی را که آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها سعی در واقعی جلوه دادن آن داشتند‌، باور کند.


به گزارش تسنیم، مک‌کارتی دو سال در عراق ماند، تا بازسازی عراق را طبق آنچه که آمریکایی‌ها قول آن داده بودند،‌ از نزدیک مشاهده کند و در پایان پس از دو سال به کشور خود باز می‌گردد و کتاب "کسی به ما نگفته بود که شکست خورده‌ایم" را منتشر می‌کند. این کتاب داستان‌های جدیدی از عراق است که کمتر در کتاب‌های انگلیسی و آمریکایی منتشر شده پس از حمله نظامی آمریکا به عراق آن را شاهد هستیم.

مک‌کارتی در این کتاب گزارشی از سفر دو ساله خود به عراق و لحظه لحظه زندگی خود با مردم این کشور را روایت کرده است،‌ گزارشی که در آن به صراحت به واقعیت این جنگ و پشت پرده‌ها اشاره شده و لفاظی‌گری‌های آمریکا در این زمینه را بر باد می‌دهد. او مدعی می‌شود که آمریکا تنها به بهانه سلاح اتمی به این کشور حمله کرده است. اما در حقیقت به دنبال اهداف دیگری در منطقه از جمله سلطه در منطقه خاورمیانه بود.

نکته دیگری که کتاب مک‌کارتی را از سایر آثار منتشر شده در این حوزه متفاوت می‌کند‌، این است که مک‌کارتی برخلاف سایر آمریکایی‌ها و انگلیسی‌هایی که در عراق حضور داشتند،‌ در یک فضای مشخص و درون دیوارهای ضد انفجار خود را محصور نکرده است،‌ او به میان مردم عراق رفته و با وجود اینکه به عنوان یک خبرنگار خطرات بسیاری او را تهدید می‌کرده از میان همان مردم به واقعیت‌ها پی برده است. وی در این مسیر تا جایی پیش می‌رود که با رئیس یکی از گروه‌های تروریستی عراق قرار ملاقات می‌گذارد تا بتواند با وی نیز گفت‌وگو کند. گفت‌وگو با علی عابد حسن،‌ حتاب حمدان‌، احمد باراک و بازمانده یکی از گورهای دسته‌جمعی صدام و... از مهمترین گفت‌وگوهای مک‌کارتی در این کتاب به شمار می‌رود.

کتاب مک‌کارتی پس از انتشار در لندن،‌ توانست با استقبال بسیار مخاطبان مواجه شود،‌ بسیاری این کتاب را بهترین نمونه از روایت‌های منتشر شده از عراق توصیف کردند و بسیاری اذعان داشتند که تا پیش از آن عراق را تنها از دریچه ژنرال‌ها،‌ سربازها و نظامیان و دولت‌مردان نگاه می‌کردند،‌ اما کتاب مک‌کارتی نگاه آن‌ها را تغییر داد.

تصاویری از زیباترین سلام‌های نظامی


تابناک نوشت: این تصاویر، مدافعان حرم حضرت زینب (س) در حال ادای احترام به ایشان هستند.

  


علت مخالفت پدر ضراب با ازدواج رضا و "ابرو گوندش
"

خانواده "رضا ضراب" پس از اطلاع از قصد فرزندشان برای ازدواج با "ابرو گوندش" خواننده مشهور ترک به شدت با این امر مخالفت کردند. اما رضا ضراب بدون توجه به اعتراض خانواده‌اش با  که چندین سال از او بزرگتر است، ازدواج کرد.

به گزارش تیک، علت مخالفت خانواده ضراب با این وصلت،‌ 2 بار ازدواج ابرو گوندش و خواننده بودن او بوده است. حاصل ازدواج ضراب و گوندش دختری به نام آلارااست که اکنون 3 سال دارد.

گفتنی است، خانواده رضا ضراب از خانواده‌های مشهور و مذهبی تبریز هستند و "حسین ضراب پدر" ارتباطات نزدیکی با دولت سابق ایران داشت.

نامه پیامبر(ص) با دستخط حضرت علی(ع) به پادشاه روم

در این تصوير ماکتی از نامه پيامبر اكرم (ص) به منذر بن ساوي عبدي در بحرين مشاهده مي‌شود كه يكي از پادشاهان منطقه روم بوده است كه پيامبر نامه براي ايشان نوشته شده است كه برخي مي‌گويند خط آن متعقل به مولا امام علي (ع) است.


به گزارش فارس، در اين تابلو به خط عربي كنوني توضيح داده شده كه اين نامه‌اي از پيامبر اكرم (ص) به منذر است كه ايشان و قومش را دعوت به اسلام مي‌كند كه اگر دعوت پيامبر را بپذيرند هدايت مي‌شوند كه ظاهرا دعوت اسلام را نپذيرفتند اما صداي اسلام به همه جا رسيد.


چگونه دروغ بابک زنجانی درباره ادعای واریز 2.5 میلیارد یورو افشا شد

معدود مسئولانی که به رغم مفاسد زیاد بابک زنجانی، از او به عنوان "دور زننده تحریم‌ها" به نیکی یاد می‌کردند،، پس از جلسه‌ای که در چند دقیقه مشت بابک زنجانی برای همه باز شد، از حمایت از وی عقب‌نشینی کردند.

یک منبع مطلع در این‌باره به انتخاب گفت: حدود یک ماه قبل پس از طرح ادعاهای درباره واریزی دو و نیم میلیارد یورو از سوی بابک زنجانی به حساب بانک مرکزی تاجیکستان که بانک ملی این کشور نامیده می‌شود، از طرف بانک مرکزی "مهدی گودرزی" معاون بین‌الملل این بانک بهمراه معاونین یکی از بانک‌های خصوصی به تاجیکستان سفر کردند.

در سفر نخست هیئت ایرانی، این هیئت با معاون بانک ملی تاجیکستان دیدار کرد و مقامات تاجیکی به بهانه حفظ اسرار مشتری از اعلام نظر صریح درباره موجود بودن یا نبودن این پول خودداری کردند، اما بصورت غیررسمی وجود این پول را تایید کردند و اظهار داشتند که موضوع را به بانک "کنت گروپ" تاجیکستان که متعلق به بابک زنجانی و مدعی واریزی این پول است، اطلاع می‌دهند.

با وجود هماهنگی بعمل آمده برای دیدار هیات ایرانی با رییس کل بانک مرکزی تاجیکستان، تنها چند دقیقه قبل از دیدار دقتر رییس کل بانک مرکزی تاجیکستان تلاش می‌کند که جلسه را لغو کند اما با پافشاری هیات ایرانی مبنی بر هماهنگی بعمل آمده هیات چهارنفره ایرانی که شامل معاون بانک مرکزی، معاون یک بانک خصوصی ایرانی، مدیربانک ایرانی تاجیکستان و نماینده سفارت ایران در تاجیکستان در جلسه نهایی با هیات سه نفره تاجیکی که شامل رییس بانک مرکزی تاجیکستان، معاون وی و مسئول امور پولشویی این بانک است، ملاقات می‌کند.

در جلسه مذکور به محض تسلیم پیام رییس کل بانک مرکزی ایران مبنی بر درخواست واریزی دونیم میلیارد یورو به حساب بانک مرکزی ایران، رییس کل بانک مرکزی از وجود چنین مبلغی در تاجیکستان ابراز بی‌اطلاعی کرده و تاکید می‌کند در صورت واریزی چنین مبلغ هنگفتی، حتما باید حواله به امضای شخص خود او باشد و در نهایت اظهار می‌کند پول مورد نظر هیچگاه به تاجیکستان نیامده است.

هیات ایرانی نامه قبلی را به رویت رییس بانک ملی تاجیکستان می‌رساند و وی اظهار می‌کند به همین دلیل که امضای وی در ذیل نامه نیست، این نامه بی‌اعتبار است. رییس هیات ایرانی بار دیگر با صراحت و طی سه سئوال مجزا از سه عضو طرف تاجیکی این پرسش را مطرح می‌کند: "آیا شما تایید می‌کنید چنین پولی در بانک ملی تاجیسکتان وجود ندارد" که هرسه نفر بصورت جداگانه این موضوع را تایید می‌کنند.

در نهایت هیات ایرانی به سرعت به جلسه خاتمه داده و معاون بانک مرکزی بلافاصه و قبل از رسیدن به درب خروجی ساختمان موضوع جعلی بودن ادعای واریزی پول در تاجیکستان را به اطلاع رییس کل بانک مرکزی می‌رساند.

جمهوریت/ شوماخرو همسرش کورینا در ارتفاعات دولومتیس واقع در شمال ایتالیا


اخراج سربازان‌ دائم از ارتش رژیم‌ صهیونیستی

ارتش رژیم صهیونیستی بدلیل مشکلات مالی و کاهش بودجه در سال مالی 2014 ناگزیر شده است بسیاری از طرح‌های خود را تغییر دهد.

به گزارش صراط، سخنگوی ارتش تاکید کرد: نبود بودجه کافی برای سال مالی 2014 باعث شده تا مقامات ارتش تغییراتی در بسیاری از طرحهای خود درزمینه منابع انسانی انجام دهند. ارتش برای مقابله با تعطیلی برخی از نهادها و کاهش نیروها تلاش دارد بخش‌های دیگری از ارتش از جلمه جنگ الکترونیکی، زیر دریایی‌ها و سامانه‌های موشکی خود از جمله عصای جادوئی و گنبد آهنین را برای مقابله با خطرات ناشی از توقف دیگر بخشهای ارتش بدلیل نبود بودجه کافی تقویت نماید.

همچنین به نوشته منابع خبری رژیم صهیونستی بدلیل ناتوانی مالی در پرداخت هزینه‌های نیروهای انسانی،ارتش تلاش دارد علاوه بر افزایش سربازگیری از بین حریدی‌ها؛ ارتشی به اصطلاح "ملی"! (از بین جامعه غیرنظامی صهیونیستی) برای دفاع از اسرائیل تشکیل دهد تا از بار مالی سنگین نیروهای نظامی کادر بکاهد..

در همین حال نتایج یک طرح تحقیقاتی نشان میدهد که تنها 66% جوانان جامعه صهیونیستی مشمول خدمت نظام خود را به نهادهای مسئول برای اعزام به خدمت معرفی کنند و نزدیک به 35% دیگر از خدمت فرار می‌کنند. این تحقیقات تاکید دارد فرار از خدمت در بین زنان نیز به 43% درصد رسیده است و تنها 57.4% دخترانی که باید در ارتش خدمت کنند خود را به نهادهای ذیربط معرفی می‌کنند.

صف خرید ماری جوانا در آمریکا

به گزارش عصر ایران، ایالت کلرادو آمریکا از نوامبر سال گذشته میلادی رای به قانونی داد که طی آن افراد بالای 21 سال مجاز به خرید ماری جوانا می‌شوند. از این پس کلرادو و واشنگتن دو ایالتی خواهند بود که مالیات وضع شده بر ماری جوانا به اندازه مشروبات الکلی خواهد بود و افراد بالای 21 سال مجاز خواهند بود این ماده را از مراکز عرضه و فروش بخرند.


دیپلماسی ناخوشایند اولاند در مصاحفه

روزنامه آلمانی "ولکس کرانت" دست دادن‌های نامناسب "فرانسو اولاند" رئیس‌جمهور فرانسه با سران جهان را در کنار هم قرار داده است. این تصویر که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده به دیپلماسی ناخوشایند و ضعیف اولاند طعنه می‌زند.
 
به گزارش تیک، با این حال، هافینگتن پست نوشته است: برخی از عکس‌ها زمانی گرفته شده است که هنوز فرد دیگر دست خود را بالا نیاورده و اولاند سعی دارد که نخستین فرد در دست دادن باشد.


اولین موضع‌گیری رهبر کره شمالی به اعدام شوهرعمه‌اش


"کیم یونگ اون"،  درباره اعدام شوهر عمه‌اش گفت که این اقدام باعث شد که حزب به "اتحاد همدلانه" برسد. به گزارش فارس، طبق گزارش رسانه‌های دولتی کره شمالی، رهبر این کشور به مناسبت سال نو میلادی گفت: "در دوران پر جنب و جوش تلاش برای ساخت کشوری پررونق در سال گذشته، ما اقدام به حذف افراد فرقه‌گرایی کردیم که به حزب کار رسوخ کرده بودند و از آنجا که حزب ما فرقه‌گراهای مخالف حزب و ضدانقلاب را در زمان مناسب با تصمیم صحیح تشخیص داد، حزب و نیروهای انقلابی منسجم‌تر شدند و وحدت همدلانه ما به حداکثر رسید".

جنگ سانگ تائک، شوهر عمه رهبر کره شمالی که تا چندی پیش دومین فرد قدرتمند در این کشور به شمار می‌رفت چندی پیش اعدام شده بود.

دانش‌آموزانی که در انبار درس می‌خوانند


صبحانه نوشت: در حالی که مسئولان آموزش و پرورش به فکر هوشمندسازی مدارس و احداث استخر و.... برای ارتقاء سطح آموزشی مدارس هستند، در روستای "چاه غربال" استان هرمزگان دانش آموزانش از ابتدایی‌ترین امکانات آموزشی هم محروم هستند و کلاس‌هایشان در انبار تشکیل می‌شود.
 

 اعتدال/حمله تکفیری‌ها به بابانوئل!


عزل "ظریف"، یکی از شروط اصلاح‌طلبان

مشرق/ "محمد جواد ظريف" وزیر امورخارجه کشور در کتاب خود، مي‌گويد: سياست خارجي در دوره هاشمي گرايش معتدلي داشت. "جناح راست گرايش معتدل‌تر و جناح چپ گرايش تندتري داشت. با اين که من هيچگاه در جناح راست نبودم، اما افراد جناح چپ که آن زمان تندروتر بودند، به خاطر گرايش‌هاي معتدلم، رابطه خوبي با من و امثال من نداشتند."

عجيب‌تر اينکه حتي بعدها در دوره آقاي خاتمي که دوستان چپ گرايش معتدل‌تري در سياست خارجي پيدا کردند، باز هم رابطه‌شان با افرادي مانند من خوب نشد. بيش‌تر تندروي‌ها از لانه جاسوسي گرفته تا قضيه مکه و ممانعت از روابط با مصر، به دست جناح چپ صورت گرفت.


روزي به آقاي خاتمي به شوخي و جدي گفتم که زماني دوستانتان به خاطر اينکه ما حرف‌هاي معتدل مي‌زديم با ما مخالف بودند؛ حالا هم که خودشان حرف‌هاي ما را مي‌زنند، هنوز با امثال من بد هستند. مثلا در دوره دوم آقاي خاتمي، يکي از شرايط تندروهاي چپ مجلس ششم براي اينکه به آقاي دکتر خرازي رأي بدهند، اين بود که مرا از معاونت عزل کند!

عکس یادگاری در مراسم ختم !


نگاهی به حضور برادران روسای جمهور در دولت

شرق نوشت: حضور برادران در کابینه برادر، در دوران ریاست‌جمهوری آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، سیدمحمد خاتمی و محمود احمدی‌نژاد، مسبوق به سابقه است. چنان‌که محمد هاشمی در دولت آیت‌الله هاشمی، معاون اجرایی برادرش شد و علی خاتمی در دولت دوم سیدمحمد خاتمی، رییس‌دفترش.


محمود احمدی‌نژاد هم در دولت نهم، برادرش داوود را رییس‌دفتر بازرسی نهاد ریاست‌جمهوری خود کرد و او را به پاستور برد اما "داوود" بعدها در اعتراض به نفوذ مشایی در دولت، راهش را از برادر جدا کرد و منتقد همیشگی "محمود" شد. در دولت روحانی اما برادرش "حسین فریدون" سمت رسمی و مشخصی ندارد؛ اما کمتر تصویری از روحانی هست که در گوشه‌ وکنار آن اثری از برادرش نباشد و کمتر محفلی است که از تاثیرگذاری حسین فریدون، مرد در سایه دولت روحانی حرفی به میان نیاید.

بابک زنجانی "مشهور‌ترین تاجر تاجیکستان!"

آن روز‌ها وقتی سخن از فساد مالی و جرایم اقتصادی به میان می‌آید، نام بابک زنجانی، جدید‌ترین متهم پرونده‌های مرتبط با این گونه جرایم، نخستین نامی است که به ذهن ‌می‌‌رسد؛ اما شاید دانستن این موضوع جالب ‌باشد که این مسأله تنها به ایران محدود نمی‌شود و گستره فعالیت زنجانی در تاجیکستان، دولت دوشنبه را نیز ‌کاملا نسبت به ماجرا حساس کرده است.

به گزارش "تابناک"، سایت تحلیلی اوراسیا نت در مطلبی که درباره فعالیت‌های بابک زنجانی در تاجیکستان و ارتباط وی با مقامات این کشور منتشر کرده، توصیف‌ جالبی از وی ‌آورده و می‌نویسد: "یکی از مشهور‌ترین تاجران تاجیکستان"، هفته گذشته در زادگاه خود، یعنی ایران دستگیر شد.

در ادامه به فعالیت‌های زنجانی در تاجیکستان اشاره شده و آمده است که وی به لطف ارتباط خود با امام علی رحمان، رئیس‌جمهور تاجیکستان، توانسته شبکه تجاری بزرگی‌ در این کشور شکل دهد. گفتنی است، ارزش خالص دارایی‌های وی در این کشور، بالغ بر ۱۳.‌۵ میلیارد دلار، یعنی حدوداً دو برابر تولید ناخالص داخلی تاجیکستان برآورد می‌شود.


با این حال، تصمیم وی مبنی بر سرمایه‌گذاری در تاجیکستان، سبب برانگیخته شدن تعجب و حساسیت بسیاری شده است، زیرا فعالیت در این کشور بسیار غیرشفاف و بازار آن بسیار کوچک است؛ بنابراین، برخی در غرب به این نتیجه رسیدند که تاجیکستان در حال تبدیل شدن به عرصه‌ای مناسب برای فعالیت‌های مرتبط با پولشویی است.  امپراتوری بابک زنجانی در تاجیکستان، شامل یک بانک، یک خط هواپیمایی، یک شرکت تاکسیرانی و یک ترمینال اتوبوسرانی است که امام علی رحمان، شخصاً در راه‌اندازی آن‌ها دخالت و همکاری داشته است.

این رابطه بی‌دردسر‌ در کشوری که به گفته بیشتر تاجران خارجی، فعالیت اقتصادی بدون داشتن ارتباطات سیاسی در آن غیرممکن است، شائبه انجام فعالیت‌های مرتبط با پولشویی را تقویت کرد. با این حال، به نظر می‌رسد پس از بازداشت زنجانی، اینک دولت تاجیکستان در تلاش برای فاصله گرفتن از وی است. در همین رابطه، در اواخر ماه دسامبر، اعلام شد اسنادی که بابک زنجانی مدعی بود بر مبنای آن‌ها ۱.‌۹ میلیارد دلار پول نفت را از طریق بانک ملی تاجیکستان به ایران انتقال داده، جعلی بوده است. پس از آن نیز یک سخنگوی بانک ملی تاجیکستان اعلام کرد، زنجانی هیچ ارتباطی با «بانک سرمایه گذاری کُنت» در دوشنبه ندارد.

پخشنامه محرمانه رهبری در تلویزیون

مستند "نامه 26 آبان 59" با موضوع نامه محرمانه رهبری در سال ۵۹ به کارگردانی مرتضی پایه‌شناس از شبکه مستند پخش می‌شود. این مستند روایت‌گر نامه محرمانه‌ای است که مقام معظم رهبری در سال59 و دوران ریاست جمهوری خود به سرهنگ قاسمی یکی از فرماندهان ارتش در خلال حصر سوسنگرد، نوشته‌اند و با محور قرار دادن این نامه، وقایع صورت گرفته در آن زمان که منجر به آزادی سوسنگرد شد را به تصویر می‌کشد.

به گزارش فارس، در این مستند چهره‌های حاضر در عملیات آزادسازی سوسنگرد امیر سرتاش فرمانده وقت سوسنگرد، سردار عزیز جعفری، امیر دربندی و.... حضور دارند و خاطرات خود را از این عملیات بیان می‌کنند. علاقمندان می‌توانند نامه 26 آبان 59 را امروز، ساعت 16 از شبکه مستند ببینند.

مصادره انجیل‌هایی با نام "الله"  

"دیلی میل" در گزارشی که آن را بر روی پایگاه الکترونیکی خود منتشر کرد با اشاره به حکم دادگاه مالزی در اکتبر سال 2013 مبنی بر استفاده از نام الله منحصر به مسلمانان، تصریح کرد: حکم مذکور، استفاده از نام الله برای اشاره به خداوند که تا قبل از این از سوی یکی از روزنامه‌های کاتولیک مالزی مورد استفاده قرار می‌‌گرفت؛ را غیر قانونی کرد.

به گزارش ، گروهی از مسوولین امنیتی مالزی روز پنج شنبه در اقدامی خشونت‌آمیز به "کتاب مقدس" هجوم برده و اقدام به مصادره دست کم 320 نسخه انجیل به دلیل داشتن نام "الله" کردند؛ آنان بر این عقیده‌اند که استفاده از نام الله تنها اختصاص به مسلمانان دارد؛ این مساله خشم مسیحیان را بر انگیخت. دیلی میل به نقل از برخی از کارشناسان امور سیاسی نوشت: چنین گامی از سوی دولت مالزی علیه غیرمسلمانان؛ جدای از فرقه‌گرایانه بودن، زندگی مسلمانان ساکن مناطق مسیحی‌نشین این کشور را به دلیل خشم مسیحیان با خطرات جدی رو به رو خواهد کرد.

اینفوگرافی فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش  


پارسینه نوشت: منصور ستاری در سال ۱۳۲۷ و در روستای ولی‌آباد ورامین و در خانواده‌ای متوسط به‌ دنیا آمد. پدرش حاج حسن ستاری نام داشت و شاعر بود. زمانی که او نه سال داشت پدرش درگذشت. منصور دوران ابتدایی را در مدرسه ولی‌آباد ورامین و دوران تحصیلات متوسطه را در روستای پوئینک باقرآباد به ‌پایان رسانید. در سال ۱۳۴۶ با پایان یافتن تحصیلات متوسطه و اخذ دیپلم وارد دانشکدۀ افسری شد و پس از پایان دوران آموزشی، به‌ درجۀ ستوان دومی نائل گشت.


سال ۱۳۵۰ برای گذراندن دورهٔ عملی کنترل رادار راهی کشور آمریکا شد و پس از یک سال به ایران بازگشت و به‌عنوان افسر رهگیر نیروی هوایی مشغول به کار شد. در سال ۱۳۵۴ در کنکور سراسری شرکت کرد و در رشته برق و الکترونیک پذیرفته شد، اما با شروع جنگ ایران و عراق در حالی که بیش از چند واحد به ‌پایان تحصیلات دانشگاهی‌اش باقی نمانده بود، تحصیل در دانشگاه را رها کرده و به رستۀ نظامی خود در نیروی هوایی بازگشت. وی طرح‌ها و ابتکارات زیادی در تجهیز سیستم‌های راداری و پدافندی به اجرا درآورد که موجب ارتقای کارایی سیستم راداری ایران در طول جنگ گشت.


در سال ۱۳۶۲ به‌دلیل کارایی و لیاقتی که از خود نشان داده بود به‌ سمت معاونت عملیات پدافند نیروی هوایی منصوب گشت. سال ۱۳۶۴ زمان ارتقاء او به‌سمت معاونت طرح و برنامه نیروی هوایی بود.  سرانجام در بهمن ۱۳۶۵ به‌فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب گردید و تا پایان عمر خود عهده‌دار این مسئولیت بود. و سرانجام در حالیکه ۴۶ سال داشت، در دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی به شهادت رسید.


مشهورترین نمونه استقلال رای قاضی

عصر ایران/ از مشهورترین نمونه‌های استقلال قضایی در حافظه ایرانیان که در بریتانیا نیز از آن یاد می‌شود رای رییس انگلیسی دیوان داوری لاهه در سال 1331 خورشیدی به نفع ایران است. حسن صدر از همراهان دکتر مصدق این حکایت را در شماره 94 فصلنامه بخارا چنین روایت کرده است: "در خرداد 1331 برای دومین بار هیاتی به ریاست دکتر محمد مصدق برای رسیدگی به ماهیت دعوی به لاهه عزیمت کرد. در این نوبت پرفسور بلژیکی وکیل دولت ایران و شخص دکتر مصدق در جلسات عدیده به دفاع پرداختند. نمایندگان و وکلای دولت انگلیس هم با لباس فرم رسمی و کلاه گیس مطالب خود را بیان کردند.

بعد از قریب 12 جلسه رسیدگی دیوان وارد شور شد. ناگفته نماند که طبق مقررات دیوان لاهه دولت های ذی نفع می توانند در دعوای مربوط به خود یک قاضی اختصاص دهند که در عرف قضا به نام"اَد هوک" به معنی مخصوص شناخته می‌شود. او را به محکمه معرفی می‌کنند و این قاضی در شور و اتخاذ تصمیم دخالت دارد.

در دعوای مطروحه ما چون رییس دیوان در آن دوره انگلیسی بود انگلستان نمی توانست قاضی معرفی کند ولی دولت ایران با استفاده از این حق دکتر سنجابی را معرفی کرد و نکته قابل ذکر این که رییس دیوان (لرد ماک نیر) با این که انگلیسی بود با منتهای استقلال اراده و استقامت رای به نفع ایران و به ضرر دولت متبوع خود رای داد. گرچه گفته شده که به فرض مخالفت رییس دیوان باز هم رای اکثریت به نفع دولت ایران صادر می‌شد ولی مع‌الوصف رای دادن قاضی انگلیسی علیه دولت متبوع خود حاکی از استقلال قوه قضاییه دانسته شد."

ضلع سوم مثلث بابک زنجانی و رضا ضراب در ایران کیست؟

در حالی که رضا ضراب در ترکیه و بابک زنجانی در ایران دستگیر شده و حواشی فراوانی درباره پرونده‌های آن‌ها ایجاد شده است، نفر سوم این شراکت پرسود در سکوت در حال انجام معاملات خویش است.

به گزارش پارسینه، در این میان دستگیری رضا ضراب کریدور پولشویی در ترکیه اولین حلقه دومینویی بود که با دستگیری بابک زنجانی که نه هزار میلیارد تومان بدهی پول نفت تنها یکی از قلم‌های فهرست طولانی پرونده اوست ادامه یافت واکنون این دومینو به حلقه خاموش وساکت خود رسیده است. محمدرضا رجاییه مدیرعامل صرافی بانک سرمایه که بیشترین تبادلات پولی را با رضا ضراب داشته است.

گفته می‌شود ثروتی که رجاییه از این راه حاصل کرده است بالغ بر صدها میلیارد تومان است. در گزارشات رسانه‌های ترکیه نام محمد رجایی بعنوان شریک رضا ضراب نامبرده شده است که در واقع این فرد همان محمدرضا رجاییه است.


رهبر انقلاب به چه کسي اجازه ملاقات ندادند؟

کنفرانس سران اسلامي در سال 1376 در تهران برگزار شد که سران 29 کشور اسلامي و چندين وزير خارجه در آن شرکت کردند. رهبر انقلاب نيز درخواست ديدار اغلب سران کشورها را پذيرفته و با آنان ديدار کردند، الا يک نفر.

به گزارش انقلاب، ظريف که آن روزها مسئول سياسي اجلاس سران بود مي‌گويد: "به خاطر دارم وقتي اجلاس سران کشورهاي اسلامي در تهران تشکيل شد، تنها کسي که مقام معظم رهبري به وي اجازه ملاقات ندادند، آقاي عرفات بود.قديمي‌ترين‌ سنگ‌مرقدامام رضا(ع)

اين سنگ ساخته شده از سنگ مرمر سفيد در سال ۵۱۶ قمري توسط عبدالله بن احمد قره است. به گزارش عقیق، اين سنگ كه با نهايت ظرافت تراشيده شده است شامل يك متن محرابي در وسط و دو كتيبه در حاشيه به خط كوفي مي‌باشد. در قسمت محرابي شكل نام باني آن احمد علوي حسيني ذكر شده است. اين سنگ هم‌اكنون در موزه آستان قدس رضوي نگهداري مي‌شود.
المرت: نتانیاهو "کودن" است

"ایهود المرت"، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی گفت: عرب‌های اسرائیل باید از برابری و مساوات کامل برخوردار باشند و باید در خصوص آنها به صورت مسئولانه و خردمندانه رفتار کرد و ما امروز در لحظه‌ای سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده قرار داریم که در آن می‌توان به صلحی دست یافت که ضامن امنیت اسرائیل و یهودی بودن آن باشد و کشور فلسطین نیز در کنار آن تشکیل شود.

به گزارش ایسنا، المرت عنوان داشت: بنیامین نتانیاهو شخصی "کودن" است و صلح را محقق نخواهد کرد. از طریق صلح منافع بسیاری به اسرائیل می‌رسد و تمام خاورمیانه با تحقق صلح تغییر خواهد کرد و شکوفا خواهد شد. نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: با تحقق صلح جایگاه اسرائیل نیز کاملا تغییر خواهد کرد پس به همین دلیل باید مسئولان تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.


دختر مهدوی کنی: شیکترین پوشش را در عین متانت داشته‌ایم

"مهدیه مهدوی کنی" آخرین فرزند آیت‌الله مهدوی کنی است، وی دانش‌آموز زرنگی بود که به جای دندانپزشکی سر از ادبیات عرب درآورد، ‌در سوم دبیرستان با "حجت‌الاسلام سیدمصطفی میرلوحی" که هم‌‌اکنون عضو هئیت علمی و مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه امام صادق(ع) است، نامزد کرد، جالب اینجاست که بعد از ازدواج همسرش ملبس به لباس روحانیت شد، نخستین فرزندش در اولین سال دانشجویی‌اش به دنیا می‌آید، ‌اینک سه فرزند دارد و دانشجوی دکتری است، مسئول گزینش واحد خواهران دانشگاه امام صادق(ع) و نظارت و ارزیابی همایش هم‌اندیشی خانواده‌پژوهی در سیره رضوی نیز است.

وی در گفتگو با فارس، در پاسخ به این پرسش که خانواده پدری‌تان مؤمن و مذهبی بودند، اظهار داشت: بله، اما پدربزرگم روحانی نبود. کدخدای کن بود و علاقه خاصی به روحانیت داشت، پدر مادرم که روحانی بودند، از تهران به کن زیاد رفت‌ و آمد داشت.


مهدیه مهدوی‌کنی در ارتباط با نسبت فامیلی خود با آقای علی باقری بیان داشت: علی باقری پسر عموی بنده هستند و عمویم زنده‌اند و همکار پدرم هستند و بازویی برای پدرم محسوب می‌شوند، البته بزرگتر از پدرم هستند، پدرم آخرین فرزند خانواده هست. وی در پاسخ به اینکه حاج آقا چند تا خواهر و برادر دارند، گفت:  9 تا،  چهار تا خواهر و چهار برادر که پدر من فرزند یکی مانده به‌ آخرند و عمویم که پدر علی باقری است، شش فرزند دارد.

مهدوی کنی در خصوص علت تغییر فامیلی خانواده از حاجی باقری به مهدوی‌کنی تصریح کرد: وقتی پدرم در قم بودند، به خاطر توسل زیادشان به صاحب‌الزمان(عج)، دوستانشان ایشان را مهدوی خطاب می‌کنند، البته فامیلی اصلی‌شان حاجی باقری‌ است و شناسنامه همه ما مهدوی‌کنی هستیم. وی با اشاره به نحوه آشنایی خود با حجت‌الاسلام میرلوحی بیان داشت: ایشان از طریق همسر شهید مطهری به ما معرفی شدند، پسرخاله همسر من داماد آیت‌الله مطهری هست، یعنی دو تا پسرخاله داماد حاج آقا و آقای مطهری شدند، چون خیلی رفت و آمد با همسر آیت‌الله مطهری و خانواده‌شان داشتیم، من را معرفی کردند، وقتی معرفی کردند، با اینکه خانواده همسرم در اصفهان بودند، قسمت پیش آمد.

مهدیه مهدوی کنی در پاسخ به میزان مهریه خود اظهار داشت: 15 سکه بهار آزادی (14+1) به نام 14 معصوم و دیگری یکی به نام حضرت ابوالفضل(ع) بود، پدر همسرم خیلی اعتقاد به شراکت با حضرت اباالفضل(ع) داشت، البته آیینه و شمعدان، قرآن و حج واجب هم بود که حج واجب را هم بعد از 10 سال که از ازدواجمان گذشت، رفتیم  و سومین عروس هستم، خواهرشوهر ندارم، ولی چهار تا جاری دارم.

وی با اشاره به تعداد فرزندان خود و نوه‌های دیگر حاج آقا گفت: من دو تا پسر و یک دختر دارم، خواهرم دو تا فرزند دارد یک پسر و یک دختر که الان تحصیلات دانشگاهی‌شان را به پایان بردند، پسرش دکتر زهیر انصاریان و دخترش هم ضحی انصاریان هست که همین جا در دانشگاه امام صادق(ع) مشغول است، بچه‌های برادرم سه تا دختر هستند که آن‌ها در مقطع دبیرستان، راهنمایی و ته‌تغاری هم کوچک است که نامشان به ترتیب سَلما، اسماء و سَنا به معنای (درخشیدن) است و حاج آقا انصاریان عمویشان است.

فرزند آیت‌الله مهدوی کنی در پاسخ به اینکه نوع پوشش در بیرون خانه همان چادر مشکی بوده است، در منزل نوع پوشش و تنوع رنگ‌ها چگونه بود، یعنی حجاب بیرون با حجاب داخل خانه چه فرقی داشت،اظهار داشت:  در این رابطه، هماهنگی بین مادر و پدر حاکم بود، یکی از اساسی‌ترین عامل در نوع پوشش و حجاب ما رفتار و منش مادر بود که در تربیت ما خیلی مؤثر بود، حاج آقا اصلاً در جزئیات وارد نمی‌شد، اینقدر به مادر اطمینان داشتند که به طور غیرمستقیم در تمام انتخاب لباس‌ها واقعاً حضور داشت، همه می‌دانند این فضای دانشگاه با سلیقه خود حاج خانم بوده، حاج خانم تا گل یک گوشه دانشگاه هم نظر می‌دهد، بیشتر از من باید از ایشان به عنوان یک بانوی موفق معرفی شود.

مادرم در زندگی و لباس پوشیدن هم همین طور بود، ما خیلی به روز بودیم، یعنی همیشه لباس‌هایمان از جنس و رنگ زیبا با حفظ قناعت تهیه می‌شد، مادرم مخارج خانه را در دست داشت، شاید کسی باور نمی‌کرد که با آن اوضاع روحانیت مادر من یک چنین زندگی باسلیقه‌ای را تدارک می‌بینند و بچه‌هایش را این قدر آبرومند بزرگ می‌‌کند.

وی افزود: گاهی اوقات در بعضی مجالس میهمانی دانشجویان باورشان نمی‌شود، ما این گونه لباس بپوشیم شیک، به روز و در عین حال متین و سنگین، آنان فکر می‌کنند مثلاً باید ما به گونه‌ای دیگر باشیم، در دانشگاه هم همین طور است، سرکلاس‌ها در دانشگاه شیک‌پوشی را هیچ وقت نفی نمی‌کنیم، شاید از شیکپوش‌ترین استادها خود ما باشیم، ولی سنگینی و متانت در پوشش را همیشه رعایت می کنیم. اتفاقاً در خانواده‌ها الگو بودیم، حتی هنوز هم یک لباسی را می‌پوشم، می‌آیند از من می‌پرسند شما این را لباس را از کجا خریدی؟ گاهی اوقات باورشان نمی‌شود که فقط سلیقه در لباس خرج شده است. وقتی کمد لباسم را باز کنید تنوع رنگ و مدل را در لباس‌هایم مشاهده می‌کنید، اما با این وجود سعی می‌کنم حتی در خانه نیز رعایت پوشش شرعی را جلوی پسرهایم داشته باشم، خارج از خانه که شأن خودش را دارد.

صفحه‌ توییتر احمد شهید دست‌ کیست؟

احمد شهید گزارشگر سازمان ملل در موضوع حقوق بشر دست به کار جدیدی زده است. او که بدلیل عدم آشنایی کامل با موضوع محوله از سوی سازمان ملل و ارائه گزارشات غیر حقوقی علیه جمهوری اسلامی ایران به مجمع عمومی سازمان ملل نتوانسته است به پیشرفتی برسد و از سوی دولت‌های مدعی حقوق بشر و مغرض با ایران تحت فشار است جهت بزرگنمایی فعالیت‌های خود دست به مجموعه اقداماتی زده است که بعضا به توصیه عناصر ضدانقلاب و خصوصا سلطنت‌طلب‌ها است.

به گزارش دانا، احمد رافت روزنامه‌نگار سلطنت طلب که با رسانه‌های ضدانقلابی چون دویچه وله، بی بی سی، رادیو آزادی، رادیو فردا و صدای آمریکا همکاری داشت از جمله کسانی است که توانسته با نزدیک شدن و ارائه پیشنهاداتی به این گزارش گر سازمان ملل اسباب یک همکاری مستمر را با وی فراهم آورد.  همکاری رافت با احمد شهید سبب شده است که این گزارشگر ویژه سازمان ملل بتواند حجم فعالیت‌های تبلیغی خود را به زبان فارسی افزایش دهد و درهمین راستا مدیریت کامل بخش فارسی تویتر و وب سایت خود را به این عنصر سلطنت‌طلب سپرده است.


احمد رافت حلقه وصل جریانات سلطنت طلب نظیر نوری زاده با جریان های ملی مذهبی در خارج از کشور است.

گمانه‌زنی‌ها از مرگ مشکوک عمه رهبر کره‌شمالی

روزنامه دیلی میل، نوشت: رسانه‌های کره شمالی اعلام کردند، "کیم کیونگ هویی" 67 ساله، عمه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که "جانگ سونگ تائک"، شوهرش ماه گذشته میلادی به دستور رهبر این کشور اعدام شد، یا دچار سکته قلبی شده و یا دست به خودکشی زده است.

به گزارش ایسنا، گمانه‌زنی‌های بسیاری در رابطه با سلامت کیم کیونگ هویی و اینکه پس از اعدام شوهرش کجاست، وجود دارد، گزارش شده خانم کیوم کیونگ هویی که به دلیل بیماری قلبی تحت درمان بوده، پس از کشته شدن شوهرش سکته قلبی کرده است. کیم جونگ اون اعلام کرده که در راستای تحکیم کنترل و تسلطش بر کره شمالی شوهرعمه خود را که ادعا می‌کند فردی "کثیف" بوده، اعدام کرده است.روزنامه "چوسون ایلبو" کره جنوبی در گزارشی نوشت، سرویس‌های اطلاعاتی کره شمالی گمان می‌کنند کیم جونگ هویی مرده است اما اطلاعات دقیقی درباره چگونگی و یا در کجا مردن وی در اختیار ندارند و یک تئوری این است که وی در حالی که در سنگاپور و مسکو با پزشکان متخصص قلب دیدار کرده، مرده است. گفته می‌شود که کیم کیونگ هویی از زمان خودکشی "جانگ کوم سونگ"، تنها دخترش در پاریس در سال 2006 میلادی از اعتیاد به الکل و افسردگی شدید رنج می‌برد.

یکی از اساتید دانشگاه "واسدا" توکیو و یکی از مقام‌های مسئول در امور کره شمالی گفت: ناپدید شدن کیم جونگ هویی باعث ایجاد مشکلات سیاسی در پیونگ‌یانگ می‌شود. کیم جونگ اون تلاش می‌کند تا مدتی به عدم حضور عمه‌اش سرپوش بگذارد تا بتواند قدرت سیاسی خود را مستحکم کند.

موشک‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در اختیار ارتش عراق

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که روند تحویل موشک‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به دولت عراق در راستای مبارزه با تروریسم و گروه القاعده تسریع پیدا می‌کند.

به گزارش مهر، براین اساس، علاوه بر 30 بالگرد جنگی از نوع " Bell 407-A1" که اخیرا تحویل عراق داده شده است، به زودی 100 فروند موشک هل فایر (HellFire) تحویل عراق داده می‌شود. بالگردهای جنگی بل نیز از انواع بالگردهای مورد استفاده ارتش آمریکا در ماموریت‌ها و عملیات‌های آنها به شمار می‌رود. موشک‌های هل فایر در ابتدا به عنوان موشک‌های ضد تجهیزات زرهی به کار می‌رفت، پیشرفت داده شده‌اند و از بالگردها و هواپیماها قابلیت شلیک دارند.

مقامات آمریکایی از تحویل دو نوع پهپاد نیز به دولت عراق خبر داده‌اند. پهپاد اسکن ایگل که به علت شکار یک فروند از آنها توسط ایران بسیار معروف شده، یکی ازانواع هواپیماهای بدون سرنشین است که قبلا چندین فروند از آن تحویل عراق شده و به زودی تعداد بیشتری در اختیار ارتش این کشور قرار می‌گیرد. این نوع پهپادها قابلیت پرواز به مدت 24 ساعت و جمع‌آوری اطلاعات از میدان نبرد را دارند.
"ریون"Raven) نوع دیگری از پهپادهای آمریکایی است که به صورت دستی پرتاب شده و به جمع‌آوری اطلاعات از مناطق جنگی می‌پردازد.


کره شمالی به دنبال برقراری روابط با آمریکا

"دا جیگانگ" رییس یک موسسه مطالعاتی آسیای شمال شرقی این دیدگاه را روز سه شنبه درگفت وگو با یونهاپ بیان کرد است  که کره شمالی برای کاهش اتکا به چین و شکستن بن‌بست درروابط با آمریکا "جانگ سونگ تاک" مرد شماره دو این کشور را اعدام کرد. به گزارش ایرنا، کارشناس چینی معتقد است نگرانی‌های کره شمالی در خصوص همکاری‌های فزاینده اقتصادی با چین از جمله دلایل اعدام این فرد بوده است و مقام‌های کره شمالی دراندیشه عبور از چین و شکست بن‌بست روابط با آمریکا هستند.

این کارشناس تصریح کرد، کره شمالی تحت رهبری جوان این کشور نگران وابستگی بی‌رویه به چین است که باعث شکنندگی ساختار قدرت در پیونگ یانگ می‌شود و همزمان می‌خواهد با آمریکا روابط بهتری داشته باشد، درواقع مرد شماره دو قدرت درکره شمالی قربانی راهبرد چین زدایی درکره شمالی شده است.

اخبار غیررسمی از بابک زنجانی در زندان

قانون در مطلبی طنز نوشت: همانطور که می‌دانید ب.ز میلیاردر معروف در بازداشت به سر می‌برد و همه دوست دارند بدانند که شرایط نگهداری او در زندان چگونه است. یکی ازمسئولان که خودش را منبع آگاه معرفی کرد، گفت: شرایط محل نگهداری میلیاردر زندانی مانند همه زندانیان انفرادی، در یک اتاق 12 متری و یک چشمه است که برای فرد بازداشت شده مشکلی به وجود نیاید.ای بابا ما این همه درخواست آب داشتیم و حالا برای میلیاردر معروف چشمه خصوصی در نظر گرفته‌اند که هر وقت نیاز داشت از آبش بخورد و مشکلی برایش به وجود نیاید؟

اصلا همین را که فهمیدیم بی‌خیال منابع آگاه شدیم و رفتیم سراغ منابع ناآگاه. در همین راستا یک منبع ناآگاه گفت: ب.ز اولین بارش نیست که به زندان می‌رود و دفعه اول بدون اینکه خوابی را تعبیر کند تبدیل به عزیز ایران شد. حالا شلوار شیرازی پوشیده و دور بند می‌چرخد و هر کسی که پررو بازی در بیاورد را آویزان می‌کند و پوستش را می‌کند و برای تولید چرم به کشورهای همسایه صادر می‌کند.

همین منبع ناآگاه اشاره کرد: البته روایت دیگری وجود دارد که می‌گوید راننده رئیس زندان شده و صبح قبل از خروس‌خوان رئیس را می‌آورد و شب بعد از بوق سگ رئیس را برمی‌گرداند. بین این زمان نیز که رئیس با او کاری ندارد به مسافرکشی مشغول است تا حقوق ماهانه 29 میلیارد تومان کارمندان و کارگرانش عقب نیفتد. یک منبع آب نیز گفت: ب.ز تبدیل به مسئول خرید زندان شده و حتی در آمدش بیشتر از قبل است و اصلا دوست ندارد از زندان خارج شود.

یک منبع فیسبوک نیز اشاره کرد: خودم دیدم که شلوار سفید پوشیده بود و حرکات منشوری ترکمنی انجام می‌داد و شاباش می‌گرفت. در اینجا که منابع تمام شده بودند یکی از بشکه‌های ذخایر نفتی گفت: ب.ز سفارش ساخت یک باب زندان در کنار دریا را داده است و اگر همین روزها دیدید خواننده‌های زیرزمینی دستگیر شدند بدانید سفارش موسیقی زنده داده است. در ضمن از امروز دست به اعتصاب غذا زده و جز جوجه کباب و چنجه چیز دیگری نمی‌خورد!

البته از آنجایی که ما دلمان کوچک است و طاقت زندانی شدن کسی را نداریم، آن هم کسی که وثیقه ندارد که آزاد شود، اعلام می‌کنیم کاری به حکم نداریم که حکم روی کاغذ مال محکمه است حتی حکم دویست هزارتومنی. گلریزون می‌کنیم واسه کسی که آزاد شه از این چاردیواری که همه دنیا چهار دیواریه. البته چندتا هواپیما و یک سری بانک و کلی شرکت هم کنارش هست که چشم گاوه. یه مرد که واسه جیبش کلی پول تدارک دیده، وجدانش بالاتر از این پولاست که نفتیه! سلامتی باغبونی که ته باغ رو دیده، سلامتی میدون آزادی، سلامتی زندونی‌های پر ملاقاتی...

همبرگرخوری ایرانی‌ها به روایت روزنامه آمریکایی

گسترش رستوران‌های شیک فست فود و همبرگر در تهران، موضوع گزارش روزنامه واشنگتن پست است که در جدیدترین شماره خود به آن پرداخته است. آمریکا در کنار آلمان به عنوان دو خواستگاه همبرگر شناخته می‌شوند.

به گزارش عصر ایران، متن این گزارش به این شرح است: شهر تهران به طور فزاینده‌ای شاهد گسترش رستوران‌های مخصوص فروش همبرگر است که موسیقی "راک اند رول" نیز از آنها پخش می‌شود. همبرگر دیگر تنها ویژه آمریکایی‌ها نیست بلکه این ساندویچ محبوب، به میزان گسترده‌ای در میان جوانان ایران نیز طرفدار دارد.

 

عکس روزنامه واشنگتن پست از یکی از رستوران های فست فود تهران


ایران برای دهه‌های متوالی جزئی از صحنه بروز فست فودها بود. این روند تا انقلاب اسلامی در سال 1979 ادامه داشت یعنی دوره‌ای که هر نشانه‌ای از فرهنگ آمریکا برچیده شد. اکثر این رستوران‌ها در مرکز شهر تهران یعنی محل زندگی و فعالیت مردمی با درآمد متوسط وجود دارند. رستوران‌هایی که خوراکی‌های آمریکایی به مشتریان ایرانی می‌دهند. امروزه رستوران‌های شیک همبرگر به صورتی ناگهانی در همه مناطق شهر تهران به وجود آمده‌اند و نشان می‌دهد نسل جوان ایران به همبرگر آمریکایی تعلق خاطر دارد.

هیچ کس در ایران به همبرگر به عنوان یک غذای آمریکایی یا حتی خارجی نگاه نمی‌کند این ساندویچ یکی از غذاهای مورد علاقه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان است.
پس از افتتاح رستوران‌های زنجیره‌ای فست فود به سبک رستوران‌های غربی ناظران می‌گویند که رشد علاقه‌مندی به همبرگر در صحنه غذایی ایرانیان تعجب برانگیز نیست به ویژه که ایرانی‌ها خود از عشاق گوشت‌های کبابی هستند. همبرگر یک ساندویچ بسیار ساده است.


تشییع جنازه غلامرضا تختی

نواندیش نوشت: این تصویر مربوط به تشیع جنازه زنده یاد غلامرضا تختی در سال 1346 است.


شلاق زدن سوری‌ها توسط سلفی‌ها به اتهام نخواندن نماز

گروه‌های تروریستی سلفی مدعی خلافت اسلامی به عناوین مختلف به آزار و اذیت اهالی مناطق تحت تصرف خود در قالب و پوشش اجرای احکام شرعی می‌پردازند.

به گزارش فارس، هیئت شرعی یکی از این گروه‌های سلفی اقدام به زدن 25 ضربه شلاق به دو نفر از اهالی یکی از مناطق تحت تصرف خود در سوریه می‌کنند. اتهام این افراد آنگونه که در فیلم ذکر شده است، نخواندن نماز در روز جمعه و خرید و فروش در زمان ادای فریضه نماز بوده است.


"جین جهادی" به ۱۰ سال زندان محکوم شد

"کالین لاروز" 50 ساله در سال ۲۰۱۱ پذیرفته بود که برای کشتن "لارس ویکس" که کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام (ص) کشیده بود و خشم مسلمانان را در جهان برانگیخت، کسانی را به خدمت گرفته بود. این زن آمریکایی به خاطر همکاری با کاراگاهان، قاضی در محکومیتش به او تخفیف داده و به جای حبس ابد، ۱۰ سال زندانی می‌شود.

به گزارش ایسنا، هیچگاه ویکس مورد حمله قرار نگرفت. کالین لاروز با اتهام‌های متعددی روبه‌رو بود؛ از توطئه برای کشتن یک تبعه کشوری دیگر گرفته تا کمک به تروریست‌ها و جعل اسناد هویتی. دادستان به همکاری لاروز بعد از دستگیری اذعان کرده اما در عین حال او را "خطرناک" دانسته و از قاضی تقاضا کرده که به او چند دهه زندان بدهد.

روز دوشنبه پلیس فدرال آمریکا بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن مدعی شد که وی کسانی را به استخدام درآورده بود تا در اروپا و جنوب آسیا دست به عملیات "خشن" بزنند. وی همچنین برای طراحی یک قتل به جمهوری ایرلند سفر کرده بود تا با یک گروه تندرو دیدار کند. بعد از شش هفته او به آمریکا بازگشت.


پیش از آنکه دادگاه رای خود را بگوید، لارس ویکس در گفتگویی با بی‌بی‌سی گفت که به نظرش لاروز باید آزاد شود چرا که به نظر او دیگر این زن خطرناک نیست و نمی‌تواند کاری بکند. ویکس گفت که از به زندان افتادن این زن چیزی به کسی نمی‌رسد اما دادستان استدلال کرد که زندانی شدن او به مدت طولانی درس عبرتی برای دیگران می‌شود. دادگاه بناست در این هفته رای دو تن دیگر از متهمان این پرونده را هم صادر کند.

سعید مرتضوی و اکبر گنجی در زندان اوین

این عکس‌ها مربوط به بازدید "سعید مرتضوی" دادستان وقت تهران از زندان اوین به همراه "محمد شریعتمداری" نماینده رئیس جمهور وقت (خاتمی) در سال 1382 برای دیدار با زندانیان زندان اوین است.

 


دریاچه یخ‌زده میشیگان در آمریکای شمالی
کارناوال سیاهان و سفیدها در کلمبیااختیار قانونی نباید ابزار سیاسی شود


"مسعود پزشکیان" نماینده مردم تبریز در پاسخ به اینکه برخی می‌گویند که مجلس همکاری مناسبی با دولت ندارد و تعدد اخطار‌ها و احضار‌ها را دلیلی بر ادعای خود عنوان می‌کنند، بیان داشت: مجلس شورای اسلامی با توجه به اصلی که در قانون اساسی به آن تاکید شده است، وظیفه مهم نظارت بر امور دستگاه‌های مختلف، مخصوصا قوه مجریه را بر عهده دارد تا از این طریق تصمیم گیری‌های غلط و هزینه‌ساز به کمترین حالت ممکن خود برسد. بر همین اساس است که مجلس‌نشینان این اجازه را دارند، هر زمان که احساس نیاز کنند اعضای کابینه را مورد خطاب خود قرار دهند که دولتی‌ها هم ملزوم به این هستند تا با پاسخ‌های خود نمایندگان مجلس را قانع کنند.

 وی در گفتگو با نواندیش، در پاسخ به این پرسش که اخطار‌ها و احضار‌ها را امری طبیعی می‌دانید، گفت: نه، مساله قابل بحث این است که گاهی این "اختیار قانونی" به ابزاری برای تسویه حساب‌های آنچنانی بدل می‌شود و دقیقا به همین دلیل هم دغدغه‌ای به نام "اختلاف مجلس و دولت" اذهان عمومی را به طور جدی به خود مشغول می‌کند و این نگرانی را به وجود می‌آورد که "چالش بین دو قوه" آسیب‌هایی جدی را به نظم مدیریتی کشور وارد خواهد کرد.


 پزشکیان ارزیابی خود را از رابطه دو قوه در این ۵ ماه اینطور تشریح کرد: در طول مدتی که از شروع به کار دولت یازدهم گذشته است، بار‌ها شاهد این بودیم و به احتمال زیاد خواهیم بود که گروهی که به افراطیون مجلس معروف هستند، با دلایلی کاملا واهی و بی‌مورد وزرای کابینه را به مجلس احضار کرده‌اند و البته در خیلی از موارد قانع شده‌اند، این تلاششان این ذهنیت را در جامعه به وجود آورده است که جناحی که در ۲۴ خرداد رقیب را برنده انتخابات ریاست جمهوری دید، در حال حاضر اولویت خود را به تسویه حساب گذاشته است.

نماینده مردم تبریز در جواب به این پرسش که این روند چه هزینه‌هایی را تحمیل می‌کند، گفت: وجود چنین ذهنیتی در بخشی از جامعه، موجب بروز دلسردی و عدم اطمینان نسبت به نهادهای مختلف می‌شود که باید گفت، این اتفاق طبیعتا اتفاقی ناگوار برای هر جامعه‌ای به شمار می‌رود. پس بهتر است آقایان با توجه به اینکه برای "خدمت مردم" سوگند یاد کرده‌اند، با در نظر گرفتن هزینه‌های چنین تحرکاتی به مسیر اعتدال ورود کنند تا بتوانند در بهبودی شرایط، سهیم باشند و از این طریق اعتماد عمومی را هم به خود جلب کنند. چرا که اگر مردم احساس کنند افراد یا جریان‌هایی اصل را به حای منافع ملی، مصالح جریانی و رسیدن به اهداف سیاسی گذاشته است، بی‌شک از آن‌ها رویگردان خواهند شد و در نتیجه به حاشیه‌نشینی محکوم می‌شوند.

وعده یک مداح برای افشاگری درباره "توطئه اخیر" علیه محمود کریمی

 بعد از ماجرای تیراندازی محمود کریمی در اتوبان بابایی و بازتاب‌های رسانه‌ای متعدد در این خصوص، مصاحبه‌ای با 15 مداح در فضای مجازی منتشر شد که در آن مداحان نظر خود را پیرامون این حادثه بیان کردند. در این مصاحبه کوتاه محمدرضا طاهری یکی از مداحان مشهور تهرانی ضمن تایید داشتن مجوز حمل سلاح از تناقض حرف‌های محمود کریمی و سردار رادان سخن گفته بود.

اما امروز حاج محمدرضا طاهری در گفتگو با "نسیم" ضمن تکذیب این اظهارات گفت: فعلا به توصیه برادرم حاج محمود کریمی، در این قضیه سکوت می‌کنم اما در زمان مقتضی، مفصل درخصوص این توطئه مطالبی را خواهم گفت.

جشن تولد همسر رئیس‌جمهور با پول مردم

بعد از آنکه "میشل اوباما" همسر رئیس‌جمهور آمریکا تنها در هاوایی ماند تا با دوستان خود جشن تولد 50 سالگی خود را جشن بگیرد و این خبر فضای بسیاری از رسانه‌ها را مبنی بر اختلاف عمیق اوباما با همسرش پر کرد، اکنون نیز سایت دیلی میل در خبری با تیتر کنایه‌آمیز نوشت: جشن تولدی که با مالیات‌های مردم آمریکا گرفته می‌شود.
 


به گزارش جام، دیلی میل نوشت: بانوی اول آمریکا در هاوایی باقی ماند و به همراه خانواده‌اش به واشنگتن بر نگشت. او در خانه‌ای تفریحی که دارای 12 اتاق خواب است، باقیمانده است تا جشن تولد خود را با دوستان خود سپری کند. خانم اوباما بعد از پایان جشن تولد خود قرار است با هواپیمای اختصاصی به واشنگتن برود که تمام هزینه‌ها از پولی که مردم آمریکا آن را به عنوان مالیات می‌دهند پرداخت می‌شود.

دیلی میل در ادامه نوشت: علاوه بر این هزینه‌ها، هزینه زیادی صرف پرسنل امنیتی و محافظان در طول این مدت می‌شود.


افشاگری نوه پادشاه عربستان

"ترکی بن بندر بن محمد بن عبدالرحمن آل سعود"، نوه پادشاه عربستان که از معارضان نظام آل سعود و ساکن پاریس است در جلسه هفتگی که با حضور جمعی از فرهنگیان، اندیشمندان، سیاستمداران و روزنامه نگاران برگزار شد اعتقادات وهابیت درباره تشیع را باطل خواند و به افشاگری علیه نظام آل سعود پرداخت و با بیان برتری تشیع بر وهابیت گفت: شیعیان با زیارت حسین (ع) به خدا تقرب می‌جویند در حالی که سلفی‌ها با قتل شیعیان به شیطان نزدیک می‌شوند، گرچه آنان اعتقاد دارند که در حال تقرب به خدا هستند.


ترکی بن بندر افزود: شیعیان مرتکب گناهی نمی‌شوند، ولی سلفی‌گرایان با قتل نفس که از گناه‌های کبیره است و اسلام به شدت نسبت به آن نهی می‌کند، مرتکب گناه می‌شوند. سلفی‌ها به هیچ وجه حق قتل پیروان اهل بیت(ع) را ندارند زیرا با آنان تنها در اندیشه اختلاف نظر دارند.

به گزارش جهان به نقل از رسا، عضو سابق وزارت کشور عربستان با اشاره به اینکه به دلیل انتقاد از پادشاه این کشور از سوی علمای درباری به کفر متهم شده است، تصریح کرد: در گذشته می‌شنیدم که شیعیان به دلیل رد خلافت ابی بکر، عمر و عثمان، کافر هستند در حالی که امروزه برای بنده ثابت شده است هر که با حاکم سیاسی مخالفت کند از سوی علمای درباری به کفر متهم می شود.

وی ادامه داد: ابی بکر، عمر و عثمان حاکمان سیاسی بودند و هر فردی حق دارد مخالفت خود را با آنان اعلام کند زیرا این اوج دموکراسی است. اطلاق کلمه رافضه علیه شیعیان نیز به دلیل همین مخالفت بوده است اما به نظر نمی‌رسد که شیعیان مرتکب اشتباهی شده باشند و با اشاره به وجود بخش ویژه‌ای به نام "روافض" در وزارت اطلاعات عربستان، اظهار داشت که این شعبه که بودجه آن برابر با بودجه کل تونس، اردن و یمن است وظیفه مخدوش ساختن مذهب تشیع را با استفاده از انتشار کتاب‌های سرشار از کذب در موسم حج و حتی دعوت به قتل شیعیان را دارد.

عضو سابق وزارت اطلاعات عربستان افزود: در آن زمان که عضو وزارت اطلاعات بودم این وزارت به یک روحانی شیعه لبنانی که مزدور آل سعود بود مبلغ ۷ میلیون دلار پرداخت کرد و در قبال آن از وی خواست که شبکه ماهواره‌ای و روزنامه افتتاح کند و طی آن به اعتقادات شیعیان توهین کرده، عزاداری حسینی را بدعت بخواند، عمر بن خطاب را از شهادت فاطمه زهرا (س) مبرا سازد، آیه "لا تقربوا الصلاة و انتم سکاری" را در حق علی‌بن ابی طالب (ع) جلوه دهد و ‌اشهد ان علیا ولی الله را از اذان حذف کند.

وی تأکید کرد: پس از مرگ آن روحانی نیز مزدوران جدیدی این راه را ادامه دادند و هم اکنون نیز شاهد اختصاص میلیون‌ها دلار برای مخدوش ساختن نام تشیع در عراق هستیم، ولی همه این تلاش‌ها بیهوده است و تنها افراد نادان از این برنامه ها حمایت می‌کنند و بنده در آینده‌ای نزدیک تابعیت فرانسه را دریافت می‌کنم و در انتخابات پارلمانی نامزد خواهم شد، زیرا عربستان کشوری عقب‌افتاده است که از سوی باندی اداره می‌شود که حاکمان آن به صورت ۲۴ ساعته به جز در زمان نماز مشغول شرب خمر هستند، اموال ملت را به سرقت می‌برند و این اموال را به زنان رقاص و مردان قاتل اهدا می‌کنند.

همسر تختی در جمع عزاداران


 46 سال از مرگ مرموز جهان پهلوان تختی، گذشته اما نامش همچنان در میان 4 نسل از ایرانیان به افتخار برده می‌شود.

 

هدیه(قرآن) آیت‌الله سیدمحمود طالقانی به جهان پهلوان تختی

 


مصدومیت جهان پهلوان تختی در حاشیه یکی از مسابقات برون مرزی

 

 

جهان پهلوان تختی پس از کالبد شکافی در گورستان ابن‌بابویه

 

 

شهلا توکلی همسر جهان پهلوان تختی در میان انبوه عزاداران
 

دو هفت‌تیرکشی در فاصله 33 سال

عصر ایران نوشت: ماجرای دست به سلاح بردن نوه امام (سیدحسین خمینی) در سال 1359 و واکنش امام به ماجراست که مقایسه برخورد امام با برخوردی که مدعیان پیروی از امام می‌کنند، می‌تواند نشان دهد که آقایان تا چه اندازه در ادعای خود صداقت دارند.


روزنامه جمهوري اسلامي در تاريخ دهم شهريور ماه سال 78 در صفحه 13 خود به نقل از "سيد حميد روحاني" می‌نویسد:  "در سال 59 آقای "سید حسین خمینی" که نوه امام بود، در زمانی که اختلافات بین "بنی صدر" و "شهید رجایی" تشدید شده بود، آقای سید حسین خمینی می‌رود در مشهد به نفع بنی صدر سخنرانی می‌کند. مردم به او حمله می‌آورند و می‌خواستند سید حسین خمینی را بزنند و ایشان که مسلح بوده، سلاح کمری داشته، دست به سلاح کمری‌اش می‌برد، بچه‌های کمیته جلوی او را می‌گیرند و می‌برندش در یک اتاق دیگر.

از همانجا مسئولین کمیته تماس می‌گیرند با دفتر امام. پیغام به امام داده می‌شود که آقای سید حسین خمینی نوه شما در مشهد از بنی صدر دفاع کرده مردم به او هجوم آوردند دست به اسلحه برده ما چه کار کنیم. امام به مرحوم آیت‌الله اشراقی می‌فرمایند که به مسئولین کمیته مشهد پیغام دهید که سید حسین خمینی تحت‌الحفظ به تهران اعزام شود و اگر دست به سلاحش برد او را با تیر بزنند.

آقای اشراقی به دفتر می‌آید و از طریق آقای رحمانی که بعدها نماینده امام در نیروی انتظامی شدند، از طریق ایشان به بچه‌های کمیته پیغام می‌دهند. ولی بخش دوم پیام امام را آقای اشراقی نمی‌دهد. وقتی ایشان پیش امام بر می‌گردد امام می‌پرسد شما دستور من را کامل ابلاغ کردی؟ آقای اشراقی که نمی‌توانسته دروغ بگوید می‌گوید نه من قسمت دومش را نگفتم. امام به آقای اشراقی می‌فرمایند بر ‌می‌گردی مجدد تلفن می‌زنی و هر دو قسمت پیام من را می‌دهید. سید حسین خمینی تحت‌الحفظ به تهران اعزام شود و اگر دست به سلاحش زد با تیر او را بزنید".

حال ببینید امام با نوه خود که فقط دست به سلاح برده و شلیک نکرده چگونه با قاطعیت و بی‌تعارف برخورد کرد و مدعیان پیروی از امام که شبانه به سمت خودروی مردم تیر می‌زنند، چگونه؟!

راز حقیقی معاملات میلیاردر دستگیر شده برملا شد

بابک زنجانی همواره خودش از خودش روایت کرده است. تدبیر برای اینکه روایت جدیدی از زنجانی داشته باشد با یکی از نزدیکان زنجانی که مدت‌ها از دستیاران  بسیار نزدیک زنجانی بوده گفتگو کرده که روایتی تازه از این میلیاردر به زبان می‌آورد که با روایت خود زنجانی از خودش تفاوت‌های زیادی دارد. این فرد در نهایت حاضر نشد نامش فاش شود حالا یا از ترس نان یا از ترس جان.

- زنجانی این همه پول را از کجا آورده است؟

ـ  در طی تمام این سال‌ها از یک شگرد همیشگی استفاده کرده است ولی این بار به واسطه نوع ارتباطی که با مقامات دوره آقای احمدی‌نژاد و مجموعه عمرانی "ق" برقرار کرده بود توانست پول‌ها را در حساب خودش نگه دارد و از چرخش پولی که ایجاد می‌کرد منافعی برای خودش به وجود بیاورد.

- همین شگرد را توضیح بدهید؟ یکی از مهم‌ترین کارهایی که از بابک زنجانی یک میلیاردر ساخت، انتقال و جابه‌جایی پول بود.  تکنیک جابه‌جایی وی هم این بود که مجموعه‌ای را تحت عنوان First investment Islamic bank  در مالزی خریداری کرد که  این بانک در اصل یک مجموعه شرکتی off shore کوچک در مالزی بود و در یک ساختمان بسیار کوچک اداره می‌شد. جالب است بدانید زنجانی تجهیزات "سوئیفت" آن مجموعه را داخل دفتر ایران‌شان قرار دادند.
 
-دفترشان در کجاست؟ چه کاری در این دفتر انجام می‌شد؟ در خیابان آزادی است. عملا کار نقل و انتقال پولی را که قرار بود در بانک و از داخل مالزی انجام شود از طریق مجموعه تحت نظارت وی در خیابان آزادی انجام می‌شد. در این سیستمی که در داخل ایران درست کرده بود کارت‌هایی را تحت عنوانibn 2 Ibn   صادر کرده بودند و این‌ها را به بانک‌های داخلی می‌فروختند. با صدور این کارت‌ها یک شبکه بدون امنیت برای نقل و انتقال پول ایجاد کرد. در این شبکه برای هر انتقال  هفت دهم درصد کارمزد می‌گرفتند وعملا چون انتقال پول در شبکه خودشان و با سیستم داخلی خودشان انجام می‌شد به ازای هر بازگشتی که حواله‌های بانکی می‌خورد دوباره هفت دهم در صدشان را می‌گرفتند.

به طور مثال اگر یک میلیون دلار را جا به جا می‌کردند بر اساس توافقی که با سیستم بانکی داشتند هفت هزار دلار پول دریافت می‌کردند و زمان رسیدن پول به مجموعه بانکی را سه  روز اعلام می‌کردند ولی این پول بعد از 10 روز برگشت می‌خورد و باید یکبار دیگر حواله می‌شد و دوباره 10 روز طول می‌کشید و دوباره برگشت می‌خورد.
-این کار را برای چه بانک‌هایی انجام می‌داد؟ برای بانک‌های مختلفی از جمه بانک "م" و بانک "ا" که قبلا موسسه مالی اعتباری بوده اما الان بانک است. البته این بانک‌ها تخلفی نمی‌کردند و تنها فرایند عادی کارشان را طی می‌کردند.
 
-به جای پول تسهیلات و امکانات دیگری هم از بانک‌ها می‌گرفت؟ بله،  نمونه معروفش همین  پروژه ایران زمین یا بازارچه قدیم شهرک غرب است که به جای کمیسیونی است که از یک بانک "ا" که قبلا موسسه مالی اعتباری برای جابه‌جایی‌های پول دریافت کرده است.

-صرافی‌ها چطور ؟ این تکنیک را از مجموعه صرافی‌های متعددی که در کشور وجود دارد شروع کرد. صرافی‌ها هیچ وقت دل خوشی از زنجانی نداشتند زیرا در بین صرافی‌ها شهره خاص و عام بود، پول‌هایی که "بابک" جابه‌جا می‌کند با زمان‌های  طولانی که بعضی اوقات به 45 روز هم می‌رسید، منتقل می‌شود.

-با پولی که در این فاصله در مجموعه‌اش در گردش بود چه کار می‌کرد؟ در این 45 روز پول در سیستم بانکی بابک زنجانی گردش داشت و در این فاصله به عنوان پشتوانه مالی خودش قرار می‌داد و در بانک‌ها "ال سی" باز می‌کرد و این را به عنوان "asset" برای "RMA" بین بانکی استفاده می‌کرد و از آن بهره می‌برد. از این پشتوانه‌ها استفاده کرد و با مجموعه عمرانی "ق" برای جا به‌جایی پول وارد مذاکره شد.

- جابه‌جایی برای چه کاری؟ جابه‌جایی پول‌های که مجموعه عمرانی "ق" برای خرید‌های خارجی خود از جمله خرید جرثقیل‌های سنگین و لایه روب و بحث‌هایی از این دست احتیاج داشت و خرید این تجهیزات را از طریق بانک‌های خارجی انجام می‌داد.

-برای این مورد از چه روشی استفاده می‌کرد؟ شیوه کار به این ترتیب بود که پول از مجموعه بانک مرکزی به حساب وی در هالک بانک ترکیه، میر بانک روسیه و یا کنلون چین ورود پیدا می‌کرد و زنجانی آن پول را از طریق first investment Islamic bank  می‌چرخاند و به بانک‌های دیگر دنیا منتقل می‌کرد و خریدها را انجام می‌داد.

-برای این کارها سهمیه ارزی هم داشت؟ سهمیه ارزی که تا  قبل از بهمن 91 استفاده می کرد، عملا با ثبت سفارش و سفارش‌هایی که بانک‌ها به وی می‌دادند انجام می‌شد و این پول عمدتا در کانال درستش مصرف می‌شد. اما بعد ازآن دوره این پول در کانال درستش مصرف نشد.

-چه کانال نادرستی؟ یک بخش برای خرید کالاهای مورد نیاز و سفارش شده داخل مصرف می‌شد و ما بقی به کانال‌های دیگر برده می‌شد که در آن کانال‌ها تفاوت قیمت ارز هر چه قدر بیشتر می‌شد ما به‌التفاوت سود ریالی که برای زنجانی باقی می‌ماند رقم قابل توجهی بود. این کار در بهمن  90 به اوج خودش رسید در حالی که وی دلار دولتی را با رقم 1000 تومان می‌خرید و همان دلار را در بازار آزاد با 2400 تومان می‌فروخت که این رقم با روند صعودی که داشت تا 3000 تومان هم رسید و زنجانی از این مابه‌التفاوت نهایت استفاده را می‌کرد.

فراخوان قتل مسلمانان در اروپا صادر شد!

گروه‌های راست‌گرای افراطی اروپا با راه‌اندازی صفحه‌ای در شبکه اجتماعی فیسبوک با عنوان "مقابله با اسلامی‌سازی اروپا"، شهروندان اروپایی را به قتل مسلمانان دعوت کردند! این گروه اسلام‌ستیز ضمن قرار دادن اخبار مربوط به کشتار مسلمانان در نقاط مختلف جهان به‌ویژه آفریقای مرکزی، از شهروندان اروپا خواستند تا از افراط‌گرایان مسیحی که در حال کشتار پیروان اسلام هستند، الگو بگیرند و هرجا که فردی با مشخصات اسلامی یافتند به قتل برسانند!
 


به گزارش جام، این صفحه اینترنتی در حال حاضر توسط 9 هزار نفر از حامیان گروه‌های نژادپرست مورد بازدید قرار گرفته است و علی‌رغم اینکه گروه‌های اسلامی محتوای نژادپرستانه این صفحه را به فیسبوک گزارش داده‌اند، هنوز هیچ اقدامی برای حذف یا تعطیلی آن نشده است. در این صفحه علاوه بر توهین به مقدسات اسلامی و مسلمانان، حامیان گروه‌های اسلام‌ستیز از روش‌های اخراج پیروان اسلام از اروپا سخن می‌گویند و درباره قتل آنان گفت‌وگو می‌کنند.

خواننده مشهور آمریکایی مسلمان شد

"جنیفر گروت"، خواننده زن آمریکایی اجرای زیبای اشعار کلاسیک عربی مشهور شده است به دین اسلام مشرف شد. فیلم اسلام آوردن این خواننده 23 ساله در یوتوب منتشر شده است. دراین ویدئو، جنیرفر "شهادتین" را ادا کرد و رسما مسلمان شد.


به گزارش شبستان، این خواننده آمریکایی چند ماه است که برای تحصیل در رشته زبان عربی در مراکش به سر می‌برد و شواهد حاکی از آن سات که علاقه جنیفر به زبان عربی و خواندن متن‌های عربی او را به کتاب آسمانی قرآن که به این زبان نازل شده علاقه‌مند کرده است. هنوز از اظهارات جنیفر در مورد انگیزه‌های مسلمان شدنش خبری دریافت نشده است.

سالم‌ترین شهرهای جهان کدامند؟

در میان فهرست‌های متعددی که توسط رسانه‌ها و مراکز مختلف در مورد سالم‌ترین شهرها و کشورهای جهان منتشر شده، پنج شهر که سابقه سرمایه‌گذاری در بخش‌های تضمین کننده سلامت شهروندان را در دستورکار خود قرار داده‌اند تقریبا در تمام این فهرست‌ها به چشم می‌خورند.

به گزارش پارسینه، آمار نشان می‌دهد که مردم "سنگاپور" پایین‌ترین نرخ مرگ و میر در نوزادان و بالاترین نرخ امید به زندگی یعنی 84.07 سال را تجربه کرده‌اند. در این شهر که جزو دارنده‌های کارآمدترین سیستم‌های خدمات درمانی در سراسر جهان است، بیش از 80 درصد ساکنان آن از خدمات بهداشت عمومی استفاده می‌کنند. در مجموع سنگاپور یکی از پاک‌ترین شهرهای جهان به حساب می‌آید.

"توکیو" که یکی از کارآمدترین سیستم‌های حمل و نقل عمومی در جهان را داراست، روزانه حدود سه میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند و میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای در توکیو نسبت به دیگر شهرهای آسیایی کمتر است. همچنین میزان امید به زندگی در میان ساکنان این شهر 84.19 سال است که از عوامل متعددی همچون سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت عمومی، تقویت روابط خانوادگی و رژیم غذایی حاوی برنج، ماهی تازه و سبزیجات ناشی می‌شود.

"پرت" این شهر یکی از سالم‌ترین شهرهای استرالیا برای زنان به حساب می‌آید. همچنین طبق گزارش واحد اطلاعات اقتصادی (EIU)، شهر پرت جزء 10 شهر اولی است که بهترین شرایط برای زندگی کردن را داراست زیرا از پنج معیار اصلی شامل ثبات، خدمات درمانی، تحصیل، زیرساخت مناسب و بالاخره فرهنگ و محیط زیست مطلوب بهره‌مند است.

"کپنهاگ" پایتخت دانمارک به دلیل توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری و کاهش میزان انتشار گاز CO2 طی دهه گذشته یکی از سالم‌ترین شهرهای جهان نام گرفته‌است. از سال 2005 میلادی میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای در این شهر 20 درصد کاهش یافته‌ است.

"شاهزاده‌نشین موناکو" کشور کوچکی است اما عنوان متراکم‌ترین کشور جهان از نظر میزان پراکندگی جمعیت را به خود اختصاص داده و نرخ طول عمر در این شاهزاده‌نشین در بالاترین میزان یعنی 89.6 سال است. مقامات داخلی موناکو در جهت پاکسازی هوای آن اقدامات متعددی را از جمله اختصاص خودروهای برقی کوچک برای مقامات محلی به منظور بالا بردن کیفیت هوای آن در نظر گرفته‌اند.

کوچکترین تروریست‌های دنیا

دیروز پلیس افغانستان از دستگیری یک دختر بچه حدودا هشت ساله به نام اسپوژمی خبر داد که با کمربند انفجاری در خیابان‌ها پرسه می‌زد که نمی‌دانست دقیقا چه چیزی را با خود حمل می‌کند و وقتی در ایستگاه بازرسی پلیس دستگیر شد، تنها چند جمله گفت: "من از نامادری‌ام خسته شده بودم. برادرم گفت این جلیقه را بپوش و به ایستگاه پلیس برو. برادرم فرار کرد و پلیس من را گرفت".

به گزارش مهر، با این حال این دختر اولین قربانی سیاست‌های تروریستی طالبان نیست. به جز کودکان 8 تا 10 ساله‌ای که در عملیات انتحاری کشته شده‌اند، 224 کودک افغان دیگر مشابه اسپوژمی در زندان‌های هلمند و غزنین بازداشت هستند که به خاطر تلاش برای انجام حملات انتحاری دستگیر شده‌اند. معروف‌ترین تروریست کوچک دنیا پیش از اسپوژمی، عبدالله 11 ساله بود که اصلیتش به پیشاور پاکستان می‌رسید اما در عملیات تروریستی طالبان فعالیت می‌کرد.


عبدالله با کلاشینکف محبوبش، در حالی که جلیقه گشادی به تن داشت در کوهستان قدم می‌زد و دنبال سوژه می‌گشت. بعدتر، او در حالی که جلیقه انفجاری به تن داشت دستگیر و به یکی از زندان‌های امنیتی افغانستان فرستاده شد. او به پیشنهاد پسر عمویش که هم مدرسه‌ای‌اش بود به دسته طالبان راه پیدا کرد و در نهایت، در سال 2009 دستگیر شد.سازمان دیده‌بان حقوق بشر از گروه طالبان خواست تا استفاده از کودکان در عمیات انتحاری را متوقف کند. اتفاقی که رخ نداد تا کودکان بیشتری در افعانستان کشته شوند و امروز حامد کرزی در واکنش به استفاده از کودکان و مجبور کردن آنها به انجام حمله انتحاری، از وزیر کشور افغانستان خواسته تا اسپوژمی را به خانواده‌اش بازگرداند و اقدام طالبان را خلاف دین اسلام و فرهنگ و غیرت افغانی دانسته است.

دینامیتی که احمدی‌نژاد فیتیله‌اش را روشن کرد!

" فرهاد جعفری"، نگارنده رمان "کافه پیانو" و از محدود نویسندگان حامی احمدی‌نژاد، در صفحه فیسبوک خود روایت جالب توجهی درباره وابستگی بخش‌هایی از اقشار کشور به یارانه‌های نقدی داشته و عملکرد محمود احمدی‌نژاد در این رابطه نقل کرده است.

به گزارش پیام نو، جعفری نوشت: "در یک دفتر خدمات پستی ـ مخابراتی نشسته بودیم و با دوستی گفتگو می‌کردیم و طبق معمول این‌که هر کسی مرا می‌بیند بحث می‌کشد به سمت "احمدی‌نژاد"؛ موضوع گفتگومان، بازهم احمدی‌نژاد بود! همان لحظه؛ "مرد روستایی پنجاه‌شصت‌ساله‌‌ای"، وارد دفتر شد و با لحنی طلبکارانه، از مسئول دفتر پرسید: پدرمان مرده… یارانه‌اش را قطع کرده‌اند. به کجا باید بروم شکایت کنم؟!

خنده‌ام گرفت. رو کردم به آن دوست و گفتم: طرف یارانه بابای مرده‌اش را هم می‌خواهد تا چه رسد به خودش. حالا جرأت داری؛ یارانه‌‌ خودش را قطع کن!… این‌؛ فقط یکی از آن ده‌ها و صدها دینامیتی‌ست که احمدی‌نژاد در دل "شجره طیبه" کار گذاشت، فتیله‌اش را هم روشن کرد و… به‌گمان‌تان رفت! نقل است (صحت و سقمش به‌عهده راوی) که "سلطان محمود" جایی گفته:
(مشغول فوتبال آمریکایی بودیم. توپ دست من بود و داشتم می‌رساندمش به خط دروازه. که ناگهان ریختند سرم. من از لای دست و پاها، توپ را گرفته بودم بیرون. که توی آن شلوغ ‌پلوغی؛ روحانی قدم‌زنان آمد توپ را از دستم گرفت و رفت... دل‌شان خوش است که "توپ" را گرفته‌اند؛ خبر ندارند که "بمب" است"!


کمک هزار دلاری شاهزاده سعودی تردید برانگیز شد

شاهزاده "طلال بن عبدالعزیز" رییس موسوم به "طرح خلیج فارس برای توسعه" آمادگی خود را برای تقدیم یکصد هزار دلار کمک نقدی به آنچه اهالی رنج کشیده الانبار خوانده اعلام کرد. ارگان خبری فراکسیون "متحدون" وابسته به رییس پارلمان ملی عراق به نقل از شاهزاده سعودی آورده است که در پاسخ به درخواست "اسامه النجیفی" رییس پارلمان عراق آماده اعطای این کمک مادی به اهالی الانبار شده است.

به گزارش ایرنا، وی تلویحا با رسیدن این کمک از طریق کانال دولتی عراق مخالفت کرده و گفته است که با هماهنگی با دفتر النجیفی این کمک نقدی را به اهالی الانبار می‌رساند. تحلیلگران عراقی نسبت به کمک‌های نقدی تبعیض‌آمیز سعودی‌ها که همواره فقط عرب‌های سنی عراق را پوشش می‌دهد و نسبت به رنج‌ها و محرومیت‌های شیعیان بی‌توجه است، را به دیده شک و تردید می‌نگرند.

این شک و تردید به ویژه از سال 2007 میلادی که عربستان مبلغ 50 میلیون دلار کمک نقدی در اختیار "حارث الضاری" رییس گروه موسوم به "علمای مسلمین" مهمترین عامل نشر افکار وهابیت در عراق که تحت تعقیب دستگاه قضایی عراق به اتهام حمایت از تروریسم است، قرار داد، آغاز شد.

این تردیدها به ویژه بعد از اعلام کمک 3 میلیارد دلاری سعودی‌ها به بیروت به ادعای تجهیز ارتش لبنان، بیش از پیش عراقی‌ها را از احتمال تبدیل شدن این اسکناس‌ها به گلوله و خودروهای بمبگذاری شده‌ای که جان مردم بی‌گناه عراق هدف قرارداده و باعث تفرقه و فتنه در کشور شود نگران کرده است. شاهزاده طلال عبدالعزیز از شخصیت‌های برجسته سعودی و فرزند هیجدهم عبدالعزیز به شمار می‌رود که رابطه نزدیکی با پادشاه سعودی دارد.

یک نظرسنجی علیه روحانیت؟

یک "مرکز افکارسنجی" که توسط جمعی از نیروهای نظامی اداره می‌شود اقدام به توزیع پرسشنامه‌ای کرده که سؤالات آن درباره روحانیت است و این فکر را در مخاطبان خود القاء می‌کند که جامعه امروز نیازی به افراد روحانی ندارد.

به گزارش ایسنا،‌ جمهوری اسلامی در ادامه نوشت: برای نمونه، یکی از سؤالات اینست: "با توجه به بالا رفتن سطح سواد و آگاهی دینی مردم، دیگر ضرورتی برای مراجعه به روحانیون وجود دارد؟" نکته قابل تأمل اینست که این مرکز افکارسنجی زیر نظر افرادی فعالیت می‌کند که موجودیت خود را مرهون شعار تبعیت از روحانیت و ولایت هستند و در جامعه به همین عنوان شهرت دارند. ستون جهت اطلاع در آینده، بخش‌های دیگری از این موضوع خطرناک را به اطلاع خوانندگان خواهد رساند.

سرقت از دفتر دکتر عارف؟

شنیده شده است که دفتر "دکتر محمدرضا عارف" عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بنیاد امید ایرانیان مورد سرقت قرار گرفته است. سفیرنیوز نوشت: در این سرقت مشکوک، ‫رایانه دکتر عارف و فرزندش و همچنین برخی اسناد و مدارک از این دفتر به سرقت رفته‬‎ است. هنوز انگیزه این سرقت مشخص نشده است.

زنده ماندن کودکی در زیر آوارهای دمشق

عصرایران منتشر کرد: حضور مرکل با عصا پس از آسیب‌دیدگی استخوان لگنش در اسکی در مراسمی در کاخ صدر اعظمی برلین


بیرون بردن یک کودک از زیر آوارهای یک محل که در اثر حمله هوایی ویران شده است (دمشق)


توزیع نان متبرک در زادروز مسیح در مقابل کلیسای جامع شهر بلگراد صربستان 

اسناد ایرانی بودن نوری المالکی!

با شکست وهابیون حاضر در سوریه و موفقیت‌های ارتش این کشور از یک سو و ترکیب جمعیت دینی کشور عراق با داشتن یک نخست‌وزیر شیعی از سوی دیگر باعث فعالیت‌های گسترده وهابیت تکفیری موسوم به داعش در عراق شده تا بلکه بتوانند پروژه سوریه را به نوعی و لو در ابعادی کوچکتر پیاده کنند. در همین راستا همانند دیگر پروژه‌های وهابیت باز هم با کمک مبلغان وهابی سعی در هیزم انداختن به آتش جنگ در عراق کرده‌اند.
 
به گزارش جام، این بار "علی الربیعی" وهابی معروف سعودی که بارها با فتاوای عجیب و غریب تعجب همه را فراهم کرده است، با جعل تصویر یک گذرنامه ایرانی، نوری المالکی نخست وزیر عراق را  ایرانی‌الاصل معرفی کرده تا شاید با این کار بتواند عرق وطنی برخی مردمان عراق را تحریک کرده و وادار به جنگ با دولت این کشور کند.
 
الربیعی مبلغ وهابی سعودی این مطلب را در تویت شخصی خود و تحت عنوان "حاکم العراق الشیعی نوری المالکی المولد و الجنسیة" به اشتراک گذاشت. اما با اندک دقت و با مقایسه تصویرگذرنامه ساختگی نوری المالکی با گذرنامه های واقعی ایرانی به سادگی می توان به جعلی بودن آن پی برد: همانطور که در تصاویر مشخص است گذرنامه ساختگی با گذرنامه واقعی این تفاوت ها را دارد:

1- گذرنامه های ایرانی علاوه بر عکس دارنده گذرنامه در سمت چپ صفحه، همان عکس به صورت پس زمینه درج شده است که الربیعی  نتوانسته از فوتوشاپ در این زمینه به خوبی بهره بگیرد.

2-در گذرنامه های واقعی درج جنسیت با دو کلمه مرد و زن مشخص می شود امری که در نهایت بی دقتی در گذرنامه ساختگی برای نوری المالکی، کلمه "نر" به کار برده شده است!

3- در گذرنامه های ایرانی همانند دیگر گذرنامه های دنیا عکس دارنده گذرنامه می بایست تمام رخ باشد نه نیم رخ. موضوعی که سازنده آن بدان دقت نداشته است.

4-از سوی دیگر  اطلاعات موجود در ویکی پدیا سال و محل تولد نوری المالکی را سال 1328 هجری شمسی و کربلا ثبت کرده است .

تصویرگذر نامه جعل شده نوری المالکی توسط الربیعی 

نمونه ای از یک گذرنامه واقعی ایرانی :نخستین خودرو با پلاک "داعش"  

جمهوریت نوشت: گروهک تروریستی "امارت اسلامی عراق و شام" موسوم به "داعش" اولین خودرو در مناطق تحت تصرف خود را شماره‌گذاری کرد. گروهک تروریستی امارت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش که داعیه تاسیس امارت اسلامی در سوریه را دارد، اولین خودرو را در مناطق تحت تصرف خود را با عنوان "امارت خلافت، شماره 1 ولایت شام" شماره‌گذاری کرد.


شراکت شریعتمداری و زنجانی!

روزنامه کیهان که از اشاره انتخاب، به تبدیل شدن این رسانه به حیاط خلوت بابک زنجانی بشدت عصبی شده است در شماره امروز خود و در ضمن فحاشی جدید به سایت انتخاب، ارتباط رسانه‌ای خود با بابک زنجانی را آشکار کرد.

روزنامه کیهان در ستون اخبار ویزه امروز خود و در بخشی از مطلبی سراسر هتاکی و فحاشی در مورد این سایت نوشت، این در حالی بود که بابک زنجانی حدود چهارماه قبل که با تغییر دولت و عزل چهار وزیری که بشدت از وی حمایت می‌کردند و از قضا دوتن از آن چهار وزیر، ارتباطات ویژه‌ای با کیهان نیز داشتند، پرونده مفاسد اقتصادی زنجانی به جریان افتاد. زنجانی برای منحرف کردن مسیر این پرونده با سوءاستفاده از یکی از  نشریات اصلاح‌طلب و همراهی آگاهانه یا ناآگاهانه یکی از خبرنگاران نفتی اصلاح‌طلب، اقدام به انتشار دروغ بسیار بزرگی کرد که و برای باور پذیرکردن این دروغ بزرگ، از حقه کثیفی نیز استفاده نمود.

بابک زنجانی با نام بردن مکرر از مرحوم نوربخش رییس وقت بانک مرکزی، مدعی شد که وی سرباز نوربخش بوده و روزانه 17میلیون دلار ارز را پشت ماشین خود گذاشته و در بازار می‌فروخته است و برای هر دلار یک تومان یعنی روزی حدود 17میلیون تومان درآمد بدست میاورده است. این دروغ شاخدارتر از آن بوده که کسانی که از سواد ریاضی در حد چهارم دبستان بهره دارند و قادرند چهار عمل اصلی ریاضی را انجام دهند آن را باور کنند اما برای اینکه چنین انتظاری از کیهان‌نشینان زیاده است، انتخاب برای آنان خنده‌دار بودن این دروغ بزرگ را توضیح می‌دهد:

متوسط درآمد ارزی کشور در دهه هفتاد و بخصوص 20 سال قبل که سال 1372 می‌باشد حدود دوازده میلیارد دلار بوده است که از این رقم حدود ده میلیارد دلار آن بابت مصارف ارزی کشور پرداخت شده و کمتر از دو میلیارد دلار بصورت اسکناس در بازار توزیع می‌شده است. تقسیم دو میلیارد دلار به 365 روز سال، نشان می‌دهد که روزانه حدود 5میلیون دلار در بازار ارز توزیع می‌شده که باز هم از این رقم حدود دو سوم آن توسط بانکها بفروش می‌رسیده و مصارف رسمی مسافری هزینه می‌شده و کمتر از یک میلیون و هفتصد هزار دلار یعنی یک دهم رقم مورد ادعایی کیهان برای بابک زنجانی در صرافی‌ها توزیع می‌شده است.

باز همین رقم نیز از حدود ده کانال در صرافی‌ها سراسر کشور توزیع می‌شده است که ارز تزریق شده به هر کانال خواه بابک زنجانی با هر فرد دیگر حدود 170 هزار دلار در روز بوده است که یک درصد رقم مورد ادعای جناب حسین شریعتمداری است. اما موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانیم اصل ادعای بابک زنجانی و حسین شریعتمداری به مصداق "خسن و خسین دختران معاویه"، دروغ است و اساسا وی هیچ نقشی در بابنک مرکزی نداشته است.

بابک زنجانی و حسین شریعتمداری به تصور آنکه با مرگ مرحوم نوربخش وی دیگر قادر به تکذیب و روشنگری نیست، به ترویج این دروغ دامن می‌زنند ، غافل از اینکه اگر دکتر نوربخش مرده است بانک مرکزی که آتش نگرفته و سوابق افراد در آن موجود است و همچنین معاونان و مسئولین وقت بانک مرکزی زنده‌اند و قاطعانه می‌گویند این ادعای بابک زنجانی هم مانند ادعاهای دیگر وی دروغ وجعلی است و او هیچ همکاری با بانک مرکزی نداشته است.

شنیدن این سخن از سوی فردی چون حسین شریعتمداری، چندان تعجب برانگیز نیست اما انتشار سخنان آقای مصباحی مقدم که از قضا دکترای اقتصاد نیز دارند، با همین محتوای عجیب، شگفتی را دوچندان می کند. البته حال این روزهای جناب حسین شریعتمداری که از اعترافات بابک زنجانی علیه شرکای خود به وحشت افتاده، قابل درک است اما به او توصیه می‌کنیم که خویشتنداری کند و در جریان دست و پازدن برای تبرئه خود از این موضوع گاف‌هایی همانند اصرار بر فریب مسئولان از ماهیت اصلی پرونده را مرتکب نشوند، هرچند مسئولان این پرونده احتمالا با شنیدن این داستانها تنها به لبخندی بسنده کرده و تلاش‌های کیهان را از باب ایام 9 ربیع و ادخال سرور مومنین ارج می‌نهند!

دیپلماسی موفق، متكی به‌نیروی درونی
 
جهان نوشت: رهبر انقلاب فرمودند: در عرصه‌ى ديپلماسى هم آن كشورى موفّق است كه متّكى باشد به نيروى درون‌زا؛ آن دولتى ميتواند در پشت ميز مذاكره‌ ديپلماسى حرف خودش را سبز بكند و به مقصود و نتايج مورد نظر خودش دست پيدا بكند كه متّكى باشد به يك اقتدار درونى، توانايى‌هاى درونى؛ حساب مي‌برند از يك چنين دولتى.


انتقاد رهبر یهودیان آمریکا از لابی آیپک علیه ایران


روزنامه هاآرتص نوشت: "جک مولین"رهبر یهودیان دموکرات در آمریکا با انتقاد از آیپک و گروه‌های اسرائیلی، گفت آنها در تلاش هستند با لابی‌هایی که با سناتورهای آمریکایی انجام می‌دهند، تحریم‌ها را علیه ایران افزایش دهند. در حالیکه اکثر سناتورهای آمریکایی در حمایت از لایحه افزایش تحریم‌ها علیه ایران بر آمده‌اند، اما همچنان آنها قدرت مقابله با وعده اوباما مبنی بر وتوی تحریم‌های جدید علیه ایران را ندارند.
 
به گزارش جام، هاآرتص نوشت: او در مصاحبه‌ای که روز جمعه انجام داد، آیپک و گروه‌های اسرائیلی را متهم کرد که با استفاده از قدرتی که دارند، اوضاع را به گونه‌ای پیش برده‌اند که سناتورها فکر می‌کنند اگر به افزایش تحریم‌ها علیه ایران رای ندهند، ضداسرائیلی به نظر می‌آیند. مولین که از حامیان اوباما محسوب می‌شود، بر این باور است که افزایش تحریم‌ها می‌تواند توافقات هسته‌ای و دیپلماسی را خراب کند.

ایرانی‌ها سال گذشته در گوگل چه جستجو کردند؟


در جستجوهای" گوگل ایمیجز" (گوگل تصویر) نیز 10 کلمه پرجستجوی ایرانیان برای دیدن تصاویر در سال 2013 عبارت بودند از : عکس و موارد بعدی به نوعی به جنس مخالف مربوط است! شرکت گوگل که بزرگ‌ترین موتور جستجوی اینترنتی جهان به شمار می‌آید، آمار کلمات پرجستجوی سال 2013 برای ایران را اعلام کرد.

به گزارش عصر ایران، در میان کلمات پرجستجو در ایران در سال 2013 میلادی، 10 کلمه‌ای که بیشترین جستجو را داشته عبارتند از:  1- دانلود 2- عکس 3- بازی 4- دانلود آهنگ 5- فیلم 6- چت 7- yahoo 8- گوگل 9-دانلود فیلم 10- اس ام اس. گفتنی است بخش قابل توجهی از دانلودها ، عکس‌ها و فیلم‌های جست و جو شده، مضامین غیراخلاقی و جنسی را شامل می‌شود. همچنین در سال 2013، کلمات انتخابات، رمان، قیمت خوردو، قیمت طلا، دانلود آهنگ جدید، چت، چت روم و کلمات مرتبط با پرونوگرافی بیشترین افزایش جستجو را در ایران در سال 2013 داشته‌اند.

در جستجوهای" گوگل ایمیجز" (گوگل تصویر) نیز 10 کلمه پرجستجوی ایرانیان برای دیدن تصاویر در سال 2013  عبارت بودند از:عکس، دختر، زن، hot ،girl، لباس، تصویر، لخت، فیلم و عروس بوده است.

گفتنی است در سال گذشته میلادی(2013) 10 کلمه پرجستجوی موتور جستجوی گوگل در جهان عبارت بودند از: نلسون ماندلا، پاول واکر، آیفون اپل 5 اس، کوری مونتیت، رقص‌هارلم شیک، انفجار بوستون آمریکا، نوزاد سلطنتی، گوشی‌های سامسونگ گالکسی اس 4، دستگاه‌های پلی استیشن سونی اس 4 و  کره شمالی.

شاهین نجفی: "ناظری"، "کیمیایی"، "فرمان‌آرا" و... هنربند هستند!

برخی هنرمندان شاخص حاضر در جمع توهین‌شدگان توسط نجفی، در تماسِ تابناک، شأن خود را بالاتر از آن دانستند که درصدد پاسخ دادن به هتاکی‌های مذکور و دهان به دهان شدن با چنین جوانی برآیند و چاره درد امثال او را بی‌توجهی خواندند و توجه بیش از حد به او را نشانه بردش تلقی کردند.

پس از دیدار رئیس‌جمهور و هنرمندان، شاهین نجفی خواننده هتاک که پیش از این، توهین‌های پی‌درپی‌اش به معصومین و به ویژه امام نقی (ع)، موجی از خشم و اعلام برائت را به راه انداخته بود، این بار زبان به توهین به هنرمندان حاضر در این دیدار گشود که بخش چشمگیری از سرمایه هنری کشور را تشکیل می‌دادند؛ توهینی که واکنش‌هایی را در پی داشته و ‌ خواهد داشت.

با این حال بسیاری از او دفاع کردند که این خواننده از "آزادی بیانش" استفاده کرده اما دریغ که این خواننده ذره‌ای به "آزادی عمل" و "آزادی بیان" اعتقاد ندارد و این فحاشی‌ها صرفاً در راستای ایجاد ادله برای مقامات آلمان جهت پناهنده شدن بود و دولت آلمان بنا بر کنوانسیون ژنو مکلف است نه تنها زمینه اقامت آسان او را فراهم کند، بلکه از او حفاظت ویژه نیز داشته باشد!

این خواننده هتاک پس از دیدار بخش گسترده‌ای از جامعه هنری ـ که چهارشنبه شب با دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در تالار رودکی برگزار شد ـ برای آنکه فرصت هتاکی را از دست ندهد، به جای خواندن‌ ترانه هتاکانه، بلافاصله ‌‌جملاتی مملو از عبارات جنسی را حواله برخی هنرمندان‌ کرد و عبارات مشمئزکننده‌ای را مسلسل‌وار کنار هم چید‌ که مخاطب را به شدت متأثر می‌ساخت؛ رویدادی ‌انتحاری از سوی این هتاک علیه اکثریت هنرمندان کشور بود.

تکذیب توافقنامه پایاپای نفت بین ایران و روسیه

"اکبر نعمت‌اللهی" در گفتگو با ایرنا، در واکنش به ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر توافق تهران و مسکو برای معامله پایاپای نفت در مقابل کالا گفت: تاکنون هیچ‌گونه توافقنامه‌ای میان دو کشور انجام نشده است.

خبرگزاری رویترز مدعی شده است که ایران و روسیه در حال مذاکره درباره مبادله نفت در برابر کالا هستند که بر اساس آن، به این کشور اجازه خواهد داد، صادرات نفتی خود را به رغم تحریم‌های غرب افزایش دهد. سه نفر از منابع روسی و ایرانی نزدیک به مذاکرات اعلام کردند که دو کشور در حال مذاکره درباره جزئیات نهایی این معامله هستند، که بر اساس آن مسکو روزانه بالغ بر 500 هزار بشکه از نفت ایران را به ازای صادرات کالا و تجهیزات خریداری خواهد کرد.

بازداشت سر کرده جبهه‌النصرة با لباس زنانه

منابع خبری اعلام کردند، سرکرده جبهه تروریستی "النصرة" در شهر "القصیر" در حالی که لباس‌ زنانه بر تن داشت و برای فرار به لبنان تلاش می‌کرد، بازداشت شد. به گزارش ایسنا، شماری از فعالان در پایگاه‌های اجتماعی نیز عکس‌هایی از سرکرده جبهه‌النصره را با لباس زنانه منتشر کردند که وی در یکی از آن‌ها پوشیه و در دیگری‌ با موی بلند بوده است.احمدي‌ن‍ژاد: بنده شوماخر نبودم، فوتباليست بودم

جناب طائب فرموده‌اند که "محمود احمدی‌نژاد" با ماشینی که 180 تا میرفت 200 تا رفته و پدر همه را درآورده است! پارسینه در مطلبی طنز نوشت: بنده از 7 زاویه قضیه را بررسی کردم که چرا 200 تا می‌رفت؟ آیا رانندگی بلد بود؟

1: محمودخان تا قبل از دوره ریاست جمهوری سوار پژوي 504 بوده، با آن نهایت سرعتی که می‌توان رفت140 تاست، اگر خیلی سرحال باشد و بی رنگ، بیمه و معاینه هم داشته باشد، 150 تا هم می‌شود رفت! یعنی حتی اگر مجبور هم بود،نمی‌توانست 200 تا برود.

2: جناب طائب! ما که از اول می‌گفتیم محمود جان رانندگی بلد نیست، منتها کسی اجازه نمی‌داد پیاده شویم! نزدیک بود مارا به کشتن دهد؛ یکبار با سرعت 160-150 تا با چند عابر پیاده تصادف کرد، هرکاری کردیم بماند تا مامور بیاید نماند! بعدش مامور آمد دید ما آنجاییم مارا گرفت و جریمه کرد.

3: فقط تند رفتنش نبود جناب طائب! دست‌فرمانش هم افتضاح بود. باسرعت پایین هم که می‌رفت، همه‌اش مواظب بودیم به درو دیوار نزند. شما دورتادور ماشین را ملاحظه کنید؛ پراز خط‌خطی و ضرب خوردگی است. یکبار نشد ماشین را بخواهد از پارک در بیاورد و به جایی نزند.

4: آقای طائب! مطمئن نیستم، ولی به گمانم محمود جان گواهینامه ندارد. البته توروخدا بین خودمان باشد‌ها! چون یکبار که صحبت‌هایشان را یواشکی گوش می‌دادم فهمیدم گواهینامه اش بهار می‌آید. هنوز هم می‌گوید قرار است بهار بیاید! نمی‌دانم می‌گویند از گواهینامه یکی از نزدیکانش استفاده می‌کرده.

5: البته سابقه رانندگی استاد محمود ما از قدیم بد بود! نه اینکه ایرادی داشته باشد‌ها! بالاخره هرکس در یک زمینه‌هایی استعداد ندارد. ایشان هم باید مثل حسن روحانی که راحت گفت سرهنگ نیستم، می‌گفتند من شوماخر نیستم، فوتبالیستم!

6: جناب طائب! بدبختی ما الان دیگر محمود نیست. ایشان دیگر رفته. مشکل آنجاست که الان شوماخر را هم بیاورند، بازهم مسافر می‌ترسد، فکر می‌کند محمود است!

7: خواهشا به این دوستانی که رانندگی بلد نیستند بگویید پشت فرمان ننشینند. چه کاری‌ست که آدم رانندگی بلد نباشد بعدش مدام تاکید کند که بلد است؟ مثلا همین حمید رسایی خودمان! خب، ایشان به یکباره با پای پیاده آمده است پشت فرمان مازراتی! خب، طبیعی است تصادف کند! الان هم که همه به فکر تعمیر ماشین‌اند، اجازه نمی‌دهد کارشان را بکنند.

20 فیلمی که در سینمای ایران حادثه‌ساز شده‌اند

چند روز پیش بود که خبر انفجار در پشت صحنه فیلم سینمایی "معراجی‌ها" سبب شد تا ۴ تن از سینماگران، جان خود را از دست دهند؛ اتفاقی که به دلیل کمبودهای لوازم و تجهیزات مورد نیاز رخ داد و عقوبت بسیار سنگینی نیز برای ما در پی داشت. از این دست اتفاقات در سینمای ما بارها تکرار شده است؛ دستکم از سال 73 تا به امروز. البته این قبیل حوادث تنها مختص به سینمای ایران با این زیرساخت ضعیف نیست و حتی در کشورهای بزرگ فیلمسازی نیز دیده می‌شود.

تسنیم نوشت: مثلا اتفاقی که برای "آنجلینا جولی" به هنگام فیلمبرداری یکی از صحنه‌های اکشن فیلم "سالت" به وقوع پیوست و او‌ از ناحیه صورت دچار آسیب‌دیدگی شد یا همسری وی که برای بازی در فیلم "تروی"، بر اثر پرش از بلندی، دچار پارگی تاندون شد؛ "هالی بری" هم سر صحنه فیلمبرداری "گوتیکا" دچار شکستگی بازو شد یا حتی می‌توان به "دنیل کریگ" بدشانس اشاره کرد که در دومین حضور خود در نقش جیمز باند، صورتش زخمی شد و او به ناچار به جراحی پلاستیک متوسل شد."نیکول کیدمن" نیز سر صحنه فیلم "مولن روژ" دچار پارگی غضروف زانوی راست شد و  . . .

اما 20 مورد از سوانحی که به هنگام ضبط آثار سینمایی و تلویزیونی در ایران اتفاق افتاده است؛ 1) در سال 73، "سیدعلی سجادی حسینی" مشغول فیلمبرداری "خط آتش" بود و به دلیل اشتباه سربازی که اشتباها اسلحه خود را با تیرهایی واقعی به جای مشقی به دست بازیگر ‌داده، حین تمرین گلوله به پیشانی حسینی شلیک شده و متاسفانه این کارگردان کشته می‌شود.
2) سال 1374، "قاسم دهقان" که علاوه بر بازیگری در "قطعه‌ای از بهشت"، طراح صحنه و مشاور نظامی پروژه نیز بود، متاسفانه زمانی که خود را به گودالی پرتاب کرد؛ مین‌های خنثی نشده‌ای از زمان جنگ درون گودال، قرار داشت که منجر به شهادت وی شد. یکی از این مرگ های دلخراش، مربوط به بازیگر جوان فیلم است. 3) "پیمان سنندجی‌زاده" آذر 1374 در فیلم "سفر به چزابه"، مینی‌بوس حامل وی تصادف می‌کند و این بازیگر جوان، کشته می‌شود. 4) مرگ "شاهرخ غیاثی" در سال 1375 در فیلم "فصل پنجم" هنگامی که سوار بر درشکه در صحنه‌ای از فیلم بود بر اثر رم کردن اسب به بیرون پرت شد و دیده از جهان فرو بست.

5) در سال 77، "جبیب دهقان نسب" در فیلم کمکم کن "رسول ملاقلی‌پور" به دلیل روشن شدن ناگهانی سفینه، ابروی دهقان نسب شکافت و در نهایت 9 بخیه خورد. 6)"نگار فروزنده" در سال 77، در سریال "راه سوم" قاسم جعفری در اثر باز شدن در، بینی‌اش دچار شکستگی شد. 7) در سال 82 در یکی از سکانس‌های فیلم 3 اپیزودی "خداحافظ رفیق"، 4 هنرور به داخل دریاچه افتادند و به دلیل سنگین بودن تجهیزات نظامی متصل به لباس‌هایشان، متاسفانه غرق می‌شوند. 8) در سال 1386، برای فیلمبرداری یک فیلم کوتاه در استان گلستان، در یکی از صحنه‌ها، نیاز بود که برق منطقه قطع باشد، ناگهان یک سیم برق از روی دکل به روی فیلمبردار کار می‌افتد و متاسفانه به دلیل جریان برق "مصطفی کرمی" دو دست خود از ساعد و انگشتان پایش را از دست می‌دهد.

9) قطع نخاع شدن "اصغر شاهوردی" صدابردار برجسته ایران در سال 1386 هنگام بازگشت از لوکیشن "چراغی در مه" در اثر تصادف، دچار قطع نخاع شد. 10) آسیب‌دیدگی شدید "پگاه آهنگرانی" در سال 86 در فیلم "محمدرضا اصلانی" به دلیل پوسیدگی طناب‌ها. 11)غرق شدن نابازیگری در بهمنشیر در سال1387 در فیلم "شب واقعه" شهرام اسدی. 12) مرگ "پیمان ابدی" در سال 88 در صحنه‌ای از تله فیلم "چشم‌های نامحسوس"، به دلیل عدم پرتاب به موقع خود از اتوبوس کشته شد. 13) پارگی و خونریزی عضله پشت پای "ماه چهره خلیلی" در سال 88، در فیلم کوتاه "پابوس" بود.

14) مرگ "عباس امیری" در سال 88 هنگام برگشت از صحنه سریال "صبح بخیر سرکار" به منزل تصادف و فوت می‌کند.15) در سال 90 در فیلم "خوابم میاد" زمانی که "مریلا زارعی" برای انجام تمرین، داخل ماشین بود ناگهان ماشین شروع به حرکت و درها قفل می‌شود و زارعی تنها می‌تواند خود را از شیشه سمت شاگرد به بیرون پرت کند.16) قطع انگشت "مهران مدیری" در سال 91 در یکی از سکانس‌های سریال "قلب یخی". 17) آسیب‌دیدگی شدید برای عوامل پایتخت 2 در سال 92 هنگام بازگشت به تهران.

18) آسیب‌دیدگی شدید پولاد کیمیایی در سال 92 حین فیلمبرداری "متروپل". 19) مصدومیت سر و شکستن استخوان ترقوه "گوهر خیراندیش" در سال 92 در یکی از صحنه‌های فیلم "آذر، شهدخت، پرویز و دیگران" و 20) مرگ 4 نفر در پشت صحنه فیلم معراجی‌ها در سال 92 در اثر انفجار.

مسکو به پرداخت غرامت محکوم شد

بهار نوشت: دادگاه حقوق بشر اروپا از روسیه خواست تا نزدیک به 1.9 میلیون یورو معادل 2.93 میلویون دلار به خانواده چچنی‌های ناپدید شده طی یک دهه گذشته غرامت دهد. به گزارش شبکه اسکای نیوز، دادگاه حقوق بشر اروپا اعلام کرد دولت روسیه نتوانسته به طرزی قانع کننده ثابت کند که مسئول ناپدید شدن 36 مرد چچنی در فاصله سال 2000 تا 2006 نبوده است. این دادگاه مسکو را از بابت نقض جدی حقوق اساسی در چندین پرونده مربوط به اقداماتش طی درگیری چندین ساله چچن گناهکار شناخت. روسیه می‌تواند در قبال این حکم در خواست تجدید نظر داشته باشد.

نظر آیت‌الله مکارم‌ شیرازی درباره استفاده از مانکن در مغازه‌ها

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پاسخ به استفتایی نظر خود را درباره استفاده از مانکن در برخی مغازه‌ها اعلام کرد، که متن پرسش و پاسخ این مرجع تقلید به آن، به این شرح است.

ایسنا نوشت: در برخی مغازه‌ها جهت جلب مشتری، مانکن دارند که هم عامل تحریک و هم ترویج فرهنگ بیگانه است. حکم سودی که از این طریق بدست می‌آید، چیست؟ این کار حرام است و درآمد آن نیز خالی از کراهت نیست.

دیپلماسی بسکتبال و ذوب یخ‌های سیاست

نواندیش
نوشت: این‌ بار بسکتبال قرار است یخ‌های سیاست را آب کند. آمریکایی‌ها ستاره‌های پیشین "ان‌بی‌ای" را راهی پیونگ‌یانگ کرده‌اند تا راهی به سوی کره‌شمالی باز کنند؛ کشوری که تا همین شش‌سال پیش از سوی آمریکایی‌ها محور شرارت نام گرفته بود. "دنیس رادمن" مربی تیم ستاره‌های سابق ان‌بی‌ای پیش از برگزاری مسابقه دور اول با کره‌ای‌ها، ترانه تولدت مبارک را برای رهبر جوان کره شمالی خوانده است. پیش از این آمریکایی‌ها به وسیله پینگ‌پنگ یخ رابطه با چین را باز کرده‌اند.


ارتباط پنهانی اولاند و خانم هنرپیشه

عصرایران منتشر کرد، افشای ارتباط پنهانی رییس‌جمهور فرانسه با یک زن هنرپیشه در رسانه‌های فرانسهبازدید کریستین لاگارد رییس صندوق بین‌المللی پول از کشور آفریقایی مالیحاج منصور در عروسی یک مداح

عکسی دیدنی از حاج منصور ارضی در مراسم عروسی حاج یدالله پاشازاده


پنتاگون طرح آموزش نظامیان عراق را بررسی می کند


پایگاه خبری سی ان ان، گزارش داد که پنتاگون پیشنهاد آموزش نظامیان عراقی را برای مبارزه با تروریسم در کشور ثالث، بررسی می‌کند. این تازه‌ترین تصمیم دولت آمریکا از زمان عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از عراق در سال 2012 است. یک منبع در وزارت دفاع آمریکا که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد اردن یکی از پایگاه های مورد بررسی است. با اینکه دولت عراق پیشتر با پیشنهادی در این باره مخالفت کرده است اما با توجه به افزایش خشونت‌ها در شهرهای "فلوجه" و "الرمادی"، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا تصمیم گرفته این پیشنهاد را بار دیگر مطرح کند.

به گزارش تسنیم، این منبع افزود: با توجه به وضعیت عراق، فرمانده ارتش آمریکا بر آن شده است با قدرت گام‌هایی را در راستای این آموزش بردارد و این پیشنهاد که در سطح آژانس امنیت ملی آمریکا و وزارتخانه‌های مربوطه مورد بحث قرار گرفته، تاکنون توسط "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری این کشور به تصویب نرسیده است. محور آموزش نظامی آمریکا برای نیروهای عراق بر مقابله با گروه‌های مسلحی نظیر القاعده و حمایت از غیرنظامیان متمرکز است.

عزل سخنگوی شورای یک شهر بخاطر عضویت در فیسبوک

"اعظم السادات حسینی" اولین بانوی عضو شورای شهر در کشور است که به خاطر ارتباط دو سویه و مستقیم با شهروندان و دریافت مطالبات آنان از طریق شبکه اجتماعی فیسبوک، قربانی این تنگ نظری و سوءتدبیر گردد. یکی از رسانه‌های محلی جریان محافظه‌کار که چندی پیش در سفر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به شهر سوادکوه برای شرکت در دوازدهمین مراسم سالگرد آیت الله اسماعیل صالحی مازندرانی، اقدام به نشر اکاذیب پیرامون اظهار نظر آیت‌الله هاشمی درباره اظهارات ایشان نموده بود، این بار با انتشار گزارشی جهت‌دار پیرامون عضویت سخنگوی شورای شهر بهشهر در فیسبوک پروژه ای دیگر را رقم زد.

در این رابطه یک منبع آگاه به سلام نو گفت: پس از انتشار گزارشی راجع به عضویت سخنگوی شورای شهر بهشهر در شبکه اجتماعی فیسبوک و ارتباط دو سویهٔ وی با شهروندان و ارائه گزارش عملکرد شورا به مردم، رئیس شورای شهر بهشهر در اقدامی مغایر با بند ۹ ماده ۶ وظایف شورا، ایشان را از جایگاه سخنگویی شورای این شهر عزل نمود و پرسشی که مطرح می‌شود این است که با وجود اینکه مراجع قانونی استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی را غیرقانونی و مجرمانه ندانسته‌اند و بسیاری از مسئولین و اشخاص عالی رتبه نظام نیز در آن عضو می‌باشند، ایجاد هجمه رسانه‌ای و عزل سخنگوی شورای این شهر چه وجاهت قانونی و اجتماعی می‌تواند داشته باشد.تفاوت‌های مکه در سال 1884 میلادی با حال حاضر


جام نوشت: شاید عکس‌های زیر قدیمترین عکس‌های منتشر شده از مکه باشد، عکسهایی که توسط "کریستین اسنوک هورگرون" روزنامه‌نگار، محقق و شرق‌شناس هلندی در سال ۱۸۸۴ در سفری که به سرزمین وحی سفر کرده به تصویر کشیده است.
 
عکاس هلندی تحصیل‌کرده رشته الهیات در دانشگاه لیدن بوده تا درجه دکتری علاقمند به فرهنگ اسلام و مسلط به زبان عربی بود. علاقه و کنجکاوی او درباره فرهنگ اسلام باعث شد وی از سال ۱۸۸۴ و از طریق دولت عثمانی به عربستان سفر کند و به مشاهده و تحقیق در زمینه دین اسلام بپردازد. با این حال بسیاری وی را مامور و جاسوس دولت استعماری هلند می‌دانستند.


کعبه در سال 1884 میلادی
ناگفته‌های شلیک در اتوبان بابایی از زبان شاکی

در پی اعلام خبر رضایت شاکی پرونده تیراندازی در اتوبان بابایی که پای یک مداح معروف را به میان کشید روزنامه اعتماد گفت‌وگویی با شاکی پرونده پس از اعلام رضایت او، انجام داده است و "آقای م. و" در تشریح این واقعه اظهار داشت: در تاریخ 5 دی ماه ساعت 5 / 12 شب در اتوبان شهید بابایی به همراه همسرم در خودروی 206 مان به همراه دو خودروی دیگر در مسیر، در حال تردد بودیم. من با خودرو‌ام یک لحظه سبقت گرفتم و بعد دوباره کنار آمدم. نمی‌دانم در ذهن آقای کریمی چه گذشت و چرا احساس خطر کردند که به ما شلیک کردند. البته من ابتدا متوجه شلیک نشدم؛ ما مسافتی را همچنان ادامه می‌دادیم که ایشان چراغ زدند و ما هم به کنار اتوبان آمدیم و توقف کردیم. تازه آنجا متوجه شدیم به خودرویمان شلیک شده است.

-یعنی در حین حرکت به شما شلیک شده بود؟ و چند بار شلیک شد؟ بله، گلوله به نحوی به در عقب خورده بود که از در عبور و به ستون ماشین برخورد کرده بود. به ماشین من یک گلوله اصابت کرده بود. آن دو خودروی دیگر هم رفته بودند و من با چراغ زدن آقای کریمی کنار زدم. از خودرو که پایین آمدم، با دیدن چهره‌شان حدس زدم که محمود کریمی هستند.

-خودروی ایشان چه بود و با چه سرنشین‌هایی؟ ایشان سوار یک ماشین شاسی‌بلند بودند که سمت جلو پسرشان و صندلی عقب هم دو خانم نشسته بودند. من از ایشان پرسیدم شما محمود کریمی هستید و ایشان هم تایید کردند اما باز هم باور نکردم و فکر کردم فردی شبیه ایشان است و دارد از هویت ایشان سوءاستفاده می‌کند.

-خب بعد از پیاده شدن چه بین شما گذشت؟ دلیل شلیک را چه مطرح کردند؟ اصلا در این حد صحبت نشد. ایشان اعتراض کردند چرا سرعت داشتید و چرا اینطور رانندگی کردید؛ بحث‌های اینچنینی شد و اصلا مجالی نشد که ما حرف بزنیم. آنقدر ترس و واهمه از اتفاق داشتیم که اصلا در این باره هیچ حرفی نزدیم. شما هم جای ما باشید و ببینید در آن موقع شب در اتوبان به خودرویتان شلیک کردند، اصلا حرفی نمی‌زنید. خب هراس داشتیم. البته همین که ایشان دید من و همسرم افراد عادی هستیم و به یک خودروی شهروند عادی شلیک کرده، سوار خودرویشان شدند و رفتند. من و همسرم در آن موقع شب تنها کاری که توانستیم بکنیم این بود که به پلیس زنگ زدیم و آنها مامور فرستادند. ما هم به کلانتری رفتیم و شکایت را تنظیم کردیم.

-چطور ثابت کردید که ضارب محمود کریمی است؟ اصلا ما چیزی نگفتیم. ما فقط شرح ماوقع را دادیم. انگار آنها خودشان پی بردند که هویت واقعی ضارب همان آقای کریمی است؛ چون موضوع شلیک هم بود، خودشان پیگیری سریع کردند و انگار با ایشان تماس گرفتند.

-بعد فردای حادثه خبرش منتشر شد و شما شکایت کردید؟ ما همان شب شکایت کردیم. چند روز بعد هم موضوع خبری شد. فردای حادثه به همراه پرونده به دادسرای پل رومی رفتیم و پرونده در دستگاه قضایی تشکیل شد.

-110  درباره سرعت خودروی شما چه اظهارنظری کرد. آیا شما مقصر بودید؟ اصلا این حرفها مطرح نبود. موضوع شلیک به خودرو بود و پرونده سر همین موضوع تشکیل شد؛ چون پرونده هم امنیتی شده بود. همین که دیدند ضارب، آقای کریمی است، خودشان پرونده را سریعا به دادسرا فرستادند.

-شما در دادسرا ایشان را دیدید؟ فقط یک بار در مراحل بازپرسی، متن اظهارات مکتوب ایشان را دیدم که نشان می‌داد ایشان هم به دادسرا تشریف آورده‌اند؛ چون می‌گفتند مساله امنیتی است، درباره جزئیات زیاد به من چیزی نمی‌گفتند. بعد رسانه‌ا‌ی شدن اتفاق هم ایشان را در دادسرا ندیدم. من مستقیم با ایشان اصلا حرف نزدم؛ هر حرفی هم داشتم مستقیم فقط به بازپرس می‌گفتم.

-بعد از گرفتن اظهارات ایشان، بازپرس دلیل شلیک را به نقل از ایشان چه عنوان کردند؟ آیا به شما گفته شد ایشان عنوان کرده برای حفظ جان خانواده‌اش و با این تصور که شما قصد مزاحمت دارید، شلیک کرده است؟ هیچ توضیحی به ما ارائه نشد. فقط صحبت‌های ما شنیده می‌شد. من در سایت‌ها به نقل از نزدیکان ایشان دیدم که تهمت‌هایی زده شده که خب با توجه به اینکه من به همراه خانمم تنها سرنشینان خودرو بودیم، کاملا بی‌دلیل بود.

-آقای "م. ط" مدعی شدند که شما اراذل و اوباش هستید! پدر من بازنشسته نظامی هستند. درست است که من یک شهروند عادی هستم با تحصیلات لیسانس اما یک خانواده مذهبی و محترم داریم که از قضا از مریدان امام حسین(ع) هستیم و از قضا در شب حادثه هم نوار مداحی در ماشین من روشن بود. خود من و خانواده‌ام پای همین مداحی‌ها می‌نشینیم و از مخاطبان همین مداح‌ها هستیم. این طور نیست که یک فرد اوباش باشیم.

-اینکه اعتقادات مذهبی شما چه باشد، مسلما ربطی به نفس اتفاق ندارد؟ همین طور است اما می‌خواهم حامیان آقای کریمی هم این را بدانند که من هم از حامیان آقای کریمی بوده‌ام و هستم و حتی اولش باورم نشد که ضارب خودرویم آقای کریمی هستند. فرد معتقدی هستم و تنها به خاطر ارادت به امام حسین(ع) و حرمت امام حسین(ع) و خواست مادرم، از شکایت در این پرونده رضایت دادم؛ چون ایشان هم به حرمت امام حسین(ع) به اینجا رسیده‌اند.  

طراح برج‌های دوقلو نیویورک، معمار دانشگاه شیراز

این نمایی  از "دانشگاه شیراز" که قبل از انقلاب، توسط "مینورویاماساکی" طراحی و اجرا، شده است، از جمله کارهای دیگر این معمار و طراح؛ برج‌های دوقلوی تجارت جهانی در نیویورک بوده است!


درخواست محمود کریمی از شکات پرونده تیراندازی


ایرنا به نقل از یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، نوشت: شاکیان محمود کریمی شنبه از شکایتشان در ارتباط با شلیک به خودرو آنان منصرف شده و رضایت دادند. وی اظهار داشت: این مداح از این شکات خواسته است تا در رسانه حضور یابند و در مورد این موضوع به طور کامل توضیح دهند؛ چرا که از دید وی این رفتارشان موجب آبروریزی شده است.

درگیری جوانان فلسطینی با اشغالگران صهیونیست

تابناک نوشت: وضعیت اسفناک آورگان جنگ در سودان جنوبی! آوارگان که شمارشان به نزدیک۱۷۰۰۰ نفر رسیده در شرایط بهداشتی و تغذیه بسیار نامناسبی بسر می‌برند و این در حالیست که اردوگاه آوارگان جوبا مملو از پناهندگانیست که روزانه به این جمعیت اضافه می‌شوند.


درگیری مرگبار طرفداران حزب ملی بنگلادش با مسلمانان این کشور در شهر راجشاهی.


درگیری جوانان فلسطینی با اشغالگران صهیونیست که وارد اراضی آنان شده و دست به تخریب زده‌اند در کرانه باختری.تمجید آیت‌الله جنتی از فیلم مخملباف با بازی سلحشور

"آیت‌الله احمد جنتی" دبیر شورای نگهبان در سخنانی در جشنواره سینمایی عمار در سینما فلسطین تهران گفت: خود من فیلم "توبه نصوح" را که سلشحور در آن نقش داشت و صحنه‌ها و جمله‌های آن را هیچ‌گاه از یاد نمی‌برم. در آن صحنه برزخی مظلومی که حقش در دنیا ضایع شده بود، پشت ظالم راه می‌رفت و به او می‌گفت حق من را بده. این صحنه تاثیر زیادی بر من گذاشت و من هنوز به آن فکر می‌کنم.

به گزارش عصرایران، فیلم مورد اشاره آیت‌الله جنتی (توبه نصوح) در سال 1361 با نویسندگی و کارگردانی محسن مخملباف ساخته شده است. این فیلم داستان زندگی فردی به نام "لطف‌علی خان" کارمند بانک است که بر اثر سکته می‌میرد ولی در هنگام دفن زنده شده و از جا بر می‌خیزد. او در اثر این اتفاق به این فکر می‌افتد که از افرادی که می‌شناسد حلالیت بگیرد غافل از اینکه مسیر سختی پیش رو دارد.

 

پوستر فیلم "توبه نصوح" به کارگردانی محسن مخملباف

 

 

فرج‎اله سلحشور در فیلم "توبه نصوح"

 

 

محسن مخملباف کارگردان در پشت صحنه فیلم توبه نصوح


از سال 89 با احمدی‌نژاد ملاقات نداشته‌ام

"کامران باقری لنکرانی" عضو ارشد شورای مرکزی جبهه پایداری، در خصوص حضور در ساختمان ولنجک و ملاقات با احمدی‌نژاد اظهار داشت: بنده به لحاظ برخی از مشکلاتی که در روند دولت دهم می‌‌دیدم از سال 89 با رئیس دولت دهم ملاقات نداشته و با او ارتباط هم ندارم ولی فکر نمی‌کنم ارتباط داشتن با رئیس دولت سابق جرم تلقی شود.

وزیر بهداشت دولت نهم در گفتگو با فارس و در پاسخ به این سوال که آیا برای حضور در دانشگاه ایرانیان به شما پیشنهادی ارائه شده است یا خیر، تصریح کرد: این کار اشتباهی است که ما همه بحث‌ها را به این جهت ببریم؛ اما در عین حال بنده هیچ ارتباطی با آن مجموعه ندارم و بنده در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 61 به عنوان دانشجو وارد شدم و این دانشگاه را خیلی دوست دارم لذا مایلم که تا پایان خدمت خود در این دانشگاه خدمت کنم.

لنکرانی درباره اینکه با توجه به اینکه آقای احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس نیز در حال تهیه لیست است، شنیده شده که احتمالا نام شما نیز به عنوان یکی از اعضای این لیست مطرح است، گفت: بنده قبلا هم در انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره نهم گفته بودم به لحاظ اینکه جایگاه مجلس را نسبت به توانمندی‌های خود متفاوت می‌بینم بنای کاندیدا شدن ندارم.

وزیر دولت نهم درباره تز جدید حجاریان برای انحلال مجلس یادآور شد: اشرافیت فکری باعث شده است که آنها فکر کنند بهتر از مردم می‌فهمند و چنین نقدهایی را ارائه می‌دهند و این تفکر هنوز هم وجود دارد و فتنه‌گران 88، امروز به جای عذرخواهی از مردم به خاطر اینکه زمینه‌ساز تحریم‌ها شده‌اند، طلبکار شده‌اند و اعمال قبیح گذشته خود را با الفاظ لاپوشانی می‌کنند.

نائب رییس خانه مداحان: بیانیه‌ای درحمایت از محمود کریمی نداديم

به دنبال انتشار بیانیه‌ای در یکی از خبرگزاری‌ها، شهروند گفت‌وگویی با "حسن آهی"، نایب ‌رئیس خانه مداحان اهل‌بیت رسول‌الله(ص) انجام داده است. در این رابطه آهی با بیان اینکه من از فعالیت تشکلی تحت عنوان خانه مداحان اطلاعی ندارم، اظهار داشت: مداحان ما در سراسر کشور اقدام به راه‌اندازی تشکل‌هایی کرده‌اند که تحت عنوان آن شهرستان فعالیت می‌کنند.  به‌عنوان نمونه ما تحت عنوان خانه مداحان اهل بیت رسول‌الله(ص) تهران فعالیت می‌کنیم و مشخص است که در کدام استان و کدام شهرستان حضور داریم.  لذا تشکلی با نام "خانه مداحان" را نمی‌شناسم و تصور نمی‌کنم وجود خارجی داشته باشد و این بیانیه دروغ است و ما آن را صادر نکرده‌ایم.

 نایب ‌رئیس خانه مداحان اهل‌بیت رسول‌الله(ص) با اشاره به اینکه زمانی که خبر این حادثه منتشر شد، ما بیانیه‌ای را صادر و اعلام کردیم: "از تمامی ذاکران و مداحان اهل‌بیت (عليهم‌السلام) خواستاریم که نسبت به این موضوع هوشیار بوده و تا روشن شدن کامل این قضیه توسط قوه قضائیه و دستگاه‌های مربوطه از هرگونه اظهارنظر خودداری نمایند و همچنین تاکید کردیم که این موسسه هیچ‌نظری درباره اتفاق افتاده مذکور نداشته و ندارد".

وی در پاسخ به اینکه شما سلاح دارید و به ‌عنوان یک مداح شناخته شده یا اعضای هیأت‌مدیره و مدیریت خانه مداحان مجوز حمل سلاح دارند؟ بله سلاح دارم (با تعجب) وخیر بقیه ندارند. اساسا چه نیازی است که یک مداح و خادم اهل‌بیت(ع) با خود سلاح حمل کند. البته ممکن است ۲نفر از اعضا که نظامی هستند به واسطه کار خود سلاح داشته باشند که به مداحی و خانه مداحان هیچ ربطی ندارد.

حسن آهی در پاسخ به این سوال که چند روز قبل به نقل از آقای "علی آهی"، رئیس خانه مداحان اهل‌بیت رسول‌الله تهران خبری منتشر شد که ایشان داشتن سلاح از سوی مداحان را بلامانع می‌دانستند، نظرتان چیست، گفت: این مطلب کذب بود و متاسفانه در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای معاند منتشر شد که دروغ بود. آقای علی آهی هم سلاح ندارند. البته ایشان برای دوره‌ای عضو کمیته‌ها بودند و سپس با تشکیل نیروی انتظامی،  به این نهاد انتظامی منتقل شدند.  در آن زمان سلاح داشتند که این امر هم هیچ ربطی به مداحی ایشان ندارد.  پس از بازنشستگی هم برابر قوانین کشور سلاح خود را تحویل داده و تا به امروز سلاح نداشته و ندارند.

اقدام جالب نیوزویک به مناسبت مرگ جلاد

وب سایت مجله نیوزویک (newsweek) در انعکاس خبر مرگ جلاد صبرا و شتیلا نوشت: آریل شارون، ژنرال، وزیر دفاع و وزیرخارجه سابق اسرائیل روز شنبه درگذشت. او برای دهه‌ها در سیاست اسرائیل نقش داشته و به آن شکل داد.

به گزارش جام، نیوزویک در ادامه به جنایت شارون در صبرا و شتیلا اشاره کرده و می‌نویسد: وقتی قتل عام صبرا و شتیلا توسط شارون صورت گرفت، ما این عکس را پشت مجله خود قرار دادیم:


روز کودک در بانکوک


عصرایران
/ کودکان تایلندی در یک نمایشگاه ارتش در حال آشنایی با جنگ افزار نظامی‌اند


نخستین پول ایرانی ۲۵۱۸ ساله شد

برپایه تالیفات مورخان یونان باستان و بررسی‌های بعدی مستشرقین اروپایی و تطبیق تقویم‌ها، پول رسمی ایران (سکه داریک) در ژانویه سال جاری (سال ۲۰۱۴) ۲ هزار و ۵۱۸ساله شده است. داریوش دستور ضرب این سکه را در نخستین ماه زمستان سال 504 پیش از میلاد داده بود. سکه های داریک (گرفته شده از نام داریوش) که تا پایان عهد هخامنشیان رایج بودند وزنی تقریبا برابر داشتند و از این لحاظ (ضرب سکه هم وزن و هم عیار و متحد الشکل)، ایران پیشرو سایر ملل است.

به گزارش پارسینه به نقل از بنکر، نقش تصویر رئیس کشور بر یک طرف سکه نیز از زمان داریوش مرسوم شده است. بسیاری از کشورها نام پول ملی خود را از اسامی تاریخی گرفته اند، مثلا پول ونزوئلا از نام سیمون بولیوار، تاجیکستان از نام سامانیان (سامانی) و... ولی نام پول ملی ما، ریال، از اسپانیا است!


سکه‌های زر را دریک (داریک) و سکه‌های سیم را شِکِل (سیگلو) می‌گفتند. وزن دریک 42/8 گرم و و وزن شِکِل 60/5 گرم بود. عیار سکه‌های دریک بسیار بالا بود و با آزمایش روی نمونه‌های به دست آمده معلوم شده است که فلزش تنها 3 درصد آلیاژ داشته است. کتیبه‌های به دست آمده از تخت جمشید به ما می‌گویند که مزد استادان صنعتگر و هنرمند که در تخت جمشید کار می‌کردند، چه ایرانی و چه غیرایرانی، هر پنج روز، یک داریک بوده که مزد بسیار قابل‌توجهی است، خصوصا وقتی که بدانیم همان موقع قیمت یک گوسفند یک سیگلو برابر با یک بیستم داریک بوده است و این در حالی است که برای ساختن یک هرم یا معبد در مصر تمام مردان مصری به بیگاری گرفته می‌شدند و به آنها مزدی داده نمی‌شد.

مردی که شارون از دست دادن با او خودداری کرد

به گزارش جام، وب سایت ان پی آر (رادیو ملی آمریکا) تصویر زیر را از دیدار آریل شارون، جلاد صبرا و شتیلا با یاسرعرفات منتشر کرده و در توضیح آن نوشت: آریل شارون، که در سال 1988 وزیر خارجه اسرائیل بود، با یاسر عرفات، رهبر فلسطینی مذاکره کرده و توافق محدودی نیز به دست آوردند، اما شارون از دست دادن با عرفات که حریف دیرنه‌اش به حساب می‌آمد، خودداری کرد. این یکی از معدود عکس‌هایی است که این دو را با هم نشان می‌دهد.


کارت بسیج امام جمعه موقت تهران

    
جهان نوشت: به همت حوزه شهید اندرزگو بسیج طلاب، در امامزاده صالح بن عبدالله (امام زاده صالح تجریش) با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه تهران کارت بسیج طلاب به آیت‌الله صدیقی اهدا شد.دبیرکل "حزب‌الله" در کنار همسرش

تصویر منحصربفردی که در پیش رو دارید، دومین دبیر‌کل "حزب‌الله لبنان" و همسرشهیدش را در یک نما به ثبت رسانده است.این بانوی بزرگوار، از پایه‌گذاران، مدارس علوم دینی بانوان در لبنان است که "حوزه الزهرا" یادگاری است از او و همسرش.

به گزارش مشرق، "حجة الاسلام والمسلمین عباس الموسوي" یا "سید عباس موسوی"، یکی از موسسان "حزب‌الله لبنان" به شمار می‌رود. وی به تاریخ 4 آبان ماه سال 1331 شمسی، در روستای "نبی شیث" واقع در بقاع متولد شد و در 27 بهمن ماه سال 1370 شمسی، به همراه همسرش "ام یاسر" و آخرین فرزندش "حسین"، هدف هلی‌کوپترهای آپاچی رژیم صهیونیستی قرار گرفت و بال در بال ملائک گشود. به دنبال شهادت ایشان، "سید حسن نصرالله" سکانِ هدایت حزب‌الله لبنان را به دست گرفت و تا به امروز، در این مسئولیت باقی است.


کتاب جنجالی هیتلر پرفروش‌ترین شد

گاردین نوشت: نسخه دیجیتالی کتاب "نبرد من" به طور شگفت‌آوری پرفروش شده است. به گفته "کریس فاون" خبرنگار و نویسنده، محبوبیت تازه کتاب هیتلر نشانگر آن است که افراد قادرند بدون جلب توجه دیگران این کتاب را روی تبلت‌های خود بخوانند. این خبرنگار می‌گوید که نسخه انگلیسی نبرد من از سایت‌های مختلف غیرپولی ۱۰۰ هزار بار دانلود شده‌اند در حالی که نسخه‌های پولی این کتاب در پایگاه "آی تونز" و "آمازون" و "کیندل" نیز به فروشی بالا رسیده‌اند.

به گزارش پیام نو، این خبرنگار معتقد است افزایش فروش این کتاب برخواسته از کنجکاوی فرهنگی مردم است. این افراد تمایل ندارند کتاب را از کتابفروشی بخرند و در خیابان و مترو در دست بگیرند. با توجه به بازار فروش کتاب اینترنتی می‌توان به این نتیجه رسید که افراد می‌توانند این کتاب فاشیستی را در سکوت بخوانند و از روی صفحه تبلت خود پاک کنند.

حفظ فرآیند پرداخت پول نفت به ایران توسط "هالک بانک"

"باباخان" بتازگی در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفت: دولت ایران نزد بانک هالک ترکیه حساب دارد و ما پول نفت و گاز خریداری شده از ایران را به این حساب واریز می‌کنیم. بانک مذکور می‌تواند همچنان به فرآیند پرداخت پول نفت و گاز به ایران ادامه بدهد.

به گزارش ایرنا و به نقل از رویترز، "سلیمان اسلان" مدیرکل بانک هالک ترکیه جزو تاجران برجسته‌ای بود که به همراه پسران سه وزیر کابینه و برخی مقامات دولتی، به عنوان بخشی از یک پرونده فساد مالی در مورد دولت طیب اردوغان نخست‌وزیر این کشور، مورد بازجویی قرار گرفتند. بیشتر این افراد آزاد شدند اما 24 نفر از آنها شامل اسلان و پسران دو تن از وزرای کابینه هنوز در بازداشت هستند.

بانک هالک ترکیه مکررا اعلام کرده است که در تعاملات خود با ایران کاملا قانونمند عمل می‌کند اما وابسته تجاری ایرانی این بانک، در جریان تلاش‌ها برای محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران، مورد انتقاد غرب قرار داشت.

توزیع شیرینی و جشن فلسطینی‌ها در غزه

جمعی از فلسطینی‌های ساکن غزه با برگزاری مراسم جشن و توزیع شیرینی شادی خود از مرگ آریل شارون، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی که به قصاب صبرا و شتیلا معروف است، اعلام کردند. شرکت‌کنندگان در مراسم جشن همچنین در خیابان‌های شهر غزه با توزیع شیرینی و نوشته‌هایی در شادی مرگ شارون وی را قاتل زنان و کودکان و عامل آوارگی هزاران فلسطینی از روستاها و شهرهایشان معرفی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، در این مراسم که در نواحی مختلف غزه برگزار شد، فلسطینی‌ها تصاویر شارون را که مرتکب جنایات بی‌شماری علیه ملت فلسطین از واقعه نکبت در سال 1948 تا زمان سکته مغزی‌اش در سال 2006 شده بود، به آتش کشیدند. سامی ابوزهری، سخنگوی حماس نیز در بیانیه‌ای مرگ شارون پس از هشت سال کما را نشانی از نشانه‌های خداوند و عبرتی برای ظالمان دانست. نتانیاهو با بیان اینکه "یاد شارون تا ابد در دل ما می‌ماند" مدعی شد که شارون رهبری بزرگ و مبارز و سربازی شجاع بود!

اوباما نیز به نوبه خود ضمن تسلیت به اسرائیلی‌ها با طرح این ادعا که شارون رهبری بود که زندگی‌اش را برای اسرائیل گذاشت اعلام کرد: ما همچنان به تعهداتمان در حفظ امنیت اسرائیل پایبندیم.

بیل گیتس سرشناس‌ترین چهره جهان / اوباما و پوتین دوم و سوم شدند

نظرسنجی که توسط موسسه یوگاو در 13 کشور جهان انجام شده نشان می‌دهد که "بیل گیتس" مالک شرکت مایکروسافت، سرشناس‌ترین چهره جهان محسوب می‌شود. در این نظرسنجی که در آن 13 میلیون و 895 هزار نفر شرکت کرده بودند "باراک اوباما" رئیس‌جمهور آمریکا در رتبه دوم و "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهور روسیه در رتبه سوم قرار گرفتند.

به گزارش مهر به نقل از صدای روسیه، پاپ فراتسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، نیز در رتبه چهارم سرشناس‌ترین چهره‌های جهان، از نگاه شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی قرار گرفته است. پوتین در این نظرسنجی در حالی در رتبه سوم قرار گرفته که پیش از این مجله "تایم" وی را به عنوان سرشناسترین چهره جهان در سال 2013 میلادی معرفی کرده بود. از نگاه تایم، پوتین به دلیل آنکه از حمله کشورهای غربی به سوریه جلوگیری کرده بود شایسته انتخاب به عنوان چهره اول سال 2013 بود.

اعتراض به گوانتانامو در لندن


اعزام تروریست‌های وهابی برای ترور مداحان ایرانی

منابع پاکستانی به تابناک، خبر داده‌اند که جریانات "وهابی سعودی" به تازگی در یک اقدام هماهنگ با جریانات وهابی در پاکستان، شمار چشمگیری از تروریست‌های وهابی را به ایران فرستاده‌اند تا با ورود به مجالس اهل بیت، عملیات تروریستی خود را انجام دهند. بر پایه این گزارش جریانات وهابی با این توجیه که در مراسم اهل بیت در ایران، به اعتقادات آنان توهین می‌شود، درصددند که علاوه بر ایجاد ترس و وحشت در میان دوستداران اهل بیت، کار همیشگی خود در ایجاد تفرقه میان شیعه و اهل تسنن را نیز وسعت بخشند.

به همین دلیل، هم‌اکنون آنان‌ چند مداح و ذاکر اهل بیت را‌ هدف خود ‌گرفته‌اند و برنامه‌هایی ‌برای اعزام تروریست و انجام اعمال تروریستی علیه آنان سازماندهی کرده‌اند.  اگر افراط‌گرایان منطقه‌ای و تروریست‌های وهابی، این روز‌ها برای برهم زدن مجالس اهل بیت و در حقیقت‌ ایجاد نزاع میان شیعه و سنی و بهره‌برداری از این موضوعات، دست به کار شده‌اند و مداحان ایرانی را هدف قرار گرفته‌اند، فردا و فرداهای دیگر برنامه‌های دیگری ‌برای رسیدن به اهداف خود پیاده خواهند کرد و همه این مسائل هشیاری جدی ایرانیان را می‌طلبد.

سوتی به یاد ماندی جلاد صبلا و شتیلا

"آریل شارون" هنگام بازدید از مکان‌های نظامی ارتش اسرائیل در سال 2002 با دوربینی که لنزهای او بسته بود اقدام به این کار کرد. به گزارش جام، این اولین‌باری نیست که ژنرال‌های اسرائیلی چنین گاف‌هایی را می‌دهند، به طوری که عامیر پرتز وزیر جنگ اسراییل، سه بار با دوربینی که چشمی‌های آن بسته بود در جنگ 33 روزه سال 2006 از منطقه عملیاتی دیدن کرد.

گاوداری؛ محل دفن جسد شارون

به گزارش مشرق، رسانه صهیونیستی "تایمز اسرائیل" در خبری نوشت شارون قرار است در روز دوشنبه 13 ژانویه سال 2014 در گاوداری‌اش دفن شود؛ جایی که تلاش خواهد شد از قبرش در مقابل ابراز احساسات متنفرین از او محافظت شود.


تل‌آویو: عباس از عرفات هم خطرناک‌تر است

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از منابع سیاسی گزارش داد: "محمود عباس"، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین حاضر نیست "کشور یهود" را به رسمیت بشناسد و این امر به آن معناست که وی با پایه و اصول تشکیل دولت اسرائیل مخالف است و همچنین مدعی شدند که "یاسر عرفات"، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین آماده بررسی تمام مسائل از جمله "کشور یهود" بود، اما محمود عباس "تندروترین" مواضع را نسبت به این مساله اتخاذ کرده و تشکیلات خودگردان فلسطین تمام تلاش خود را به کار بسته تا "مشروعیت" اسرائیل را در محافل بین‌المللی خدشه‌دار کند.

به گزارش ایسنا، منابع صهیونیستی همچنین مدعی شدند که عباس برای مشروعیت‌بخشی به جنبش حماس تلاش و از این جنبش در مقابل اعمال فشارهای منطقه حمایت می‌کند و در همین راستا، "آویگدور لیبرمن"، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با بیان این که تاریخ ثابت خواهد کرد هیچ شریکی در فلسطین برای مذاکرات صلح وجود ندارد، نسبت به این که محمود عباس نماینده همه فلسطینی‌ها باشد، اظهار تردید کرد.

جامعه بین‌المللی تحریم‌های ایران را پایان دهد

تسنیم نوشت: "شیخ محمد بن راشد المکتوم" امیر دوبی که به ندرت مصاحبه می‌کند، در گفتگو با بی‌بی‌سی از جامعه بین‌المللی خواست که تحریم‌ها علیه ایران را بردارند، ایران همسایه ما است و ما نمی‌خواهیم هیچ‌گونه مسأله‌ای داشته باشیم.پارسینه/ سئوالات دکتر زیباکلام برای امتحان آخر ترم


سوتی "بی بی سی" در تشخیص رییس مجلس ایران

شبکه دولتی بی بی سی انگلیس در اخبار شامگاهی یکشنبه خود گفت که "علی مطهری" در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی نوشت که مردم، همه آنچه را که به طور یک طرفه در این چهار سال در باره فتنه گفته‌اید، نپذیرفته‌اند. این بخشی از نامه علی مطهری به "محمدجواد لاریجانی" است که شبکه تلویزیون دولتی بی بی سی از آن به عنوان نامه وی به رییس مجلس شورای اسلامی یاد کرد.

به گزارش ایرنا، علی مطهری این نامه را در پاسخ به اظهارات محمدجواد لاریجانی در برنامه اخیر شناسنامه در شبکه 3 که در آن به نطق پیش از دستور این نماینده مجلس اشاره شده بود، نوشت.

حضور صانعی بر مزار شهید همت

پیام نو نوشت: آیت‌الله شیخ یوسف صانعی با حضور بر مزار سردار سرلشکر شهید محمد ابراهیم همت یاد این شهید بزرگ جنگ را گرامی داشت.


نواندیش/ درگیری در پارلمان ترکیهمحافظ مخصوص "سید حسن نصرالله" کیست؟

حفاظت از "سیدحسن نصرالله" دبیرکل حزب‌الله را می‎توان پیچیده‌ترین و حساس‎ترین عملیات حفاظت سیاستمداران دنیا دانست؛ زیرا تعداد نقشه‌های شکست خورده برای ترور وی قابل شمارش نیست. "حجت الاسلام شیخ راغب حرب" و "حجت الاسلام سید عباس موسوی" دو رهبر پیشین حزب‌الله بودند که هر دو به شهادت رسیدند و اینک حجت‌الاسلام سید‌حسن نصرالله ـ که خود را یکی از سربازان مقام معظم رهبری می‏‌داند ـ زیر ذره‎بین گروه‎های تروریستی و سازمان‌های جاسوسی قرار دارد.


به گزارش جهان، دلیل حساسیت ویژه نصرالله این است که: اولاً "رهبر مقتدرترین حزب لبنان" است؛ ثانیاً "یک شیعه مذهب بوده و خاری در چشم سلفیون است"؛ ثالثاً "تنها شخصیت محبوب عرب است که در مقابل قدرت‌های مستکبر جهانی ایستاده و تنها پیروزی عرب‌ها بر رژیم جعلی اسرائیل را به دست آورده است". این تهدیدات غیر قابل وصف به حدی است که در برخی خاطرات پیرامون سیدحسن نصرالله آمده است: در زمانی٬ عملیات تروریستی علیه دبیرکل حزب‎الله آنقدر افزایش یافته بود که وی شب‎ها چندین بار محل استراحت خود را تغییر می‎داده است. سیدحسن‌ نصرالله همواره تحت شدیدترین تدابیر امنیتی به سر می‎برد و تقریباً تمام سخنرانی‎های وی به صورت ویدیو کنفرانس پخش می‎شود. اما این شخصیت محبوب جهان اسلام که سخنران مراسم دهه محرم ضاحیه در جنوب بیروت بود، در شب دهم و نیز روز عاشورا شخصاً در بین عزاداران حاضر شد و از نزدیک به سخنرانی پرداخت.


اما اینبار حقایقی منتشر نشده از شخص اول محافظان سید حسن نصرالله منتشر شد. این اطلاعات اگرچه کوتاه هستند ولی برای نخستین بار از سوی خبرگزاری ابنا منتشر شده است: "ابوعلی جواد" داماد ـ شوهر دختر ـ دبیرکل حزب‌الله لبنان بوده و در بین 19 فرمانده ویژه، فرماندهی تمام آنان و محافظان ویژه را برعهده دارد بطوری‌ که به وی لقب "سپر سید" داده‌اند. ابوعلی حاضر است جان خود را بدهد تا سیدحسن نصرالله آسیبی نبیند. سید نیز وی را بسیار دوست دارد و با وجود کم سن بودن، دبیرکل حزب‌الله به وی اعتماد کامل دارد.

محافظ اول سیدحسن نصرالله اصلا نمی‌خندد. خوش‌چهره و دارای سیمای کودکانه است. وی بسیار حرفه‌ای آموزش دیده و دوران آموزشی را مدت زیادی در پادگان‌های مخفی پشت‌سر گذاشته است.
داماد دبیرکل حزب‌الله از محبوبیت بالایی نزد مقاومت اسلامی و مردم لبنان قرار دارد و همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستی توجه ویژه ای به وی دارند.

 

محبوبیت بالای محافظ نصرالله در لبنان

 

 

ریاست واحد محافظان حزب‌الله برعهده ابوعلی داماد سید حسن نصرالله است.


عصبانیت بحرین از سخنان "هیکل" در مورد جزایر سه گانه ایران

گلف‌نیوز نوشت: وزیر خارجه بحرین در واکنش به سخنان حسنین هیکل روزنامه نگار و نویسنده مصری گفت که یا ادعاهای خود را در مورد مذاکرات ایران و اعراب بر سر بحرین و جزایر سه گانه ثابت کند یا دهانش را ببندد.

به گزارش انتخاب، "شیخ خالد بن احمد آل خلیفه" گفت: حسنین هیکل یک سند هم دارد که ادعاهای او در مورد جزایر سه گانه امارات و بحرین را ثابت می کند،‌ خب ارائه کند. هیکل سردبیر سابق روزنامه الاهرام و از نزدیکان جمال عبدالناصر رئیس جمهور اسبق مصر است. او در مصاحبه‌ای طی هفته گذشته گفت که در مذاکرات ایران و اعراب بر سر آینده برخی از کشورهای خلیج فارس که خود را آماده "اسقلال" می‌کردند، حضور داشته است. وی گفت که اعراب با ایران به توافق رسیدند که بحرین در مقابل جزایر سه گانه، کشوری مستقل شود.

هیولای لوس آنجلس کاکتوس را هم خورد


این مرد آمریکایی که به هیولای لوس آنجلس معروف است، توانایی خوردن اشیاء و بعید‌ترین مواد را داراست. آخرین عملکرد وی خوردن کاکتوس است؛ با اینکه گوشت کاکتوس سمی نیست اما تیغ‌های کاکتوس امکان آسیب زدن به مخاط دهان و دستگاه گوارش را دارد.

به گزارش فارس، ویدئوی ضبط شده از هیولای لوس آنجلس در حال خوردن کاکتوس در کمتر از 5 روز 300 هزار بار پخش شد.


درخواست یک مداح برای پاکت 5 میلیونی

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: از بخش فرهنگي يكي از واحدهاي دانشگاهي شمال كشور خبر مي‌رسد، مسئولين اين بخش از يكي از مداحان مشهور تهران براي مداحي در مراسم عزاداري اهل بيت عليهم‌السلام دعوت كردند ولي مداح دعوت شده شرايطي را مطرح كرد كه دعوت‌كنندگان ترجيح دادند دعوت خود را پس بگيرند.

مداح دعوت شده گفت قبل از هر چيز مبلغ 50 ميليون ريال به حساب بانكي من واريز نمائيد، سپس بليط دو سره هواپيما بفرستيد و كليه مخارج سفر و پذيرائي را نيز تقبل نمائيد.  وي ضمناً اين را هم گفت كه عده‌اي نيز به عنوان همراهان با من خواهند آمد كه مخارج پذيرائي و بليط آنها را نيز بايد تقبل كنيد، البته پذيرائي در سطح عالي!

تیتر "صهیونیستی" بی بی سی فارسی

شبکه انگلیسی "بی بی سی فارسی" در انعکاس اخبار و رویدادها، همواره با شیطنت مکارانه، مخاطبین خود را فریب می‌دهد و در بیان اخبار خود واژه‌های مختلفی به کار می‌برد که هر کدام از این واژه‌ها مفاهیم منفی و مثبت خود را دارد که این امر بر هیچ فرد منصفی پوشیده نیست. در بیان فوت اشخاص مختلف می‌توان این ادبیات را متفاوت جلوه داد و از آنجا که واژه "درگذشت" برای شخصیت‌های محبوب و واژه "مُرد" برای افراد منفور به کار می‌رود.


به گزارش جام، بی بی سی چندی پیش خبر درگذشت یار دیرین امام و رهبری مرحوم "حبیب‌الله عسگراولادی" را با واژه "مُرد" پوشش داد و حال آن که  به درک واصل شدن "آرین شارون"، قصاب صبرا و شتیلا، که جنایاتش در تاریخ ماندگار خواهد بود را با عنوان "درگذشت" عنوان می‌کند!!!
 


تشیع جنازه الماجد در ریاض با حضور نزدیکان بن لادن

مراسم تشییع جنازه "ماجد الماجد" سرکرده گردان تروریستی "عبدالله عزام" روز گذشته درحالی در ریاض عربستان برگزار شد که نزدیکان "اسامه بن لادن" رهبر پیشین القاعده نیز در آن حضور داشتند. "ماجد الماجد" که طراح اصلی حمله به سفارت ایران در بیروت بود، پس از زخمی شدن در مناطق القلمون سوریه برای درمان به بیروت آمد و پس از مرخصی از بیمارستان در زمان ترک لبنان و ورود به سوریه در کمین ارتش سوریه گرفتار شد.


به گزارش دانا به نقل از  ابنا، وی در بازداشت ارتش لبنان درگذشت و دولت لبنان دلیل مرگ وی را نارسایی کلیوی اعلام کرد. بدین ترتیب با مرگ الماجد اسرار و معلوماتی به گور رفت که دیگر فرصتی به این خوبی برای کشفشان در آینده نزدیک به دست نخواهد آمد. گروه تکفیری تروریستی گردان‌های عبدالله عزام تحت رهبری الماجد این تروریست سعودی مسئولیت انفجارهای تروریستی 28 آبان ماه گذشته مقابل سفارت ایران در بیروت را بطور رسمی برعهده گرفته است.


عراق اسناد حمایت عربستان از تروریسم را منتشر کرد


"علی شلاة" نماینده مجلس عراق در مصاحبه با شبکه العالم تأکید کرد، دولت عراق مدارک دست داشتن رژیم عربستان و چند طرف دیگر در جنایت‌های تروریستی را در اختیار کشورهای عربی و اسلامی قرار داده است. این نماینده پارلمان عراق خاطرنشان کرد، در نشست اخیر "نوری مالکی" نخست‌وزیر عراق و سفرای کشورهای عربی و اسلامی در عراق، مدارکی قطعی در خصوص دخالت خارجی در حمایت از جنایات تروریستی در شهرهای عراق ارائه شد.

به گزارش بولتن، وی افزوده است که دولت از سفرا خواست موضعی مشابه با مواضع جهانی ضد القاعده و داعش اتخاذ کنند و یکی از شاهزادگان سعودی فرمان‌هایی را برای عملیات در الانبار صادر کرده است. الشلاة تأکید کرد که عراق تلاش می‌کند کنفرانسی را برای مبارزه با تروریسم برگزار کند، به ویژه آنکه روسیه عربستان سعودی را مسئول عملیات تروریستی در دنیا شناخته است و الجزایر تنها کشور عربی است که مشکلات عراق را طایفه‌ای نمی‌داند.

تولید اولین اسلحه مخصوص زنان در هند

یک کارخانه اسلحه‌سازی در هند از ساخت اولین نوع اسلحه برای زنان خبر داد تا بتوانند از خود در برابر تجاوزها و مزاحمت‌ها دفاع کنند. این اسلحه که اولین سلاح طراحی شده برای زنان است از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده و تنها 500 گرم وزن دارد.

رسانه‌های داخلی هند اعلام کردند: این اسلحه در ششم ژانویه سال جاری میلادی (2014) رونمایی شد و به منظور بزرگداشت یکی از قربانیان تجاوز گروهی در سال 2012 میلادی در دهلی‌نو که "نیربهایا" نام داشت برای مدل اسلحه جدید نام "نیربهیک" انتخاب شده است. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز، قیمت این اسلحه حدود 2000 دلار اعلام شده و از زمان رونمایی آن کارخانه سازنده تعداد 20 سفارش دریافت کرده است.

در اسرائیل هم کسی از مرگ شارون غمگین نیست

پایگاه خبری "پاناروما الشرق الاوسط،" نوشت: شماری از گروه‌های صهیونیست مرگ شارون را تبریک گفتند و گروهی دیگر نیز از جمله مدرسه "تورات هحاییم" که مقر آن در گذشته در شهرک صهیونیست‌نشین نیفه دیکالیم در منطقه غوش قطیف در نوار غزه بود، اعلامیه و پوستر تبریک و تهنیت به خاطر مرگ شارون منتشر و توزیع کردند. این مدرسه صهیونیست اعلامیه و بروشوری را نصب و توزیع کرد که روی آن عبارت "مرگ شارون را به یهودی‌ها صمیمانه تبریک می‌گوییم"، نوشته شده بود.

به گزارش فارس، شارون در جریان نخست‌وزیری خود زیر فشار مقاومت فلسطین از نوار غزه خارج و شهرک‌های صهیونیست‌نشین در این منطقه از جمله "نفیه دیکالیم" را برچید. پیام‌های تبریک خود صهیونیست‌ها به خاطر مرگ جلاد صبرا و شتیلا به مذاق مقام‌های رژیم اسرائیل خوش نیامد و "یتسحاک اهرونوویچ" وزیر امنیت داخلی این رژیم خواستار تحقیقات درباره هر کسی شد که از مرگ شارون ابراز شادمانی کرده است.

وی این شادمانی را "اقدامی مخرب" توصیف کرد و در سخنان خود که پایگاه صهیونیستی سیروجیم منتشر کرد، افزود که به سادگی از کنار این رفتارها نخواهد گذشت و از نیروهای پلیس خواست تا تحقیقاتی سریع و حرفه‌ای را در این زمینه آغاز کند.

رسوایی ضراب به دبی رسید

در تازه‌ترین مطالب منتشر شده در رسانه‌های ترکیه که از شنود تلفنی "رضا ضراب" است، مشخص شده وی به جز رشوه‌های کلان مالی به سران و افراد وابسته دولت ترکیه، از اعمال خلاف اخلاق و فراهم کردن اسباب فسق و فجور برای یک مقام ارشد پلیس "امارات متحده عربی" هم استفاده کرده است. در این مطالب منتشر شده که از نوارهای شنود تلفنی رضا ضراب و دستیارش که مکالمه تلفنی بین آنها با یک زن بدکاره است، دستیار ضراب از آمدن رئیس پلیس دوبی به استانبول خبر می‌دهد و در همین زمان برای استقبال شایسته از وی در حال چانه‌زنی با این زن است.

به گزارش آینده، عمق فاجعه اخلاقی در این فایل صوتی زمانی است که زن نگون‌بخت مدعی می‌شود نامزد شده و از لفظ متاهل برای خودش استفاده می‌کند، اما دستیار رضا ضراب به او می‌گوید: "چون ازدواج نکردی تا 1500  دلار به تو می‌دهیم که بیایی!"

در این میان صدای ضراب شنیده می‌شود که می‌گوید: "بکن 2 هزار دلار بذار خوشحال بشه!" این خاصه خرجی رضا ضراب به این دلیل است که این زن مورد علاقه شدید رئیس پلیس دوبی بوده و برای اینکه عیش نظامی اماراتی در استانبول خراب نشود، به راحتی او را به رغم داشتن شوهر برای آمدن به هتل محل اقامت ترغیب می‌کنند.

آنچه جالب است، پیگیری دقیق و شدید پلیس ترکیه از زمان حضور رئیس پلیس دوبی در استانبول، اسکورت وی برای رفتن به ملاقات دختران و سایر قرار و گفتگوها است که حالا به راحتی منتشر شده و با عنوان سند آشکار فساد اخلاقی و رشوه به مقامات به رسانه‌ها داده می‌شود. در بخشی از این مکالمات مشخص می‌شود که قرار است برای آقای "عبدالله"، خوشامدگویی ویژه‌ای در فرودگاه ترتیب داده شود و باید برنامه‌ریزی‌ها دقیق و با پیش‌بینی قبلی باشد.

از این رو رضا ضراب و دستیارش به همراه ایرانی دیگری به نام "مهدی‌زاده"، برنامه‌ریز اصلی این قرار در ظاهر اقتصادی و نفتی و در اصل راضی کردن رئیس پلیس محترم برای دریافت رشوه در استانبول هستند. پلیس ترکیه زمانی به موضوع حساس می‌شود که اسکورت دختران و گروه 15 نفری را در هتل محل اقامت دیده و تصمیم می‌گیرد با ورود به بحث زنان و دختران مورد اشاره و شنود تلفنی به اصل موضوع پی ببرد.

در این میان به نظر می‌رسد دلیل این رشوه خاص به رئیس پلیس دوبی، خطری است که معاملات نفتی 3 میلیارد دلاری آنها را تهدید می‌کند که شرکت ضراب در دوبی برای رفع آن و دور شدن از تحریم‌های اتحادیه اروپا دست به دامن وی شده است. به نظر می‌رسد زمانی که رئیس دولت سابق از تحریم‌ها به عنوان ورق پاره یاد می‌کرد، خیلی از مدافعان ایشان فکرش را هم نمی‌کردند که افراد وابسته به آنها در بیرون ایران مجبور شوند برای ژست ضدتحریم و کاسبی آب و روغن‌دار، زنان بدکاره برای افراد بانفوذ منطقه دست و پا کنند و در این مسیر به التماس و چانه‌زنی بیفتند!

حضور اسد در مراسم ولادت حضرت محمد(ص)


به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، "بشار اسد"، رئیس‌جمهوری این کشور در مراسم ویژه ولادت حضرت نبی‌ اکرم در مسجد الحمد دمشق شرکت کرده است. اسد به همراه شیخ احمد بدرالدین حسین، مفتی اعظم، وائل نادر الحلقی، نخست‌وزیر و تعدادی دیگر از مقامات بلندپایه سوریه روز یکشنبه در مراسم ویژه‌ دعاخوانی به مناسبت ولادت حضرت محمد (ص) در مسجد حمد در شمال غربی دمشق شرکت کردند.

به گزارش تابناک، بعد از مراسم دعا، مردم در اطراف بشار اسد، تجمع کردند تا عید میلاد را به او تبریک بگویند. آخرین حضور علنی اسد در ملاء عام، در تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ بود که در مراسم ویژه نماز عید قربان، یکی از اعیاد مذهبی مسلمانان شرکت کرده بود.

بانک صادرات ایران شعبه ماسوله
مرگ شارون، یکی از نشانه‌های ظهور "دجال"

روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت: در واکنش به مرگ شارون که باعث ناامیدی شدید یهودیان تندرو شده، "یتسحاق کیدوری" خاخام یهودی گفت، این مرگ یکی از نشانه های ظهور دجال است که بنی اسراییل را بر اساس "اسفار عهد قدیم" از ظلم نجات می‌دهد و تلاش خواهد کرد، دشمنان یهود را از میان بردارد. یهودیان افراطی با اعلام این که به کیدوری اعتماد دارند، از این خبر خوشحال شده‌اند.


به گزارش ، یهودیان معتقدند که دجال (پیامبر دروغین یهود) هم‌اکنون در فلسطین اشغالی حضور دارد، ولی زمان ظهورش نرسیده است. خاخام یهود همچنین گفت که ظهور عیسی مسیح (ع) به وقوع جنگ سختی بین یهودیان طرفدار دجال و مخالفان او منجر می‌شود، تا جاییکه یک سوم مردم روی زمین باقی می‌مانند و بقیه در جنگی که هفت سال طول خواهد کشید، کشته می‌شوند و پس از آن یاجوج و ماجوج ظاهر می‌شود.

صف معاینه بینایی چشم در کلکته هند

عصرایران نوشت: تظاهرات کارگران صنعت خودروسازی آمریکا در شهر دیترویت در اعتراض به اخراج کارگران


تجمع دو زن حامی مبارک در مقابل دادگاه آکادمی پلیس قاهره در روز محاکمه رییس جمهور مخلوع مصر


صف معاینه بینایی چشم در کلکته هند


مسافران قاره قطب‌جنوب در 100 سال قبل


از سال 1914 تا 1917، کاوشگری به نام "ارنست شکلتون" در تلاش برای رکوردزنی سفر به قاره قطب جنوب بود.  اگرچه در این میان، طبیعت دخالت کرد و کشتی وی به نام Endurance در یخ‌های دریایی سقوط کرد، اما به طور معجزه‌آسایی تمامی 27 خدمه وی نجات یافتند.


به گزارش ایسنا، در آن سوی این قاره، خدمه قایق دومی به نام Aurora در ماموریتی به نام Ross Sea Party پس از نابودی کشتی‌شان در پایگاهی در "کیپ ایوانز" واقع در "جزیره راس" قاره قطب جنوب، گیر افتاده بودند. هدف این تیم، تجهیز شکلتون و همراهانش حین سفر به این قاره بود.  این پایگاه همچنین به کلبه "اسکات" مشهور است و به تبعیت از کاوشگری به نام "وبرت فالکن اسکات" نامگذاری شد که گروهش در سال 1911 آن را ساخته بود.


اسکات و چهار تن از همکارانش در سال 1912 و هنگام بازگشت از قطب جنوب جان باختند. زمانی که تیم Ross Sea Party در کلبه گیر افتاده بود، جعبه‌ای از 22 نگاتیو عکس سیاه و سفید را جا گذاشتند. این نگاتیوها اخیرا توسط سازمان "امانت میراث نیوزیلند" کشف شده است. این مرکز بیش از 10 هزار شیء از کلبه اسکات را نگهداری می‌کند.

مرگ‌ آریل شارون‌ به‌ روایت‌ کاریکاتوریست‌ها

 

 

 


اولین زن روزنامه‌نگار ایرانی

مریم عمید مُلَقَب به مُزَین سلطنه، دُخترِ پزشکِ قُشونِ ناصرالدین شاه،را اولین روزنامه‌نگارِ زن در ایران می‌دانند. "مزین السلطنه" اولین نشریه زنان ایران را راه‌اندازی کرد؛ اولین نشریهٔ زنان در ایران بانامِ شکوفه را در سال ۱۲۹۲ انتشار داد.

ا

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
سیاسی ، باشگاه ، خبرنگاران ، مک کارتی ، حمله نظامی ، انفجار ، تروریستی ، صدام ، لندن ، ژنرال ، سرباز ، دولت ، مدافعان حرم ، حضرت زینب ، تابناک ، رضا ضراب ، گوندش ، ترک ، خواننده ، حضرت علی ، پادشاه ، روم ، بابک زنجانی ، تاجیکستان ، بانک ، بانک ملی ، گودرزی ، هیئت ، ایرانی ، کنت گروپ ، پولشویی ، دبی ، گینس ، فشفشه ، کویت ، جمهوریت ، شوماخر ، کورینا ، ایتالیا ، صهیونیستی ، صراط ، آتشبازی ، موشکی ، حریدی ، ماری جوانا ، عصر ایران ، ایالت کلرادو ، مشروبات الکلی ، اولاند ، کرانت ، آلمانی ، فرانسه ، یونگ اون ، کره شمالی ، صبحانه ، ظریف ، خاتمی ، هاشمی ، جناح راست ، تندروتر ، لانه ، جاسوسی ، مصر ، ضرغامی ، میرزایی ، قره تپه ای ، شبکه تهران ، پارسینه ، رهبر انقلاب ، کنفرانس ، سران اسلامی ، وزیر خارجه ، ظریف ، عرفات ، امام رضا ، احمد قره ، خط کوفی ، قدس رضوی ، المرت ، نتانیاهو ، خاورمیانه ، اسرائیل ، صهیونیستی ، میرلوحی ، مهدوی کنی ، فارس ، علی باقری ، مطهری ، انصاریان ، روحانیت ، نیویورک تایمز ، ایران ، افراط گرایی ، تروریسم ، القاعده ، لبنان ، عراق ، افغانستان ، یمن ، سوریه ، احمد شهید ، سازمان ملل ، حقوق بشر ، احمد رافت ، سلطنت طلب ، دویچه وله ، بی بی سی ، رادیو فردا ، رادیو آزادی ، پولشویی ، مدرس ، دیلی میل ، کره شمالی ، هویی ، سونگ تائک ، ایلبو ، سنگاپور ، مسکو ، واسدا ، توکیو ، بالگرد جنگی ، موشک ، هل فایر ، اسکن ایگل ، ریون ، کره شمالی ، جیگانگ ، حیدری ، تختی ، طالقانی ، بندر ، آل سعود ، عثمان ، عمر ، وهابیت ، عربستان ، اوباما ، پزشکیان ، خاتمی ، مرتضوی ، شریعتمداری
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر