سایر زبان ها

صفحه نخست

سیاسی

بین‌الملل

ورزشی

اجتماعی

اقتصادی

فرهنگی هنری

علمی پزشکی

فیلم و صوت

عکس

استان ها

شهروند خبرنگار

وب‌گردی

سایر بخش‌ها

زنگنه در صحن علنی:

بانک مرکزی بازار‌های غیررسمی ارز را ساماندهی کند

نماینده مردم تربت حیدریه گفت: تا زمانی که بانک مرکزی بازار‌های غیررسمی را ساماندهی نکند، تعیین کننده نهایی قیمت ارز نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه در جلسه علنی امروز  مجلس شورای اسلامی، گفت: پس از گذشت ۷ سال از دولت یازدهم و دوازدهم به این نتیجه رسیدید که با کدخدا نمی‌توانیم معامله کنیم. البته هزینه‌های زیادی برای اینکه دولت متوجه شود علاج کار، اتکا به داخل است، پرداخت کردیم. اینکه مسئولان دولتی از مبارزه با آمریکا، محکمتر از ما صحبت می‌کنند را به فال نیک می‌گیریم و آن را از درایت‌های مقام معظم رهبری می‌دانیم.

او گفت: متاسفانه زمانی که ارز ۱۱ هزار تومان بود، تا به امروز که به ۱۷ هزار تومان رسیده، دائماً توئیت زده و بازار را دعوت به آرامش کردید، اما امروز ارز، کانال ۱۷ هزار تومان را نیز رد کرده است و علت آن تعیین نشدن قیمت ارز در طبقات بانک مرکزی است، در صورتی که در تمامی کشور‌های جهان، بانک مرکزی قیمت نهایی ارز را تعیین می‌کند.

زنگنه ادامه داد: متاسفانه ما نتوانستیم بازار مشخصی برای خرید و فروش ارز و دلالی ایجاد کنیم، سوال این است که چه دست‌هایی پشت پرده قرار دارد که مانع تحقق چنین امری می‌شود؟ مردم اعتماد و اطمینان خود را نسبت به بانک مرکزی از دست داده اند، در حالی که صحبت رئیس بانک مرکزی تمامی کشور‌های جهان در بازار‌ها تاثیرات بسیار زیادی دارد.

او تصریح کرد: امروز در شمال کشور خرید و فروش ویلا رونق گرفته، از طرفی مردم خودروی ۷۰ میلیونی را ۱۲۰ میلیون می‌خرند، این نشان از بی اعتمادی مردم به بازار است، بنابراین تا زمانی که بانک مرکزی بازار‌های غیررسمی کشور را به طور جدی ساماندهی نکند، نمی‌تواند تعیین کننده نهایی قیمت ارز در کشور باشد.

زنگنه در پایان گفت: عدم اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به صنایع کشاورزی و همچنین خرید تضمینی محصولات کشاورزی تذکر می‌دهم. اگر بخواهیم برای خرید تضمیینی محصولات کشاورزی در آبان و آذرماه اقدم کنیم، باید از امروز تا قبل از برداشت محصولات تدبیر کنیم.

 

انتهای پیام/

تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.