کد خبر: ۳۹۹۷۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۵

فلسطينيان و فعالان خارجي در اعتراض به تصميم رژيم صهيونيستي براي تخريب يک روستا و آواره سازي ساکنان آن در کرانه باختري تظاهرات کردند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلويزيوني المنار ، از طرف ديگر نظاميان صهيونيست ديروز در ميان تيراندازي شديد گازهاي اشک آور و گلولوله هاي پلاستيکي  به روستاي نبي صالح در نزديکي شهر رام الله يورش بردند تا زمينهاي فلسطينيان ساکن اين روستا را نيز مصادره کنند.
روستاي خربه سوسيا پس از آنکه رژيم صهيونيستي تهديد کرده است باقيمانده زمينهاي فلسطينيان ساکن اين روستا را مصادره خواهد کرد با خطر ويراني روبروست.
صهيونيستها بر روي زمينهاي مصادره شده فلسطينيان در اين روستا يک شهرک صهيونيست نشين و اردوگاه ساخته اند .
فلسطينيان ديروز پس از نماز جمعه در اين روستا تظاهرات  و شماري از فعالان خارجي نيز در اين تظاهرات شرکت کردند .
تظاهرکنندگان به تصميم مقامات اسرائيلي به تخريب اين روستا و آواره سازي ساکنانش معترض بودند .
نيروهاي اسرائيلي نيز با نارنجک هاي گازي و گلوله هاي پلاستيکي اين تظاهرات را سرکوب کردند .
يک فلسطيني گفت: اين تظاهرات برگزار شد تا تأکيد شود اين زمينها براي فلسطينيان است و به هيچ وجه از آن چشم پوشي نخواهيم کرد.
يک فلسطيني ديگر گفت: ما در اين زمينها باقي خواهيم ماند و حتي از يک وجب آن چشم پوشي نخواهيم کرد زيرا خونهاي شهدا در اين زمينها جاري شده است.
يکي از ساکنان روستاي خربه سوسيا گفت:«بيش از دو هزار سال است که فلسطينيان در اين سرزمين زندگي مي کنند. ما در اين سرزمينها زندگي کرده ايم و جايگزين ديگري را براي فلسطين نمي خواهيم.
يکي ديگر از ساکنان اين روستا گفت:« از سال1990ميلادي آنها خانه هاي ما را ويران مي کنند . دهها بار آمده‌اند و ويران کرده اند اما در زمينهاي خود باقي مانده ايم».
نيروهاي اشغالگر همچنين در ميان رگبار گلوله هاي پلاستيکي و گازهاي سمي به روستاي نبي صالح در نزديکي رام الله يورش بردند و تظاهرات مسالمت آميزي را که پس از نماز جمعه برگزار شده بود پراکنده کردند .تظاهرکنندگان به مصادره زمينها به نفع شهرکهاي صهيونيست نشين و ساخت ديوار حائل معترض بودند .
يکي از تظاهرکنندگان گفت: ما براي اعلام مخالفت شديد خود به آنچه که در کرانه باختري رخ مي دهد و در اعتراض شديد به شهرکسازي تظاهرات کرديم.
همزمان با افزايش شهرکسازي در کرانه باختري و قدس اشغالي ، فعاليتهاي اعتراضي فلسطينيان نيز افزايش يافته و  همواره با سرکوب  روبرو شده است .
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر