کد خبر: ۳۹۹۸۰۳۷
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۰

خشکسالی شدید بر بیش از پنج میلیون هکتار مربع در منطقه کشاورزی چین تاثیر گذاشته است.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شين هوا ، گرما و خشکسالی بی سابقه در مناطق اطراف رودخانه زرد و هوایهه چین به بیش از پنج میلیون هکتار از زمین های کشاورزی در مناطق مرکز، شمال و و شرق این کشور خسارت زده است. میزان بارش باران در استان هوبی و همچنین مناطق اطراف رودخانه های زرد و هوایهه که جزء استانهای جیانگسو، آنهویی، هنان و شانکسی به شمار می روند نیز از ماه ژوئه تاکنون کمتر از حد متوسط بوده است، به همین علت محصولات کشاورزی در این مناطق آسیب دیده اند.
استان شانگدونگ که از مراکز اصلی تولید کننده غلات در چین و قوه محرک اقتصاد این کشور به شمار می رود، امسال به طور متوسط کمتر از یک سانتی متر بارندگی داشته است که در مقایسه با مدت مشابه خود در پارسال کاهش 40 درصدی نشان می دهد. تا روز سه شنبه هفته گذشته، یک میلیون و 800 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این استان بر اثر خشکسالی آسیب دیده اند. در این میان شهرهای لینی و زائوجوانگ بیشترین آسیب را بر اثر خشکسالی در استان شاندوگ دیده اند. یکی از روستاییان منطقه لینی می گوید همه منابع آب اطراف دهکده آنها مصرف شده است و آنها ناچارند آب مورد نیاز خود را با پمپ از فاصله دو و نیم کیلومتری تهیه کنند. هم اکنون آبیاری 700متر مربع از زمین های کشاورزی بین 200 تا 300 یوان هزینه دارد.
بر اساس پیش بینی کارشناسان هواشناسی چین، تا 10 روز آینده نیز اثری از بارندگی خوب در مناطق خشکسالی زده چین نخواهد بود و این می تواند مشکلات مردم را بیشتر کند. میزان بارندگی در استان هوبی در مرکز چین نیز 50 درصد کمتر از حد متوسط بوده است.
هم اکنون مسئولان وزارت امور شهروندی و ستاد مقابله با خشکسالی چین طرحی چهار فوریتی را برای مقابله با آثار خشکسالی در این کشور آغاز کرده اند.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر