کد خبر: ۴۱۷۹۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۴
قزوين/

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با بیان اینکه برای هر 692 قزوینی، یک تخت بیمارستانی وجود دارد، گفت: بیش از 80 درصد از تخت‌های بیمارستان‌های استان قزوین نوسازی شدند.

به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران ، عبدالله کشاورز در نشست مشترک دانشگاه علوم پزشکی قزوین و شورای اسلامی شهر قزوین که در تالار مردمی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: بافت فرسوده مشکل اساسی بیمارستان‌های استان قزوین است که باید برای رفع آن اعتبارات لازم تخصیص یابد.

این مسئول با اشاره به اینکه استان قزوین دارای 15 بیمارستان است، عنوان کرد: از آمار فوق هفت بیمارستان دانشگاهی در استان قزوین است که شش بیمارستان در شهر قزوین و یک بیمارستان در شهرستان بوئین‌زهرا است و همچنین این استان دارای دو بیمارستان تأمین اجتماعی، چهار بیمارستان خصوصی، یک بیمارستان خیریه و یک بیمارستان نیروهای مسلح است.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآور شد: بخش خصوصی بیمارستان استان قزوین نیز در ارائه خدمات درمانی فعال است به طوری که نسبت به استان‌های همجوار از جمله زنجان و همدان از وضعیت مطلوبی برخوردار هستیم.

وی با بیان اینکه استان قزوین بیش از یک هزار و 700 تخت در بیمارستان‌ها دارد، بیان کرد: 953 تخت در بیمارستان دانشگاهی، 311 تخت در بیمارستان تأمین اجتماعی، 335 تخت در بیمارستان خصوصی، 60 تخت در بیمارستان خیریه و 50 تخت در بیمارستان نیروهای مسلح است که این آمارها نشان می‌دهد به ازای هر 692 نفر جمعیت استان قزوین یک تخت وجود است.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به اینکه ضریب اشغال تخت استان قزوین 69 درصد است، خاطرنشان کرد: این آمار بیانگر وضعیت مطلوب استان قزوین است.

این مسئول با بیان اینکه 160 تخت ویژه در بیمارستان‌های استان قزوین وجود دارد، گفت: 66 تخت در آی‌ سی‌ < font="">یو<>، 79 تخت در سی‌ سی‌ یو و چهار تخت در پی‌ آی‌ سی‌ یو وجود دارد که این آمار نشان می‌دهد به ازای هر 6 هزار و 375 نفر یک تخت ویژه در این استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه 321 بیمار دیالیزی با 61 تخت وجود دارد، افزود: از این آمار شهر قزوین دارای 249 بیمار دیالیزی با 45 تخت و شهرستان تاکستان با 37 بیمار دیالیزی دارای 37 تخت، شهرستان آبیک با 16 بیمار دیالیزی دارای شش تخت و شهرستان بویین‌ زهرا با 19 بیمار دارای چهار تخت است که این بیانگر این مهم است که به ازای هر بیمار دیالیزی یک تخت در این استان وجود دارد.

کشاورز با اشاره به اینکه تعداد بیماران دیالیزی در این استان روند صعودی دارد، عنوان کرد: استان قزوین برای سرویس ارایه خدمات به بیماران دیالیزی 18 تخت کمبود دارد که باید برای فراهم کردن آن اقدامات لازم صورت گیرد تا خدمات مناسبی به آنان ارائه شود.

وی احداث بیمارستان 550 تختخوابی و جمع آوری و انهدام پسماندهای بیمارستانی و زباله‌های پزشکی مطب‌ها و درمانگاه‌ها را از مشکلات دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین عنوان و متذکر شد: مجموعه مدیریت شهری با در اختیار قرار دادن زمین این بیمارستان می‌تواند در ساخت آن کمک بسزایی کند و همچنین با تأمین اعتباراتی از سوی این نهاد می‌توان مشکلات زباله‌های بیمارستانی را نیز برطرف کرد.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین کاهش هزینه نگهداری فضاهای عمومی نظیر روشنایی و فضای سبز، کاهش امهای زباله‌های ایجاد شده، افزایش ضریب اطمینان و اعتماد به سیستم خدمات درمانی و استفاده بهینه از تجهیزات و امکانات بیمارستان‌ها از مزایای متمرکز شدن واحدهای درمانی دانست./ج1

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر