کد خبر: ۴۲۴۰۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۹
شهرکرد /

مدیركل محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: ضریب حفاظتی از مناطق حفاظت شده زیست محیطی استان چهارمحال و بختیاری 30 درصد افزایش یافته است.

سعید یوسف پور، در جمع رسانه های استان چهارمحال و بختیاری، پوشش صد درصدی مناطق به سیستم بی سیم، تكمیل و تجهیز ناوگان حمل و نقل محیط زیست و مجهز شدن ماموران حفاظتی به سلاح های مورد نیاز را از مهم ترین عوامل افزایش ضریب حفاظتی عرصه های زیست محیطی استان چهارمحال و بختیاری دانست.
وی، سوء مدیریت در استفاده از منابع آبی را از دلایل افزایش پدیده گرد و غبار در استان چهارمحال و بختیاری دانست و افزود: طرح جامع مدیریت منابع آب در دست برنامه ریزی قرار دارد.
یوسف پور اظهار داشت: تا كنون 12 كانون گرد و غبار در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده كه دشت خانمیرزا، تالاب گندمان، بلداجی و مرغ شهركرد مهم ترین این كانون هاست.
وی، با بیان اینكه واحدهای تولیدی و صنعتی استان چهارمحال و بختیاری، از دیگر عوامل افزایش آلاینده هوا به شمار می رود، گفت: در راستای كاهش این آلاینده ها، دستگاه مانیتورینگ پایش آنلاین آلودگی واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگ در مركز استان چهارمحال و بختیاری نصب و راه اندازی شده است./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر