کد خبر: ۴۲۴۲۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۱
شهرکرد/

ذخیره گاه های ارژن استان چهارمحال و بختیاری در زاگرس مرکزی، غنی سازی شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شهرکرد :

معاون فنی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری، سطح ذخیره گاه های ارژن این استان در زاگرس مرکزی را 181هکتار اعلام و گفت: مهمترین کانون رویش ارژن، روستای ارجنک، از توابع شهرستان شهرکرد است که برای غنی سازی ذخیره گاه های ارژن، 4 میلیارد ریال هزینه شد.

علی محمد محمدی افزود: دیگر زیستگاه های گونه ارژن در استان چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات سردسیر وانان به وسعت 74 هکتار و چلیچه، 19 هکتار هستند.

وی گفت: بذرپاشی و انجام 24 هکتار عملیات حصارکشی، از جمله اقدامات انجام شده برای حفظ، احیاء، غنی سازی و حفاظت از این گونه نادر جنگلی است.
محمدی، از اصلاح و احیای هزار هکتار از جنگل های زاگرس مرکزی در استان چهارمحال و بختیاری، با مشارکت مردم خبر داد و افزود: حصارکشی، تولید گیاهان مولد غیر چوبی، جنگل کاری با بذر، و کاهش عوامل تخریب، از اقدامات انجام شده در جنگل های حدود 10 تا 15 سامان عرفی این طرح در شهرستان لردگان است.

معاون فنی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه؛ طرح صیانت از جنگل های زاگرس مرکزی در 33 هزار و 500 هکتار از جنگل های بخش منج شهرستان لردگان در 26 سامان عرفی ( محل ) از اوایل سال 83 آغاز شده است، گفت: مدت زمان اجرای این طرح، 10 سال است و پیش بینی می شود تا سال 93 به اتمام برسد.

ارژن، یکی از گونه‌های مقاوم و ارزشمند جنگلی است که بذر آن کاربرد خوراکی و داروئی دارد. /س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر