کد خبر: ۴۲۴۳۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۱:۳۱
تبریز/

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از افتتاح چند طرح آبخیزداری همزمان با هفته منابع طبیعی در استان همچون شهرستان مرند خبر داد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز، داودی بابیان اینکه با راه‌اندازی این طرح‌ها زمینه بهره‌مندی بیشتر از توان و ظرفیت بخش آب و خاک استان بیشتر فراهم می‌شود گفت: با توجه به نزدیکی زمان برگزاری برنامه‌های هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، مهم‌ترین رسالت ما تبیین اهمیت حفاظت از منابع طبیعی برای عموم مردم است.

وی با بیان اینکه هم‌زمان با توزیع نهال در استان، بروشورهایی در خصوص نحوه‌ کاشت و نگه‌داری درخت نیز به مردم ارائه می‌شود افزود: هدف ازتوزیع نهالها مشارکت مردم در توسعه‌ فضای سبز و ترویج فرهنگ درخت‌کاری در بین شهروندان بوده ومعتقدیم اگرهرشهروندحداقل یک درخت را درمنزل خود و یا در مقابل منزل خود بکارد و از آن به خوبی نگهداری کند، در آینده‌ای نزدیک، شهری بسیار سرسبز خواهیم داشت.

داودی از انجام عملیات درخت‌کاری به کمک سازمان بسیج سازندگی، نیروهای سازمان‌های مردم نهاد، کودکان تعدادی از مهدهای کودک ودانش‌آموزان برخی از مدارس همزمان با هفته منابع طبیعی خبر داد و گفت: عموم افراد جامعه باید با فواید حفظ منابع طبیعی آشنا شوند و هدف اصلی هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، فرهنگ‌سازی و ترویج منابع طبیعی است تا عموم مردم با مزیت‌های این مهم بیشتر آشنا شوند.

وی با اشاره به برنامه های مهم این اداره کل در جهت حفظ و صیانت از حوزه های آبخیز در سراسر استان خبرداده و گفت: آبخیزداری یکی از اساسی ترین گامهای مهم در جهت حفظ این حوزه ها از سوی این اداره کل در راستای جلوگیری از رسوبات ، فرسایش خاک و سیلاب می باشد.

مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان با بیان اینکه در طول هفته منابع طبیعی در30 مدرسه در دو سطح دبیرستان و راهنمایی برنامه های آموزشی جهت آشنایی با قوانین منابع طبيعي در نظر گرفته شده است همكاري و همراهي مردم و مسئولان را جهت حفظ، احياء و حراست از اين عرصه‌ها را خواستار شد/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر