کد خبر: ۴۲۴۴۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۲:۳۴

یک ژنرال ارتش آمریکا که به تازگی از افغانستان بازگشته است، اکنون باید در دادگاه نظامی حاضر شود و به اتهامات مرتبط با اذیت و آزار جنسی پاسخ دهد.

به گزارش گروه مجله خبري باشگاه خبرنگاران، تسنیم به نقل از هافینگتون‌پست نوشت: "جفری سینکلر" ژنرال آمریکایی متهم به مشارکت در پرونده رسوایی جنسی افسران ارشد آمریکایی است. سینکلر روز سه شنبه در جلسه تفهیم اتهام شرکت کرده است.

بازپرسان این ژنرال آمریکایی را به ارتکاب مواردی چون تجاوز جنسی و سرپیچی از دستورات متهم کرده‌اند.  این ژنرال آمریکایی که سابقه 27 سال خدمت در ارتش را دارد، در صورت اثبات اتهاماتش به حبس ابد محکوم خواهد شد.

حضور یک ژنرال ارتش آمریکا در دادگاهی نظامی، کم سابقه و نادر است. در سال‌های اخیر تنها دو مورد از حضور افسران ارشد ارتش آمریکا در دادگاه نظامی حضور یافته‌اند.

اکثر مقام‌های ارتش آمریکا به علت داشتن روابط جنسی نامشروع، پست و سمت خود را از دست می‌دهند. از هجده ژنرال و دریاسالار یک تا چهار ستاره ارتش آمریکا که در سال های اخیر اخراج شده اند، ده نفر شغل خود را به علت مسائل جنسی، از دست دادند.

در جلسه استماع دادگاه سینکلر که در ماه نوامبر گذشته برگزار شد، بازپرسان پرونده شهادت پنج زن را مطرح کردند که هیچ یک ار آن ها همسر سینکلر نبودند و شامل تعدادی از افسران زنی می شدند که زیر نظر مستقیم سینکلر در ارتش آمریکا، خدمت می کردند.

این اتهامات شامل فعالیت های سینکلر در افغانستان، عراق، آلمان و پایگاه های نظامی مختلف آمریکا می‌شود.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر