کد خبر: ۴۸۶۰۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۰
از سوی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز؛

کتاب «برنامه درسی پنهان» نوشته‌ی دکتر سعید صفایی موحد، دکتر سید ابوالفضل حسینی مقدم و داوود باوفا از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.

 به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز، این کتاب نوشته‌ی دکتر سعید صفایی موحد، دکتر سید ابوالفضل حسینی مقدم و داوود باوفا است که از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد. 

کتاب «برنامه درسی پنهان» شامل نه فصل است که به بیان ماهیت و چیستی، سطوح، ابعاد، لایه‌های برنامه درسی پنهان و پیامدهای آن پرداخته است و همچنین برنامه درسی پنهان در آموزش عالی و محیط‌های آموزش مجازی را بررسی نموده است. 

در مقدمه‌ی این کتاب آمده است: «برخی نظریه پردازان حوزة برنامه درسی، برنامه ریزی درسی را به عنوان تجربه تعریف کرده‌اند. طبق نظر این گروه، برنامه درسی شامل همه تجربه‌هایی است که یک فراگیرنده تحت راهنمایی مدرسه کسب می‌کند. در صورتی که این تعریف از برنامه درسی را مد نظر قرار دهیم، آن‌گاه می‌توانیم از پدیده‌ای با عنوان برنامه درسی پنهان صحبت کنیم.» 

در این کتاب برنامه درسی پنهان به عنوان «استعاره‌ای مناسب برای توصیفِ ماهیتِ سایه وار، تصریح نشده و بی‌شکل فرآیندهای ضمنی و درهم تنیده‌ای از تجاربی آموزشی و تربیتی است که در نقطه مقابل آموزش‌های رسمی قرار می‌گیرد و خود را در تعاملات تربیتی آشکار می‌سازد»، تعریف شده است. 

این کتاب در 94 صفحه و شمارگان 1000 نسخه با قیمت 7000 تومان از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 02177503824 تماس حاصل نمایند. انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر