کد خبر: ۴۸۶۳۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۵

بیشتر حساسیت‌ها در ممیزی کتاب‌ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر روی نام‌هاست.

سید محمود علوی‌نیا شاعر در گفتگو با خبرنگار ادبیات باشگاه خبرنگاران گفت: در صورتی که شاعران در وجود خود تغییراتی ایجاد کنند فضای شعر کشور در هر زمانی خوب است، در واقع باید بدانیم در هر زمانی چه مطلبی را در شعر خود عنوان کنیم.

وی افزود: دوستان شاعر خود را با شرایط زمان وفق دهند و مطالب خود را با زبانی نو، کنایی و ایهامی بیان کنند فضای شعر کشور در هر زمانی خوب است، درهنگام چاپ کتابم با عنوان «به دست باد می‌سوزم» با مشکلی موجه نشدم.

این شاعر ادامه داد: در زمینه چاپ کتاب جدیدم با مشکل و سخت‌گیری زیادی روبرو نبودم و انتشارات به راحتی مجوز کتابم را گرفت بر روی کتاب من سخت‌گیری‌های زیادی نبود باید به نوع کتابی که منتشر می‌شود توجه کرد.

علوی‌نیا تصریح کرد: بیشتر حساسیت‌های ممیزی کتاب‌ها بر روی نام‌هاست برای فلان فردی که کتاب چاپ می‌کند در زمینه ممیزی کتاب سخت‌گیری می‌کنند در زمینه ممیزی کتاب سخت‌گیری می‌کنند در کتابم باعنوان «به دست باد می‌سوزم» شعرهای اجتماعی و عاشقانه بود و با وجود آن مجوز گرفت.

این شاعر عنوان کرد: سابقه شاعر در زمینه مطالب کتاب‌هایشان از نظر وزارت ارشاد مهم است به همین دلیل برای بعضی افراد در زمینه ممیزی کتاب به گونه‌ای دقت بیشتری می‌شود.

انتهای‌پیام/


کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر