کد خبر: ۶۰۶۳۴۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۶
مصاحبه سرمربی تیم ملی جوانان با سایت AFC؛

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران گفت: هیچ توجهی در فوتبال ایران به تیم های پایه نمی شود و تمام توجهات به تیم ملی بزرگسالان و باشگاه ها معطوف شده است.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان امیر حسین پیروانی در گفت و گو با مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام جهانی اظهار داشت: این موفقیت تنها به من اختصاص ندارد چراکه تمام مربیان رده های زیر 16 سال، زیر 19 سال و زیر 23 سال، مربیان لیگ برتری و باشگاهها در راهیابی تیم جوانان به جام جهانی سهیم بودند. برای این اتفاق از همه همکارانم تشکر می کنم.
 
وی افزود: باید از کارلوس کی روش تشکر ویژه ای داشته باشم. وی در بسیاری از جلسات کنار من بود و در راه موفقیت ها به ما کمک کرد.

پیروانی در ادامه خاطرنشان کرد: تیم ملی بزرگسالان در ایران مورد توجه همگان قرار دارد و در مسابقات این تیم 100 هزار تماشاگر در ورزشگاه حاضر می شوند. البته اگر ورزشگاه جا داشته باشد، تعداد تماشاگران می تواند به 200 هزار نفر هم برسد. این توجه به تیم های پرسپولیس و استقلال هم وجود دارد و رسانه ها و روی بازی های این 2 تیم تمرکز دارند.
 
وی با اشاره به کم توجهی به نیم های پایه در فوتبال ایران گفت: متاسفانه در فوتبال ایران به تیم های جوانان و نوجوانان توجه خاصی نمی شود. در نشستی که به تازگی با فدراسیون فوتبال داشتم، اعلام کردم برای موفقیت باید تمرینات و اردوهای بیشتری داشته باشیم. بازیکنانم برای رسدن به هماهنگی باید زمان بیشتری در اردوها باشند.
 
پیروانی ادامه داد: برخی اعتقاد دارند بازیکنان ملی باید بیشتر در تیم های خود حضور داشته باشند و این امر را برای موفقیت تیم های ملی در رده های پایه کافی می دانند. در 16 سال اخیر در جام جهانی  حضور نداشتیم چراکه در آن زمان تمام توجه فدراسیون فوتبال روی باشگاهها بود و نمی توانستیم استعدادها را به خوبی شناسایی کنیم.
 
سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران درمورد اردوهای آماده سازی این تیم برای جام جهانی 2017 کره جنوبی بیان کرد: در 10 ماه اخیر 15 اردو برگزار کردیم که هر کدام از این اردوها بین 7 تا 10 روز طول کشید. در طول یک سال حدود 150 روز کنار هم بودیم و نزدیک به 200 جلسه تمرین انجام دادیم. بین کادر فنی و بازیکنان رابطه نزدیکی وجود دارد و تمام بازیکنان از ایده های من اطلاع دارند. 2 سال پیش که کارم را شروع کردم هیچ کدام از بازیکنان ما حتی در لیگ دسته اول هم بازی نمی کرد اما در حال حاضر حدود 9 بازیکن لیگ برتری در اختیار داریم.پیروانی: در فوتبال ایران هیچ توجهی به تیم های پایه نمی شود/ کی روش برای رسیدن به جام جهانی کمک زیادی به ما کرد

پیروانی: در فوتبال ایران هیچ توجهی به تیم های پایه نمی شود/ کی روش برای رسیدن به جام جهانی کمک زیادی به ما کرد
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر