کد خبر: ۶۲۰۱۸۷۰
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۴

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: گونه های در معرض انقراض مانند؛خرس قهوه ای، گوزن زرد و غاز پیشانی سفید در زیستگاه های ایلام تحت حفاظت قرار می گیرند.

حفاظت از خرس قهوه ای،گوزن زرد و غاز پیشانی سفید در زیستگاه های ایلام

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،علی طاهر سارایی بیان کرد: بنا به بخشنامه و ابلاغیه سازمان حفاظت محیط زیست همه استان های کشور مکلف به حمایت از 30 گونه جانوری شاخص و مهم در معرض انقراض با تعداد جمعیتی محدود هستند که در استان ایلام نیز این سه گونه انتخاب شده است.


وی اظهار کرد: گونه های انتخاب شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست از نوع گونه های اصلی با تعداد جمعیتی محدود هستند که با حمایت از این گونه های زیرشاخه ها و زیرگونه های زیادی از حیات وحش ایلام نیز به خودی خود مورد حمایت قرار می گیرند.


سارایی گفت: در این طرح زیستگاه ها و منابع غذایی گونه های تحت حمایت احیا می شوند و تهیه آمار و نقشه پراکنش ، نصب تابلوهای هشدار دهنده، بررسی عوامل تهدیدکننده زیستگاه و جمعیت گونه ها، آموزش به عشایر و جوامع محلی و راهکارهای اجرایی برای حفاظت مطلوب از گونه های در معرض خطر در دست اقدام است.


وی یادآور شد: برای بهبود شرایط زیستی و افزایش جمعیت گونه های در معرض انقراض این طرح چتر حمایتی در نظر گرفته شده که برای تامین اعتبار، این پروژه زیستی باید در شورای برنامه ریزی استان ایلام مطرح شود.


وی اعلام کرد: با همکاری دستگاه های مرتبطی چون جهادکشاورزی، امور عشایری و منابع طبیعی بهره برداران به ویژه روستاییان و عشایر مکلف به جلوگیری از تخریب یا تصرف زیستگاه ها و رعایت حق آبه وحوش هستند.


به گفته سارایی، اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام علاوه بر این سه گونه معرفی شده از سوی سازمان از گونه های مهم و شاخصی چون پلنگ، هوبره، افعی دم عنکبوتی حمایت می کند.

انتهای پیام/ع

 خرس قهوه ای،گوزن زرد و غاز پیشانی سفید در زیستگاههای ایلام حفاظت میشوند

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی