کد خبر: ۶۲۴۳۸۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
با حضور فرماندار، مسئولان فرهنگی،

جشنواره گردشگری غذاهای بومی و محلی(چنگال) با حضور فرماندار، مسئولان فرهنگی و شماری از مردم ایرانشهر در این شهرستان برگزار شد.

جشنواره گردشگری غذاهای بومی محلی در ایرانشهربه گزارش خبرنگار گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان  ،داوودی فرماندار شهرستان ایرانشهر در حاشیه این جشنواره  اظهار داشت: احیا و زنده نگه داشتن غذاهای بومی و محلی علاوه بر حفظ آنها سبب معرفی این منطقه به گردشگران می شود.

نبی بخش داوودی با تاکید بر سلامت جامعه و استفاده از غذاهای سنتی منطقه افزود: در واقع با زنده نگه داشتن آداب و رسوم فراموش شده می توان به سلامت جامعه و نسل های آینده کمک کرد تا کمتر به سراغ فست فود بروند.

وی با تاکید بر همراهی مردم و مسئولان در برگزاری چنین جشنواره هایی گفت: باید تلاش کرد تا آداب و رسوم گذشته را با حفظ اصالت آن به نسل های آینده تحویل داد.

داودی بیان کرد: در کنار برگزاری جشنواره های محلی می توان از ظرفیت روستاها برای نشان دادن فرهنگ غنی این مناطق بهره برد.

وی تصریح کرد: اگر نهادهای فرهنگی به این مهم توجه و زمینه ‌ی شناساندن آن را به مردم فراهم کنند، همگان تشنه ‌ی فرهنگ اصیل این مرز و بوم خواهند شد.

فرماندار ایرانشهر گفت: امروز همچنین در کنار جشنواره غذاهای بومی و محلی شاهد هنر نمایی جوانان در بازی‌های بومی - محلی منطقه بودیم.

ایرانشهر در 340 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

انتهای پیام/ع

غذاهای بومی ومحلی درایرانشهر

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی