کد خبر: ۶۲۴۴۸۵۸
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹

طرح تشویق ۷۲۰ هزار تومانی به خودآموزان برای سومین سال متوالی در مازندران اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری  ،داود تقی‌نیا معاون سواد‌آموزی آموزش و پرورش مازندران گفت: برای سومین سال پیاپی به سوادآموزانی که در طرح خودآموز سازمان نهضت سوادآموزی قبول شوند، مبلغ ۷۲۰ هزار تومان تشویقی تعلق می‌گیرد.


وی با اشاره به شرایط ثبت نام افراد در دوره‌ی سواد‌آموزی افزود: فردی می‌تواند در دوره‌های سواد‌آموزی شرکت کند که در زمان ثبت‌نام ۱۰ سال تمام داشته باشد و بی‌سواد باشد و مدرک تحصیلی معادل سوم ابتدایی یا تکمیلی دوره سواد‌آموزی یا بالاتر را نداشته باشد.


تقی‌نیا گفت: افرادی می‌توانند در دوره انتقال ثبت‌نام کنند که بالای ۱۰ سال داشته باشند و کارنامه دوره سواد‌آموزی یا دوره تکمیلی یا دوره پایانی نهضت سواد‌آموزی یا کارنامه‌ی یکی از پایه‌های سوم، آهارم و پنجم ابتدایی بعد از سال تحصیلی ۹، ۱-۹، ۲ را داشته باشند.


معاون سواد‌آموزی آموزش و پرورش مازندران افزود: افرادی که بالای ۱، ۰ سال داشته و دارای مدرک تحصیلی دوره سواد‌آموزی یا دوره تکمیلی یا یکی از پایه‌های سوم و چهارم ابتدایی باشند و می‌توانند در این دوره نام نویسی کنند.

تقی‌نیا با بیان اینکه افرادی که دوره سواد‌آموزی را با قبولی طی می‌کنند، دارای مدرک معادل سوم ابتدایی خواهند شد، گفت: در پایان دوره انتقال نیز مدرک معادل پایه ششم را کسب می‌کنند که پس از آن می‌توانند وارد مقطع متوسطه اول شوند.


معاون سواد‌آموزی آموزش و پرورش مازندران افزود: در طرح تشویقی فرد سوادآموز مقطع اول قبول شده مبلغ ۱۴۴ هزار تومان به عنوان پاداش دریافت می‌کند و این مبلغ در طرح خود‌آموز که فرد از طریق یکی از بستگان محرم خود باسواد می‌شود، به ۷۲۰ هزار تومان افزایش می‌یابد که این دو طرح برای سومین سال متوالی اجرا خواهد شد.

وی گفت: بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار کشور که نیاز به پالایش و راستی‌آزمایی دارد، در مازندران ۴، ۹ هزار و ۸۰۵ نفر به عنوان بی‌سواد ثبت شده که البته بخشی از آنان خارج از جامعه هدف سازمان سوادآموزی یعنی ۱۰ تا ۴۹ سال هستند و بخشی نیز معلولین جسمی-حرکتی آموزش‌ناپذیر هستند.


انتهای پیام/آ


افزایش سوادآموزی در مازندران با اجرای بسته تشویقی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر