کد خبر: ۶۲۴۵۰۰۴
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶

تعدادی از فرهنگیان بازنشسته آموزش و پرورش بزد با تجمع خواستار تسریع در رسیدگی به مشکل معیشتی خودشدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ تعدادی از بازنشستگان آموزش و پرورش یزد، امروز شنبه با حضور در کانون بازنشستگان این استان خواستار تسریع در رسیدگی به مشکل معیشتی و مطالبه های قانونی خودازسوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش و دولت شدند.

برخورداری از بیمه کامل و جامع خدمات درمانی، اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری، اجرای قانون نظام هماهنگ حقوق پیشکسوتان و همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان در نهادها و سازمان های مختلف دولتی از جمله درخواست های آنان بود.

یک عضو شورای شهر یزد در جمع بازنشستگان فرهنگی یزد ، گفت: بازنشستگان همواره باید در جامعه مورد احترام واقع شوند و حق و حقوق آنها هم به رسمیت شناخته شود.

ونوس عامری، خواهان اتخاذ تدابیری در بودجه کشور برای تامین حق و حقوق فرهنگیان شد و گفت: باید هر سال موارد مشکلات کمتر شود.

وی نپرداختن به مسایل آموزش و پرورش و فرهنگیان را دلیل توسعه نیافتگی دانست و اظهار کرد: پاشنه آشیل توسعه به این نهاد مربوط است.

وی اضافه کرد: با رسیدگی به مسایل فرهنگیان بازنشسته ، معلمان شاغل هم با انگیزه ای بیشتری کار خواهند کرد، بنابراین از مسوولان می خواهیم خواسته های این قشر را عملی کنند.

همچنین یکی از بازنشسته های فرهنگی اظهار کرد: برگزاری اجتماع های صنفی فرهنگیان بازنشسته با هدف پیگیری مطالبات از سوی مسئولان صورت می گیرد.

وی افزود: برخورداری از بیمه کامل ؛ اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری، قانون نظام هماهنگ حقوق پیشکسوتان و همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان از جمله خواسته های ماست.

وی یادآور شد: ما به دنبال ایجاد حق نیستیم بلکه به دنبال اجرای قانون حق هستیم ، و آنچه برای دیگر شاغلان در نظر گرفته می شود برای بازنشستگان هم طبق قانون تعلق گیرد.

استان یزد 15 هزار بازنشسته فرهنگی و نزدیک به 16 هزار فرهنگی شاغل دارد.

انتهای پیام/ ی

رسیدگی به مسایل فرهنگیان بازنشسته

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر