کد خبر: ۶۲۴۶۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹

«نور الهدا» زنی لبنانی و مادر ۴ کودک است که همسران داعشی خود را از دست داده و سعی در بازگشت به کشورش دارد.

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی ایندیپندنت؛ در پی تشدید درگیری ها در برخی از مناطق سوریه، خانواده های تروریست های داعش سعی در فرار از مناطق جنگی دارند. برخی خود را تسلیم نیروهای ارتش سوریه کرده و قصد بازگشت به کشورهایشان را دارند. همسران داعشی آنها یا کشته شده اند و یا به وسیله نیروهای سوری بازداشت شده اند. حدود 16عروس داعشی به همراه 32 کودک که بیشتر آنها خردسال هستند، در راهروهای کثیف و خفه اردوگاه «عین عیسی» در انتظار بازگشت به کشورهای خود هستند.

در میان آنها عروس های داعش خارجی از ترکیه، اندونزی و هلند نیز مشاهده می شود. همه آنها داستان مشابهی دارند؛ زندگی تحت خلافت داعش موقعیتی نبود که انتظار آن را داشتند. آنها مدعی هستند که شوهرانشان برای فرار به سوریه فریب خورده اند و یا خودشان فریفته قدرت و منزلت پوشالی مردان داعشی بودند.

«نور الهدا» زنی لبنانی  و مادر 4 کودک است که همسران داعشی خود را از دست داده و سعی در بازگشت به کشورش دارد.

فرار از دست داعش/روایت مصائب عروس داعشی برای بازگشت به کشورش

او در حالی که گوشه اتاقی کثیف نشسته و پسر 5 ساله اش را از آزار دادن یک مرغ باز می دارد، به خبرنگار می گوید: دو روز دیگر به خانه می رویم؛ خوشحال هستم. شاید مرغ را برای جشن بازگشت سر ببریم.

«فاطیما»، دوست او  که یک سوری با چشمانی زیبا است، پس  مرتب کردن پوشیه خود  می گوید: بیایید آن را به سبک داعش سر ببریم.

«نور» که فرزند پنجمش را در شکم دارد، در واکنش به پیشنهاد فاطیما به شدت می خندد. او در حال حاضر، 20 سال دارد. پس از آنکه در 14 سالگی ازدواج کرد به همراه همسرش به رقه می آید و زندگی در رقه را تحت خلافت داعش آغاز می کند. با توجه به زندگی که داشته، ظاهر او بسیار بیشتر از سن واقعیش است و شادابی جوانی او به دنبال تجربیات سخت در زندگی کاملا تحلیل رفته است.

فرار از دست داعش/روایت مصائب عروس داعشی برای بازگشت به کشورش

او می گوید: وقتی به رقه آمدم فقط 17 سال داشتم. خیلی جوان بودم و از چیزی سر درنمی آوردم. من به اصرار همسر اینجا آمدم ولی او در سال 2015 کشته شد. اطرافیان به من می گفتند درباره مرگ او ناراحت نباشم.

وی ادامه داد: در حالی که خیلی دلشکسته بودم برای دومین بار با مردی تونسی از اعضای داعش ازدواج کردم. او نیز در دفاع از خلافت داعش کشته شد. او مرده است و مهم این است که من به خانه خودم باز می گردم.

او در پایان اظهاراتش در حالی که نفسی عمیق کشید، گفت: شما را در بیروت می بینم. خیلی خوشحالم که می توانم به تماشای برنامه های تلویزیونی بنشینم. واقعا آرزوی دیدار با پدر و برادرانم را دارم.

مسئول اردوگاهی که نور در آن اقامت دارد، روز پنجشنبه اعلام کرد نور و فرزندانش به زودی به پدرش در لبنان ملحق می شود. او قرار است سرپرستی دختر و نوه هایش را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام/

 

روایت زندگی سیاه و تلخ عروس‌های داعشی

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر