کد خبر: ۶۴۲۰۵۸۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: تعطیلی های مکرر مدارس خوزستان به علت گرد و غبار و سایر موارد در آینده تاثیر منفی خود را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، محمد تقی زاده،  مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان داشت: با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی خوزستان، سال تحصیلی در خوزستان ۲۰  روز کمتر از سال تحصیلی بسیاری از استان‌های کشور است و بر این اساس دانش‌آموزان در طول دوران تحصیل خود، ۲۴۰ روز یعنی حدود یک سال کمتر از دانش‌آموز دیگر استان‌ها سر کلاس حاضر می‌شود. در چنین شرایطی تعطیلی های پی در پی و اجباری نیز وضعیت موجود را دشوار تر می کند.

تقی زاده با اشاره به برگزاری کلاس های جبرانی افزود: تلاش های بسیاری در این زمینه صورت گرفته تا با بهره گیری از روش هایی همچون برگزاری کلاس‌های تقویتی و جبرانی، تأثیر تعطیلی‌های مکرر را کاهش دهیم اما این امر مستلزم آن است که آموزش و پرورش خوزستان با یک نگاه ویژه ملی دیده شود.

وی عنوان کرد: برنامه ریزی های لازم به منظور انعفاد یک تفاهم نامه با صدا و سیمای مرکز خوزستان به منظور برگزاری کلاس های آموزشی از طریق این رسانه در حال پیگیری است.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: تولید برنامه های آموزشی دروس مهم پایه های مختلف تحصیلی با حضور معلمان حرفه ای و با تجربه در سیمای خوزستان برای جبران عقب ماندگی تحصیلی ناشی از تعطیلات ناخواسته، دعوت از مشاوران برای راهنمایی مردم در خصوص هدایت تحصیلی که یکی از مسائل مهم آموزش و پرورش و دانش آموزان پایه دهم تحصیلی است، تنها بخشی از مفاد تفاهم نامه مذکور است.

تقی زاده بیان داشت: میزان تاثیر گذاری تعطیلی های مکرر مدارس  استان در سال های آینده تاثیر منفی خود را در شاخصه هایی همچون ورودی های کنکور و آزمون های استخدامی ادارات و سازمان ها نشان می دهد.

انتهای پیام/م

تعطیلی مکرر مدارس خوزستان در آینده تاثیر منفی خود را نشان می دهد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر