کد خبر: ۶۴۲۲۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲

نقش فرهنگی و آموزشی مساجد در کنار سایر جنبه  های عبادی آن دارای اهمیت است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ؛جانشین سپاه فتح استان با اشاره به نقش مسجد در تبیین اسلام و آرمانهای انقلاب گفت: امروزه کشور ایران مورد هجمه بیگانگان قرار گرفته که بهترین مکان برای مقابله با تهدیدها و تحریم های جهانی پایگاه مهمی همچون مسجد است.

سرهنگ انصاری با بیان اینکه باید از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی مساجد استفاده کرد افزود: نقش فرهنگی و آموزشی مساجد در کنار سایر جنبه  های عبادی آن دارای اهمیت است و برنامه های فرهنگی، مذهبی طراحی شده در مساجد باید طوری باشد که جاذب جوانان و نوجوانان باشد و آنان را با اسلام ناب محمدی و اصول قرآنی آشنا کند.

وی گفت: جلسه هم اندیشی مسجد محوری در شهرستان های کهگیلویه و چرام با هدف استفاده بهتر از فضاهای معنوی مساجد برگزار شده که در این طرح مساجد باید به عنوان محور برنامه های اجتماعی و فرهنگی در محله باشد.

انصاری افزود: در این طرح تشکیل و استفاده از ظرفیت های پایگاه های مقاومت بسیج، استفاده از خدمات بسیج سازندگی در محرومیت زدایی، استفاده و تشکیل گشت های محله ای، بهداشت و درمان و اجرای طرح شهید محمدی با هدف حضور حداکثری دانش آموزان در مساجد مد نظر است که در تمامی شهرستان های استان طرح مسجد محوری اجرا می شود .

جانشین سپاه فتح استان گفت: جلسه هم اندیشی مسجدمحوری باحضور فرماندهان سپاه کهگیلویه و چرام ، ائمه جمعه چرام و قلعه رئیسی و هیات امنای مساجد، فرمانده هان پایگاه ها، اداره اوقاف، ارشاد و سازمان تبلیغات در مسجد النبی شهر دهدشت برگزار شد.

انتهای پیام/د

لزوم توجه به نقش فرهنگی و آموزشی مساجد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر