کد خبر: ۶۴۲۳۵۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴

استاندار لرستان ازتکمیل طرح ۴ خطه خرم‌آبادکوهدشت تا پایان سال ۹۷ به طور کامل خبرداد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ سید موسی خادمی استاندار لرستان بیان کرد: اکنون در ایام دهه فجر قرار داشته که این دهه یادآور روزگار و روز‌هایی است که ملت ایران به آرزوی تاریخی خود با رهبری مثال زدنی امام خمینی (ره) نائل شدند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ما ترجمه بسیاری از سنت‌ها و قوانین قرآن بوده که نمونه بارز آن را باید سنت حاکمیت نهایی مستضعفین و از بین رفتن باطل دانست.

استاندار لرستان عنوان کرد: در انقلاب اسلامی سنت تغییر سرنوشت انسان‌ها به دست خودشان را به ضوح می‌توان مشاهده کرد ملت ایران در انقلاب اسلامی اعلام کردند که نمی‌خواهیم وابسته به دیگران باشیم و باید حکومتمان حکومت مردم سالار و مبتنی بر رای مردم باشد.

خادمی ادامه داد: مردم در حوزه‌های مختلف سرنوشت خود را تعیین می‌کنند که می‌توان در جهت بهتر شدن این سرنوشت تلاش کرد.

وی عنوان کرد: کوهدشت شهرستانی پر استعداد و سرشار از منابع انسانی تحصیل کرده بوده و نیروی انسانی امروز مهمترین عامل توسعه است.

این مسئول افزود: چرا از این سرمایه بزرگ انسانی برای توسعه شهرستان استفاده نشده، باید این موضوع را حل کرد و با ایجاد وحدت، همدلی، همکاری و دوری از حاشیه بتوان به موفقیت دست یافت.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به اینکه کوهدشت به جایگاه خود دست نیافته است، افزود: برای تحقق این هدف باید دولت بخشی از اقدامات را انجام دهد و یکی از وظایف دولت‌ها ایجاد تعادل منطقه‌ای بوده و اگر این اتفاق نیفتاده خطا رخ داده است.

خادمی عنوان کرد: متاسفانه قدرت اقتصادی دولت‌ها محدود شده و بودجه کشور در حدی نیست که نیاز‌ها را پاسخ دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در لرستان ۲ هزار و ۱۸۰ طرح نیمه‌تمام وجود دارد، افزود: برای تکمیل این طرح ها به اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نیازمند هستیم که اگر ۱۰ سال اعتبارات دولتی را فقط به آن‌ها اختصاص داد نمی‌توان شاهد تکمیلشان بود.

این مسئول بیان کرد: باید مردم حرکت کرده و فضا را برای جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری فراهم کنند، اشتغال در حوزه دولت محدود شده و هر روز نیز محدودتر خواهد شد و راهی جزء استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و بخش عمومی نداریم.

استاندار لرستان اظهار داشت: جوانان ما نباید تنها به فکر اشتغال دولتی باشند و باید با خلاقیت زمینه را برای ایجاد شغل مهیا کنند، البته این سخنان نافی وظایف دولت و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیست و از تمام ظرفیت خود استفاده می‌کنیم.

خادمی در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت برای توسعه شهرستان کوهدشت، افزود: تکمیل جاده خرم‌آباد_کوهدشت از مهمترین طرح‌های در دست اجرا بوده که اکنون پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته و در نظر داریم تا پایان سال ۹۷ این جاده به صورت کامل تکمیل شود.

وی عنوان کرد: تقریبا همه قطعات این طرح به مناقصه رفته و در حال فعالیت است و در ایام چند کیلومتر افتتاح خواهد شد، از سوی دیگر تعیین تکلیف سد معشوره از دیگر مطالبات مردم این شهرستان است.

این مسئول ادامه داد: تا امسال و چند ماه پیش این طرح متوقف شده‌ای بود و نماینده مردم در این شهرستان پیگیری‌های زیادی انجام دادند و این طرح به مدار اجرا برگشته و تخصیص این طرح به حدود ۱۰۰ میلیون متر مکعب رسیده که البته با هدف ما فاصله دارد که با مشکلاتی که در تخصیص آب وجود دارد، عدد خوبی است.

استاندار لرستان اظهار داشت: امسال در پیوست بودجه ۹۷ حدود ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده و این طرح به مدار اجرا بازگشته است و در ۹۷ عملیات اجرایی این سد برای بار دیگر آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/م

تکمیل ۴ خطه خرم‌آبادکوهدشت تا پایان سال ۹۷

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر