کد خبر: ۶۴۲۴۷۲۵
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴

رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران خوزستان گفت: نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید باید 5 ماه پیش اعلام می‌شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، سید محمد هاشمی، رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران خوزستان گفت: گندم کاران استان بی‌صبرانه منتظر اعلام قیمت تضمینی گندم هستند که  در سال گذشته قیمت گندم  کیلویی یک هزار و 300 تومان بود انتظار می‌رود نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جدید متناسب با نرخ تورم تعیین و اعلام شود.

وی تأکید داشت: خوزستان قطب تولید محصولات کشاورزی کشور است که  در شرایط کنونی گندم کاران نگران هستند و نمی‌دانند با چه قیمتی قرار است محصول آن‌ها برای سال زراعی جدید خریداری شود.

رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران خوزستان افزود: قیمت نهاده‌های کشاورزی مانند بذر، سم و کود طی سال‌های اخیر افزایش یافته و کشاورزان انتظار دارند به همان میزان که نرخ نهاده‌های کشاورزی افزایش پیدا می‌کند قیمت خرید محصول کشاورزی هم افزایش پیدا کند تا برای کشاورزان صرفه اقتصادی داشته باشد.

هاشمی گفت: وقتی کار کشاورزی برای کشاورزان صرفه اقتصادی نداشته باشد و کشاورز متحمل ضرر شود طبیعی است که کشاورز به فکر مهاجرت به شهر و حاشیه شهر می‌شود و به شغل‌های کاذب روی می‌آورد.

رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران خوزستان با بیان اینکه مهاجرت کشاورزان به شهر در بلندمدت تبعات خوبی ندارد، عنوان کرد: خالی شدن روستا از کشاورزان سبب می‌شود تولید در بخش کشاورزی با مشکلات و کمبودهایی روبرو شود و به ضرر امنیت غذایی است.

انتهای پیام/م

لزوم تعیین نرخ خرید گندم متناسب با نرخ تورم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر