کد خبر: ۶۴۳۸۷۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷

دبیر کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی گفت: جراحی دررفتگی کشکک زانو به برخی افراد توصیه نمی‌شود.

جراحی دررفتگی کشکک زانو به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا یزدی دبیر علمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی در حاشیه این کنگره اظهار کرد: یکی از مواردی که در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد، کشکک زانو و یا مفصل کشکک رانی بوده که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این مفصل می‌تواند دچار دررفتگی شود، گفت: آسیب‌های ورزشی، افرادی که زمینه ایجاد درد یا انحراف زانو دارند یا دچار شلی رباط بدن هستند، ممکن است دچار دررفتگی مفصل کشکک زانو شوند.

دبیر علمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ادامه داد: افرادی که برای اولین بار دچار دررفتگی کشکک زانو می‌شوند و غیرورزشکار هستند اصولاً درمان غیرجراحی برای آنها توصیه می‌شود ولی اگر این اتفاق مکرر رخ دهد نیاز به جراحی وجود دارد.

یزدی بیان کرد: در این کنگره جدیدترین روش‌های بازسازی دررفتگی کشکک زانو مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و اساتید و صاحب نظران برجسته دستاوردهای نوین در این حوزه را مورد بررسی و ارائه قرار می‌دهند.

وی مطرح کرد: دررفتگی مفصل کشکک زانو در افراد جوان و زنان بیشتر دیده می‌شود و هر چند که شیوع بالایی ندارد ولی توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

دبیر علمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی اظهار کرد: دررفتگی مفصل کشکک زانو اگر درمان نشود و فرد مکرر دچار این مشکل باشد، آسیب به غضروف کشکک و آرتروز زودرس برای آن به وجود می‌آید. همچنین درد و مشکل حرکتی خواهد داشت و در نتیجه جراحی مفصل زانو در سنین بعدی را به همراه دارد.

یزدی در پایان گفت: به دلیل اینکه شلی رباط‌های بدن در زنان بیشتر وجود دارد لذا دررفتگی مفصل کشکک زانو نیز آمار آن در زنان بیش از مردان است.

انتهای پیام/

شیوع دررفتگی مفصل کشکک زانو در زنان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر