کد خبر: ۶۴۳۹۵۸۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶

مدیر امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: در سال گذشته ۳۵۰ نفر از کودکان کار اصفهان به مرکز هدایت ارجاع داده شدند که ۷۵تا ۸۰ درصد آنها دختران بودند.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مجتبی ناجی در خصوص وضعیت کودکان کار استان اصفهان اظهار کرد: این کودکان توسط شهرداری و نیروی انتظامی جمع‌آوری و برای انجام اقدامات بازتوانی به مرکز بهزیستی تحویل داده می‌شوند.

وی افزود: ازجمله اقدامات بازتوانی که برای این کودکان انجام می‌شود بازگرداندن آنها به کانون خانواده است، البته در صورتی‌که خانواده از نظر حضانت و سرپرستی کفایت لازم را داشته باشد.

مدیر امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه در برخی موارد خانواده قادر به انجام‌ وظیفه خود نیست، گفت: در این صورت کودک بعد از چند روز مجدد به کار در خیابان روی می‌آورد، در برخی موارد هم خود خانواده از کودک بهره‌کشی کرده و عمداً او را وادار به کار در خیابان می‌کند.

ناجی ادامه داد:آن دسته از کودکان که امکان باز توانی برای آن‌ها وجود داشته باشد و خانواده فاقد توان و کفایت لازم برای سرپرستی آن‌ها است از مرکز هدایت به خانه‌های کودک و نوجوان ما منتقل و در آن مراکز نگهداری می‌شوند.

وی از ارجاع ۳۵۰کودک کار به مرکز بهزیستی در سال گذشته  خبر داد و گفت: ۷۵ تا ۸۰ درصد از این تعداد را دختربچه‌ها تشکیل می‌دادند.

مدیر امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان بابیان اینکه  دختران بیشتر توجه عابران را جلب و  احساسات آن‌ها را تحریک می‌کنند، تصریح کرد: به نظر می‌رسد در این زمینه معضل اصلی  خانواده‌هایی هستند که از طریق  این کودکان کسب درآمد می‌کنند، نگرش  این خانواده‌ها باید با حمایت‌های  روانی و اجتماعی تغییر یابد.

وی با تأکید بر اینکه بهره‌کشی از کودکان و وادار کردن آن‌ها به کار مصداق بارز کودک‌آزاری است، اظهار کرد: در برخی شهرها باندها و شبکه‌هایی برای سوءاستفاده از کودکان ایجادشده اما در اصفهان چنین چیزی گزارش نشده است.

ناجی افزود: مؤثرترین کمک مردم به این کودکان، جلوگیری از ادامه روند کار این کودکان در خیابان با عدم کمک مالی به آن‌ها است چراکه اگرچه این کودکان وضعیت رقت‌باری دارند اما بعضا خانواده‌ها به‌طور عمد و برای تحریک احساسات مردم چنین وضعیتی را ایجاد می‌کنند.

 

انتهای پیام/م

ایجادباندها و شبکه‌هایی برای سوءاستفاده از کودکان 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر