کد خبر: ۶۵۳۵۴۳۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: نزدیک به ۳۰ هزار هنرآموز در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش غیردولتی کشور تحصیل می‌کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مجتبی زینی وند معاون وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید یکی از هنرستان‌های غیرانتفاعی شیراز، گفت: نزدیک به ۳۰ هزار هنرآموز در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش غیردولتی کشور تحصیل می‌کنند که نزدیک به هشتاد درصد از این تعداد پسر هستند.

وی گفت: داشتن یک جامعه توسعه یافته و با قدرت علمی، اقتصادی و صنعتی بالا، مستلزم تربیت انسان‌هایی توانمند، خلاق، فکور، با مهارت و دارای توانمندی علمی، فنی و حرفه‌ای مناسب است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از برنامه‌های وزیر، توجه به مهارت آموزشی دانش آموزان و توانمدسازی آن‌ها و لازمه تحقق این موضوع، برنامه ریزی بهتر، برای توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و استفاده مطلوب از ظرفیت این مراکز است.

زینی وند همچنین گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های سازمان مدارس غیر دولتی نیز، مهارت آموزی دانش آموزان است، چنانچه در الگوی شهریه سال جاری این مدارس، این مهم پیش بینی شده و هزینه‌ای برای فعالیت‌های تابستانه دانش آموزان برای کسب مهارت‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

وی تقویت هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش غیردولتی را از مهمترین برنامه‌های حوزه کاری خود عنوان و اضافه کرد: برای استفاده از ظرفیت مدارس غیر دولتی در زمینه مهارت آموزی، برگزاری جشنواره‌ای با این موضوع در دستور کار قرار دارد.

وی الگوی تعیین شهریه مدارس غیر دولتی را بر مبنای هزینه تمام شده عنوان و گفت: با توجه به توان مالی پایین بسیاری از دانش آموزان برای تحصیل در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش غیر دولتی و با هدف کمک به این مدارس در جذب دانش آموزان با توان مالی کم، موضوع خرید خدمات در این هنرستان پیش بینی شده است در زمینه اعطای تسهیلات نیز اولویت را هنرستان‌ها قرار داده ایم.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، با اشاره به راهکار‌های حمایت از علاقمندان ایجاد هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش غیر دولتی، گفت: در این راستا و برای اولین بار مبلغی را در بودجه سنواتی صندوق حمایت و توسعه مدارس غیردولتی پیش‌بینی کرده ایم که به پرداخت بخشی از بیمه همکاران شاغل در مدراس غیر دولتی اختصاص می‌یابد و اولویت ما در این زمینه نیز هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و مناطق محروم است.
انتهای پیام/ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر