کد خبر: ۶۵۴۰۹۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان خبر داد؛

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: ذخیره سد‌های استقلال و شمیل و نیان کمتر از ۵ میلیون متر مکعب آب است و در مخازن ذخیره این سد‌ها تقریبا هیچ حجم مفید آب وجود ندارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بندرعباس،امین قصمی مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: در حال حاضر ذخیره سد‌های استقلال و شمیل و نیان کمتر از ۵ میلیون متر مکعب آب است و در مخازن ذخیره این سد‌ها تقریبا هیچ حجم مفید آب وجود ندارد که در صورت ادامه روند مصرف کنونی از ابتدای تابستان مشکل جدی در تامین آب خواهیم داشت.

وی افزود:شرایط فعلی منابع آبی استان عادی نیست و اگر رفتار مصرفی مشترکین تغییر نکند، تابستان امسال در بخش خانگی با مشکلات جدی در تامین آب شهر‌های استان به ویژه بندرعباس و بندرخمیر مواجه خواهیم بود.

 مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: در شرایط فعلی حداقل آب مورد نیاز بندرعباس ۲ هزار ۵۰۰ لیتر بر ثانیه است درحالی که میزان آب دریافتی از آب منطقه‌ای هزارو ۷۰۰ لیتر بر ثانیه است که ۸۰۰ لیتر کمبود آب داریم.

امین قصمی افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی موجود، برخی مراکز مصرف غیر اولویت دار و صنایع غرب بندرعباس از اولویت آبرسانی خارج شده اند.

وی با اشاره به قطعی‌های موقت در مناطق شهر بندرعباس،گفت: هنوز برنامه جیره بندی و نوبت بندی نداریم و دلیل این قطعی‌ها اعمال مدیریت فشار بر وری شبکه توزیع آب است که ناگزیر در تمامی مناطق شهر وجود دارد

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان افزود: هم اکنون ۲۵ درصد مشترکین شهر بندرعباس بالاتر از الگو مصرف می‌کنند که با نصب ابزار کاهنده مصرف در منازل این مشترکین به میزان ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش مصرف خواهیم داشت.

قصمی  گفت:هزینه نصب این ابزار کاهنده ۴۸۰ هزار ریال است که طی دو سال به صورت اقساط و بروی قبوض محاسبه و دریافت می‌شود.

وی افزود: برای گذر از این شرایط علاوه بر اقدامات تخصصی شرکت‌های آب و آب وفاضلاب، بخشی از اقدامات باید در بخش مدیریت تقاضا توسط مشترکین صورت گیرد و سهم آب شرب نیز در فضای سبز شهری کاهش یابد.

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: در حال حاضر ۱۲۰ لیتر بر ثانیه از شبکه آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود .

قصمی افزود: مرحله نخست آب شیرین کن بندرعباس با تولید ۲۰ هزار متر مکعب در روز از اول تیر  به صورت آزمایشی و  ۳۱ تیر  رسما وارد مدار بهره برداری خواهد شد که بخشی از کمبود آب شهر بندرعباس رفع می‌شود.

انتهای پیام/ف

بهره برداری از مرحله نخست آب شیرین کن بندرعباس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر