کد خبر: ۶۵۴۲۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی از تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان خبر داد.

تدوین سند وضعیت زنان و خانواده در آذربایجان شرقیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ صادق‌زاده مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی و هم‌اندیشی تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان، گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقده بین استانداری و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مقرر شده در راستای پرداختن به مسأله تحکیم خانواده از طریق ظرفیت‌سازی، ارتقای تاب‌آوری فردی و اجتماعی و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی خانواده این سند تهیه شود.

وی گفت: در تهیه این سند از اسناد فرادستی با تأکید بر رصد شاخص‌های موثر بر وضعیت زنان و خانواده و توجه به نقش سازنده زنان و بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی آن‌ها در فرایند توسعه پایدار و متوازن استفاده خواهد شد.

صادق زاده افزود: برنامه‌ریزی مشارکتی و استفاده از دانش، تجربه و مهارت‌های موجود در لایه‌های مختلف از جمله رویکرد‌های تدوین این سند خواهد بود.

صادق‌زاده همچنین گفت: در تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده از سند چشم‌انداز توسعه، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، سند آمایش سرزمین و ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه کشور به منظور تلاش برای احقاق حقوق همه مردم، تحقق عدالت جنسیتی و توسعه ظرفیت‌های ملی استفاده خواهد شد.

وی گفت: شناسایی وضع موجود زنان و خانواده در استان‌ها بر مبنای اطلاعات پایه مستند، ارزیابی وضع موجود براساس مقایسه داده‌ها با میانگین کشوری با لحاظ تفکیک جنسیتی تا حد ممکن و فهرست‌بندی مشکلات و فرصت‌های مهم از اهداف تدوین این سند است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در تدوین سند مذکور از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی به ویژه اساتید جامعه‌شناسی، سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان و سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده خواهد شد، افزود: اداره کل امور بانوان و خانواده، بر فرایند برنامه‌ریزی و تدوین سند نظارت دقیق خواهد داشت. 

 

انتهای پیام/ش

تاکید بر نقش سازنده زنان و بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی در فرایند توسعه پایدار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر