کد خبر: ۶۵۶۷۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
کد خبر : ۶۵۶۷۱۷۲

از مهم‌ترین دلایل اقتصادی برای کشت گلخانه می‌توان به افزایش تعداد برداشت‌ها در سال، افزایش برداشت محصول نسبت به سطح زیر کشت، تعیین زمان بهره برداری محصول و کاهش تعداد کارگران اشاره کرد.

راه اندازی کسب و کار گلخانه ای چقدر هزینه دارد؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛بازار محصولات کشاورزی هیچ گاه از رونق نمی‌افتد که هیچ؛ همیشه رو به پیشرفت نیز است. رشد جمعیت و اقبال عمومی برای استفاده از محصولات کشاورزی؛ شاید از مهم‌ترین عوامل وجود همیشگی سود در بازار محصولات کشاورزی باشد.

اما این روز‌ها وجود بحران کم آبی که موجب کاهش چشمگیر و البته نگران کننده ذخایرآبی و سفره‌های زیر زمینی آب شده، این حرفه را مخاطرات جدی روبه رو ساخته، تا جایی که کشاورزی از یک شغل با درآمد مطمئن تبدیل به یک شغل با خطر ریسک بالا شده است. اما چاره چیست؟ آیا می‌شود در حوزه‌ای به این مهمی از لحاظ تغذیه‌ای و اقتصادی دست روی دست گذاشت؟ پاسخ ما به شما این است که خیر. نباید برای پر کردن بازار صیفی جات دست به دامان صادرات بی رویه این محصولات زد خصوصا در این بازار پر نوسان دلار... بلکه باید دست به دامان علم مدرن کشاورزی شد و راه کشور‌های صنعتی پیشرفته را در این حوزه پی گرفت. یکی از بهترین راه‌ها راه اندازی گلخانه‌ها برای کاشت محصولات است. در این نوشتار تلاش داریم تا گام‌های نخستین راه اندازی تا بهره برداری یک گلخانه را شرح دهیم.

چرا گلخانه؟
گلخانه بخش محدودی از فضاست که در آن عوامل طبیعی قابل کنترل است، به گونه‌ای که برای کشت متراکم وتولید محصول خارج از فصل یا خارج از محیط طبیعی، محل مناسبی را ایجاد می‌کند. همان طور که در ابتدا گفتیم، یکی از مزایای استفاده از روش گلخانه‌ای، مصرف کم آب در کاشت محصولات است که این امر با توجه به بحران آبی کشور بسیار حائز اهمیت است.

نکته دیگر مسئله کاهش کیفیت خاک‌های حاصلخیز زیر کشت به دلیل کم آبی موجود است؛ که در این روش به دلیل تحت کنترل در آوردن این مسئله، ضمن این که این موضوع را مرتفع می‌سازد، به افزایش محصولات کشاورزی برداشت شده در واحد سطح نیز کمک شایانی می‌کند. در کشاورزی سنتی تقریبا همه چیز به شانس بستگی دارد.

کشاورز بیل به دست چشم به آسمان دارد که چه زمانی رحمت الهی نازل شود یا توفان سهمگین بالاخره آرام بگیرد...، اما در کشاورزی مدرن تقریبا تمام عوامل موثر در رشد گیاهان تحت کنترل کشاورز قرار دارد. بر همین اساس میزان خطر پذیری شغل نیز تا حد زیادی کاهش می‌یابد. علاوه بر این موضوعات کلی گلخانه‌ها این توانایی را دارند که با کنترل عوامل موثر در رشد گیاه زمان برداشت محصول را معین کنند.

به این معنی که می‌توان محصول را درست در زمانی که تقاضای بازار برایش در حد بالای خود قرار دارد وارد بازار کرد و بالاخره سود سرشاری از آن به جیب زد. همچنین می‌توان به توانایی گلخانه‌ها و کاشت و بازدهی زیاد محصولاتی اشاره کرد که در اقلیم‌های بسیار متفاوت رشد و نمو دارند. با این کارتا حد زیادی می‌توان جلوی خروج ارز از کشور را گرفت و محصولات وطنی فرنگی را به بازار عرضه کرد.

در آخر می‌توان اشاره کرد که از آن جا که تمام عوامل رشد مناسب در گلخانه‌ها کنترل می‌شود، محصولات گلخانه‌ای از کیفیت بسیار زیادی نسبت به محصولات کشاورزی سنتی برخوردار است و تقریبا مشتری پسندتر هستند؛ و همین امر میزان سوددهی محصولات را چندین برابر محصولات مشابه، اما کشت سنتی کرده است.

دلایل اقتصادی برای کشت گلخانه‌ای
از مهم‌ترین دلایل اقتصادی برای کشت گلخانه می‌توان به افزایش تعداد برداشت‌ها در سال، افزایش برداشت محصول نسبت به سطح زیر کشت، تعیین زمان بهره برداری محصول و کاهش تعداد کارگران اشاره کرد. اما هر کسب و کاری مطمئنا ایراداتی هم خواهد داشت، گلخانه هم از این مقوله مستثنا نیست، به موضوعات زیر می‌توان به عنوان سختی‌های کار در گلخانه اشاره کرد: آورده اولیه برای شروع این کسب و کار تقریبا زیاد است که البته از آن جایی که بیشتر این هزینه‌ها برای تجهیزات گلخانه صرف می‌شود، تنها یک بار اتفاق می‌افتد.

کارشناسان معتقدند که اگر برداشت محصولات دارای مطلوبیت نسبی باشد، تقریبا بعد از سه سال هزینه‌های اولیه شما به جیبتان باز می‌گردد. دومین مسئله مربوط به کشاورزی گلخانه ای، نیاز به مراقبت لحظه‌ای و دایمی در این نوع کشت است. مثلا، تنها یک غفلت از دمای گلخانه در یک شب زمستانی می‌تواند تمام زحمات چند ماهه تان را بر باد دهد.گام‌های تاسیس یک گلخانه


برای راه اندازی گلخانه باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید که مهم‌ترین آن، گرفتن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی است. این سازمان برای اعطای مجوز گلخانه به شما، چندین پیش شرط برایتان می‌گذارد که مهم‌ترین آن وجود تجهیزات اساسی برای گلخانه مد نظر شماست. این تجهیزات بیشتر مربوط به موضوع کنترل دما و آب رسانی گلخانه است. در این باره شما برای سیستم گرمایشی نیاز به تجهیزات زیر دارید.

سیستم مرکزی: سیستم شوفاژ (برای گلخانه‌های بالای ۴/۰ هکتار) در این سیستم از بخار آب داغ استفاده می‌شود.

سیستم موضعی: بخاری شامل سه دسته، بخاری‌های منفرد یا تراکمی_ بخاری‌های کنوکسیونی یا همرفتی_ بخاری‌های تابشی با انرژی پایین.

سیستم سرمایشی نیز در واقع شامل دو دست کلی می‌شود. سیستم خنک کننده تابستانه و سیستم خنک کننده زمستانه. در نوع تابستانه آن سیستم فن وپد (متداول‌ترین نوع این سیستم) و سیستم خنک کننده مه پاش باید برای گلخانه تامین شود. در نوع زمستانی، وجود سیستم تیوپ – پنکه برای تایید نظر کارشناس جهاد کشاورزی لازم است. علاوه بر این‌ها خرید و راه اندازی ژنراتور (برق اضطراری)، ترموستات؛ وسیستم آبیاری تحت فشار نیز به عنوان پیش شرط‌های سازمان برای انجام بازدید اولیه لازم است.

مجوز جهاد کشاورزی
بعد از تجهیز گلخانه، برای گرفتن مجوز باید ابتدا به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانی مربوط مراجعه کنیم. مدارک مد نظر این سازمان را ارائه دهیم. این مدارک عبارتند از:

* سند مالکیت اعم از رسمی، قولنامه‌ای یا اجاره نامه شش ساله. قولنامه‌ها و اجاره نامه‌ها باید به تایید یک نهاد رسمی مثل شورای محل یا جهاد کشاورزی رسیده باشد.

* ارائه پروانه بهره برداری از چاه یا مدارک رسمی که نشان دهنده تامین آب مصرفی از قنات، چشمه، رودخانه، کانال باشد.

* ارائه نتیجه مثبت آزمایش آب مورد استفاده در گلخانه، از یکی از آزمایشگاه‌های معتبر استان.

* معرفی یک کارشناس کشاورزی برای همکاری در گلخانه‌هایی که سطح زیر کشت آن‌ها بیش از ۵۰۰۰ متر مربع باشد.

بدیهی است پس از آن که مدارک ارائه شده از نظر سازمان مورد وثوق قرار بگیرد و تاییدیه کارشناس بازرس از وضعیت اولیه گلخانه نیز به این سازمان ارسال شود، مجوز شما صادر خواهد شد.

گام‌های اولیه برای کشاورزی مدرن
اولین گام بعد از گرفتن مجوز، درباره کاشت محصول است. برای کاشت گیاه دو روش وجود دارد. روش کاشت بذر که نوع سنتی کاشت است و روش کاشت نشاء. کارشناسان کشاورزی معتقدند که کاشت نشاء با توجه به دلایل زیر از مزیت‌های اقتصادی بیشتری در مقایسه یا کاشت بذر برخوردار است.

این دلایل عبارتند از: طولانی‌تر شدن زمان بهره بری در نوع سنتی، نیاز به نیروی کار بیشترحین انتقال بذر‌ها به گلخانه، زیاد بودن میزان دور ریز بذر‌ها چه در زمان ذخیره کردن و چه در زمان رشد آن‌ها و در آخر نامطمئن بودن کشاورز از کیفیت مطلوب گیاه حاصله از بذر؛ این در حالی است که کاشت نشاء به لحاظ قابل تعیین بودن میزان مرغوبیت گیاه و امکان انتخاب گیاهان سالم و یک دست و کاهش آب مصرفی بسیار با صرفه اقتصادی است.

احداث یک گلخانه خانگی
اگرشما هم عاشق راه اندازی یک گلخانه هستید، اما سرمایه کافی برای تاسیس یک گلخانه بزرگ را نداریدبرایتان یک پیشنهاد داریم: فضا‌های کنار افتاده‌ای مانند حیاط، پشت بام می‌تواند در این روش دارای صرفه اقتصادی برایتان باشد. به عنوان مثال یک فضای صد متری از پشت بام منزلتان را برای راه اندازی یک گلخانه در نظر بگیرید.

اسکلت گلخانه را با چهارچوب فلزی بلند کنید، چون دوام بیشتری دارد و برای عایق آن بهتر است از پلاستیک‌های uv دار استفاده کنید. چرا که اشعه‌های آسیب رسان خورشید را دفع می‌کنند، در حالی که عایق‌های ساده زیر نور آفتاب خاصیت ذره بینی پیدا می‌کنند که برای رشد گیاهان به خصوص صیفی جات بسیار مضر است. این عایق‌های uv دارتفاوت قیمت چندانی با نوع پلاستیکی اش ندارد، اما درنتیجه کار نقش اساسی بازی می‌کند.

اکنون باید به فکر سیستم آب رسانی برای گلخانه تان باشید. آب رسانی قطره‌ای بهترین و با صرفه‌ترین روش موجود برای گلخانه کوچک شماست. با یک بار هزینه، برای همیشه و در همه دوره‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید.

برای راه اندازی این سیستم در ۱۰۰ مترمربع، چیزی حدود دو میلیون تومان کنار بگذارید. این سیستم آب رسانی شامل یک مخزن هزار لیتری آب و حدود صدمتر لوله یک ونیم اینچی مخصوص آبیاری قطره‌ای و یک پمپ آب متوسط است. نکته مهم در آب رسانی قطره‌ای این است که دراین سیستم آب کمی مصرف می‌شود حتی کمتر از مقداری که با آب پاش دستی مصرف می‌کنید. این سیستم آب رسان چیزی حدود دو میلیون تومان هزینه بر می‌دارد.

اکنون باید به فکر محل کاشت نهال باشید، این جا دو روش بالشتکی و ناودانکی وجود دارد. روش بالشتکی بسیار کم هزینه تر، اما یک بار مصرف است، چون ازگلدان‌های پلاستیکی استفاده می‌شود. روش ناودانکی به علت طول عمر ومقاومت بالا، گزینه عاقلانه تری است. ناودانکی همان طور که از اسمش مشخص است، از لوله‌های نیمه‌ای از جنس گالوانیزه است. درون این لوله‌ها از خاک پر می‌شود و این سازه‌ها یک گلخانه یک دست و ردیفی به شما می‌دهد.

اکنون نوبت آماده سازی گلخانه برای کاشت است، بنابراین سراغ خاک و انتخاب نوع محصول بروید. خیار بوته‌ای گزینه مناسبی برای یک مبتدی است. بهترین خاک هم، برای پرورش خیار درختی خاک کوکوپیت و پرلیت است. این نوع خاک قیمت مناسبی دارد و همچنین از کیفیت بالایی برخوردار است. برای تهیه خاک برای ۱۰۰ متر مربع گلخانه، حدود ۳۰۰ هزار تومان باید هزینه کنید؛ و حالا باید سراغ خرید نشاء، کود و ... بروید.

تا به این جا برای یک مبتدی کاشت خیار گلخانه‌ای به جز هزینه‌های بستر کاشت که برای همیشه است، دوره‌های اول حدود هشت میلیون تومان بابت خرید خاک، بذر، کود، سم، سیستم گرمایشی و سرمایشی، هزینه‌های مصرفی آب و ... و کارشناسی و تشخیص آفت هزینه بر می‌دارد.


بیشتر بخوانید:آمار قابل توجه کسب و کار تولید قارچ+ جدول آمار بازدهی
در هر سال می‌توانید، دو تا سه دوره؛ کاشت و برداشت داشته باشید. کاشت بهاره، تابستانه و زمستانه، از آن جایی که محصولات زمین‌های زراعی در تابستان به بازار می‌آیند، کاشت تابستانه توصیه نمی‌شود.

در یک گلخانه صدمتری حدود ۳۰۰ بوته خیار می‌توان کاشت و هر بوته در هر دوره با مراقبت‌های درست حدود ۱۰ کیلو محصول می‌دهد، و در نهایت در انتهای دوره چیزی حدود سه تن محصول خواهیم داشت. البته قیمت خیار درفصل‌های سال متفاوت است. اگر میانگین حدود کیلویی دو هزار و ۵۰۰ در نظر بگیریم، در پایان سال ۱۵ میلیون تومان در آمد ناخالص خواهیم داشت.

منبع:خراسان

انتهای پیام/

راه اندازی گلخانه صیفی جات چقدر هزینه دارد>

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
سلام خسته نباشید من مبخوام ی گلخانه۳۰۰متری بزنم و هیچ گونه اطلاعات در این باره ندارم ن میدونم چطوری کشت میشه ن میدونم چ چیزای نیازهست کسی هست راهنمایی کنه منو خیلی ممنون
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
با سلام.
ببخشید من میخوام یه گلخونه 300 متری در حیاط خونه احداث کنم چه گیاهانی بکارم که بازده داشته باشه؟
پروین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
میخوام رو پشت بام گلخانه سفیجات بزنم گوجه خیار لوبیا راهنمای کنید
پاسخ ها
سپیده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
سلام برای بام سبز که شما میخوایین اجرا کنید باید وضعیت پشت بام از نظر کارشناسان گلخانه تایید شود از لحاظ ساختمانی عرض میکنم و گلخانه های تولید گل بهترین گزینه هست جون نیاز به جابه جایی خاک یا سیستم های هیدروپونیک ندارید. برای تکثیر و تولید قلمه میتوان اقدام کرد
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
سلام دو هکتار زمین دارم که داخلش چشمه آب هست و صد میلیون پول ایا میتوانم گلخانه بزنم لطفا راهنمایی کنید
پاسخ ها
دکتر کاظمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
سلام با این متراژ زمین بله می توانید ولی با این میزان پول نه.چون هزینه سازه و پوشش گلخانه و تجهیزات داخلی گلخانه هزینه ی بالایی به دنبال دارد. گلخانه کوچک مقیاس هم هزینه زیاد استفاده می شود. الان گلخانه فقط سازه دارن متر مربعی 220هزارتومان یا شاید بیشتر کار میکنن. شما باید از طرف جهاد کشاورزی اقدام کنید پروانه تاسیس گلخانه رو بگیرید و از تسهیلات بانک استفاده کنید
مهدی جمشیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
برای تاسیس گلخانه مدرن در متراژ حدود ۳۰۰۰ متر چه قدر هزینه دارد و درامدش در طول سال چه قدر است و ایا تسهیلاتی برای ساخت گلخانه وجود دارد
پاسخ ها
دکتر کاظمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
سلام .گلخانه زیر 5000 متر مربع توجیح اقتصادی ندارد. ولی می توان با این متراژ هم گلخانه زد. درامد گلخانه بستگی به هدف شما و تقاضای بازار دارد.که باید تحقیق کنید. بله اگه بخوایین پروانه تاسیس بگیرین می توانید از طرف جهاد کشاورزی اقدام کنین و از تسهیلات بانکی استفاده کنید
درودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
سلام اقای رضا درودی میشه در مورد پیشنهادتون یک شماره تماس بذارید ممنون میشم
جلیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
6ماه دوندگی کل هزینه برای اخذ مجوز احداث یک گلخانه 2000متر اخرش هم عطایش را به لغایش بخشیدم چون در اداره کشاورزی فقط یک اتاق کار می کند به نام اتاق نظام مهندسی بادارای 4دستگاه کارتخوان فقط کارشان ......
خانم قا ئم آبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
سلام خوبی هست من یک زمین 4000 متر دارم با 20 میلیون تومانی می خواهی یک گلخانه با گل رز شروع کنم میش راهنما کن چطور و به چه شکل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
سلام گلخانه چوبی متری چند هزینه داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
هزینه ۱۰۰۰متری چقدر است؟
شیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
هر۵۰متر چقدر هزینشه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
درود
من زمین دارم و مجوز گلخونه صیفی هم گرفتم ولی برا شروع کار سرمایه کافی ندارم اگه کسی مایل باشه میتونیم شراکتی راش بندازیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
من زمینشو دارم ازکرج کسی هست با هم کار کنیم متراژزمینم دوهزارمتره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
خب ی شماره تلفن بذار که بشه هماهنگ کرد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
با2000متر زمین وآب گلخانه گیاهان دارویی میشه زد جنوب استان فارس چه گلخانه ای بهتر وسود آوریش بهتره ممنون میشم یکی راهنمایم کنه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
سلام خسته نباشید
من میخوام روی پشت بام خونم که 80 متر مربع هست یه گلخانه بسازم.
آیا امکانش هست؟
با وضعیت اقتصادی الان هزینش چقدر میشه؟
لطفا راهنماییم کنید.
پاسخ ها
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
الان قیمت یک متر گلخانه با تاسیسات از50تا350هزار تومان میباشد
فرشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
چرا اینهمه آیه نا امیدی برای ملت میخونید. اولین رمز در هر کاری پول نقد هست .هر کسی پول نقد داشته باشه تو هیچ کاری ضرر نمیکنه .من خودم اگر بخواهم گلخانه بزنم که همین تصمیم دارم یک میلیارد برای احداث و یک میلیارد دیگه برای نقدینگی کنار میزارم. ضمنا درامد های دیگر هم دارم که پشتوانه باشه .که قطعا پیشرفت میکنم .برای کسی هم که پول ندارد یا کم دارد باید حتما چند سالی را شاگردی کرده بعد که کار یاد گرفت گلخانه اجاره کند و بعد احداث کند .
و مهمترین موزد کاملا اصولی کار کند اگر لخواهد از حداقل استاندارد پایین بیاید قطعا شکست خواهد خورد .
در وحله اخر کسانی که بخواهتد خارج از این دو روش کار کنند باید با جان و دل کار کنند و تا میتوانند از تجربیات دیگران استفاده کنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
تو از سر سیری میخای گلخانه بزنی خیلیا از سر نداری پس خودتوبا بقیا قیاس نکن
ول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
درآمد وهزینه ساخت یک گلخانه ۵۰ متری چقدر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
ها کاکو
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
سلام من می خوام در۳۰۰متری گلخانه بزنم ایا جواب میده چقدهزینه میخوام لطفا دوستان تجربه دارن راهنمای کنن
فرشاد جام سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
با سلام.
اینجانب در دهلران هستم اب و هواش مانند خوزستان.
دو هکتار زپین کشاورزی دارم همراه چاه آب و در مسیر اب سد هم هست برقی هم هست.
خواستم گلخانه تولیدات صیفی جات راه بندارم خواستم ببینم هزینه ۱هزار متر مربع تقریبا چقد در میاد؟سرمایه اولیه چقد میخواد؟
اگ کسی هم بلد باشه حاضرم شراکتی کار کنیم.
فرشيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
سلام خواهشا اكر كسي اطلاعات كافي داره جواب بده من يك ميليارد نقد دارم زمين و أب و برق كشاورزي هم دارم درامد جانبي هم دارم أيا سمت احداث كلخانه صنعي برم اون مبلغ تو بأنك ماهي بيست ميليون بهم ميده أيا ارزش ريسك داره
پاسخ ها
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
بله من احداث کردم و جواب دیدم شما هم احداث کن حتما خیلی سود خوبی داره
مهدي شاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سلام دوستان من اقدام كردم
اگر بروكراسي اداري رو بدونيد بسيار ساده هست و جهاد هم نامه ميده به بانك كشاورزي
كار پيچيده اي نيست
فقط زميني كه تهيه ميكنيد يك حداقل حق ابه بايد داشته باشه
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
سلام دیگه پول تو بانک گذاشتن کار بی فایده ای هست .گلخانه سیسمت هیدروپونیک بزنید برای زعفران یا قارچ یا محصولات مشابه سود خیلی بیشتر و تضمین شده ای بدست می آورید
موسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
سلام ب همه دوستان
من زمینشو دارم اب هم دوتا چاه پروانه دار دارم برقم دارم برای مجوزم اقدام کردم مجوزشو بهم دارن ولی پول برای راه اندازی اولیش ندارم .کسی هست راه نمایی کنه ک چکار کنم
عبدالصمد فرحانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
باسلام.
من میخوام یه گلخانه سیفی جات فوق مدرن و به روز تاسیس کنم و به سازنده گلخانه حرفه ای نیاز دارم لطفا کسی که بتواند گلخانه از صفر تا صد راه اندازی کند معرفی کنید ممنون کوچک شما فرحانی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
سلام. هر کی باغ زمین یا اب داره میگه گلخونه میزنم!!! هخخخخ اینطوری ها هم نیست، اگه واقعا میخوای کار کنی و سود داشته باشی بایددهزینع کنه سرمایه دار باشی یا وام بگیری ۵۰۰ میلیون یا ... به هر حال باید هزینه کنی و تلاش. ۴ سال اول اصلا و ابدا سود نداره گلخونه البته اگه همه کارهاش خودت باشی و خونواده بخوای کارشناس و کارگر و...بگیری که هیچی دیگه. تو این ۴ سال هست که یاد میگیری کار رو و البته ضرر هم داره که باید پشتت به جایی گرم باشه وگرنه باید جمع کنی بری. هیچ گلخونع داری هم نمیاد به تو فوت و فن هاش رو یادت بده که چه جوریه و اینا!! باید بیفتی توی کار و سرمایه میخواد. زمین ۱۰۰۰ متر حداقل + تجهیزات و ... الان بخوای راه بندازی صرف نمیکنه چون اینقددر میان گیر میدن تازه اگه هم تاسیس کنی هر کی به یه راهی گیر میده بهت و اذیتت میکنه و رقیب هم که داری همیشه. از من میشنوی یه پولی بده به یه گلخونه دار هر چی هم بگیره واقعا میارزه بهش بگو فوت و فنش رو یادت بده چون اولش باید اصولی کار کنی. خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج. اینی که میگه صد متر گلخونه کنین فلان خب چرا ابیاری قطره ای! چرا هزینه های هنگفت! این ابیاری قطره ای هم هزینه نگهداری داره خب اصلا و ابدا صرف نمیکنه اینطوری.بعدم مگه سودش توی سال چقدر میشه!! سود که هیچ ضررم داره با این قیمت خاک و کود و بذر ...! گیریم بهترین محصول رو هم توی خونه به دست اوردی میخوای چیکارش کنی؟! اینا تجربه ای بوده ک به دست اوردم. و گلخونه خب همیشه ضرر داره باید جوری کار کنی که سود اخر این ضرر ها رو جبران کنه.و در اخر اونایی ک گلخونه زدن دیگه ناچاریه و افتادن توی کار و دارن ادامه میدن هر کاری هم سخته و ضررر و دم اونی ک میره تو حوزه کشاوری کار میکنه تولید میکنه گرم خدا خیرشون بده انشالله .البته مسعولین به جای کمک تو حوزه کشاورزی کلا میخوان هیچی تو ایران کشت نشه چه تو باغ چه گلخونه و برا همینه شرایط تخیلی گزاشتن و سه سال ادم رو برا یه گلخونه کع خودت با هزینه خودت راه انداختی و داری کار میکنی میدوعونن و نمیزارن کار کنی! بله همینم میشه طرف میگه چرا اینقدر خودمو اذیت کنم اینهمه هزینه و ... برا گلخونه! یه پنجا صد تومن میدم یه کافه میزنم تو شهر مثل اقا میام مثل اقا هم میرم! چرا برم برا مردمم برا کشورم تولید کنم! چرا برم تو کشاورزی وقتی کارهای راحت تر با هزینه راه اندازی کمتر وجود داره!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
سلام من خودم زمین کشاورزی دارم میخوام گل خونه بزنم اگه کسی میله های گل خونه دست دو سراغ داره لطفا خبری بده و کسی میدونه برای گل خونه هفت دهنه هزاروهفتصدمتری چقدرهزینه لازمه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
هر متری 325هزار تومان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
بهترین راه تکیه به خودتونه فکر کنید بعد عمل
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
میخام گل خونه بزنم ولی نمدپنم چقدر حزینه کنم چقدر جا میخاد با پول کم
خشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
دلم از اینا پوره منو دو سال چرخوندن،اخرشم نشد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۲
سلام دوهکتارزمین دارم اب هم دارم درخت بکارم یاگلخانه بزنم راهنما ی کنید
سلام محمد بدایتی هستم از ساوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
گلخانه درست 20 متری در حیاط درست کردم با لوله پلیکا نشاآ خیارها سه برگ شده کی ببرم توی اب لطفآ راهنمای کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
همین الان
عرفانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
سلام
نظر دوستان درسته ولی من مصمم هستم با همه مشکلاتش بزنم ولی از راهش
راهش هم اینه که اول اجاره کنی
بسیاری از گلخانه ها هستند که به دلیل اینکه به صورت علمی کار نمی کنند بازدهی مناسبی ندارند
اینها رو می شه اجاره کرد و شروع کرد به کار
یا علی
پاسخ ها
فرزانه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
سلام ما هم چند وقتی هست دنبالیم پروانه صادر شده گذاشتن تو نوبت وام یعنی دردسر بعدشم خیلی زیاده؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
نمیدونم درسته یا غلط ولی میخوام تو600متر زمین کارمو شروع کنم ،کسی اگه پیشنهادی داره بگه
نسیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
سلام
من میخوام گلخونه ی خونگی بزنم.میشه درموردگیاهاونوع خاک ومیزان ابشون کمکم کنین
احمد
|
United States
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
شاهکاره پول باشه همه کار میشه کرد اگه باشه
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
عالللللللللللللللللللیه
یعقوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
من رفتم کلا کله اش و از تو کامپیوتر بیرون نکرد و بهم گف الان هیچی صرفه اقتصادی نداره برو...
یعقوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
من رفتم کلا کله اش و از تو کامپیوتر بیرون نکرد و بهم گف الان هیچی صرفه اقتصادی نداره برو...
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
دقیقا همینه. کارمند جهاد رسما به من گفت حداقل باید ۶ ما بدوی. اینقدر سخت میگیرن که آخرش بیخیال بشی. در صورتی که براحتی میشه ۱۰ نفر و مشغول به کار کرد. گفت یا ۲ میلیارد بزار کنار که زمین بخری و تجهیز کنی یا قیدشو بزن. در صورتی که با ۲۰ میلیون تومان میشه راه اندازی کرد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
من بازنشست شدم رفتم برای احداث گلخانه اول از فنی حرفه ای سه مدرک کشت گلخانه ای و ابیاری قطره ای را گرفتم رفتم جهاد اول گفت باید جی پی اس یزنی 100هزار تومان گرفتند بگذریم اشتباه زده بود چند نامه دادند برای خود جهاد اداره برق محیط زیست و ابهای زیر زمینی و بنیاد مسکن همه جواب دادند ابهای زیر زمینی جواب نداد .یکسالی دویدیم رفتم برق نامه داد اما برق که در 60 شصت متری من بود به بهانه های مختلف نداد گاز گفت باید معرفی ت کنیم شهر داری همه جا اول پول از من میگرفتند . خلاصه اونقدر بالا پایین شدم که دست اخر به خودم گفتم بزار 9 ساعت آب غرغابی بره به درک از گلخانه با هزینه حدود دو میلیون تومان کلا منصرف شدم نتیجه بهترین کار اینه که هیچ کاری نکنی .
پاسخ ها
يونس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
بهترين كار مثل خودشون بودن هستش،‌
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر