کد خبر: ۶۵۸۶۶۴۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱

کارگروه مخاطرات زیست محیطی برای صنایع بختیار دشت برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سید رحمان دانیالی  در خصوص بررسی وضعیت صنایع مستقر در شمال شهر اصفهان اظهار کرد: دو روز گذشته کارگروه مخاطرات زیست محیطی برای این صنایع و به ویژه صنایع بختیار دشت برگزار شد.

وی با بیان اینکه بررسی‌های صورت گرفته بیانگر این است که وجود صنایعی مانند پالایشگاه، نیروگاه شهید منتظری، خطوط انتقال لوله و مخابرات نفت ایران، شرکت نفت سپاهان و ... مانند بمب ساعتی دارای مخاطرات احتمالی است که می‌تواند اصفهان را تهدید کند، افزود: این در حالی است که هنوز برخی از صنایع در حوزه مقابله با مخاطرات احتمالی و مدیریت بحران برنامه‌ریزی ندارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ادامه داد: البته  برخی از صنایع اقداماتی در این راستا انجام داده اند، اما کافی نیست و از صنایع خواسته شده که در این زمینه برنامه‌ریزی کنند و گزارشی را به اداره کل حفاظت محیط زیست ارایه دهند.

وی با بیان اینکه وجود صنایع شمال اصفهان مخاطرات احتمالی همچون خشک شدن درختان، آتش‌سوزی‌های احتمالی، مشکلات ناشی از حمل و نقل این صنایع، انفجار و ... را به همراه دارد، اضافه کرد: در صورت بروز چنین حوادثی همه شهر آسیب خواهد دید.

دانیالی با تاکید بر اینکه قصد مچ‌گیری نداریم، اضافه کرد: تنها هدف ما معرفی پتانسیل‌ها و کاستی‌های صنایع بوده و به آنها یادآوری می‌کنیم که هر گونه کاستی و کم‌کاری چه عواقبی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مخاطرات احتمالی در اصفهان کم نیست، افزود: این در حالی است که اعتبارات مدیریت بحران در موارد ضروری هزینه نمی‌شود و سعی داریم این اعتبار را در جاهای مورد نیاز و بر اساس اولویت‌بندی مخاطرات احتمالی هزینه کنیم.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر