کد خبر: ۶۵۸۶۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵

مدیرعامل مک‌دونالد «استفان استربروک» نزدیک به ۲۲ میلیون دلار در طی چند سال درآمد داشته که این رقم ۳ هزار و ۱۰۱ برابر کارگران مک‌دونالد در سراسر جهان است.

نگرانی آمریکایی ها از نابرابری درآمدی و مالیاتی/مدیر عامل مک دونالد چند برابر کارگرانش است؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «کمترین دستمزد؟ حالا وقت آن است که در مورد بالاترین دستمزد صحبت کنیم» عنوان گزارشی است از «سام پیزیگاتی» نویسنده روزنامه گاردین. او در تحلیل خود که در وبسایت روزنامه منتشر شده، تاکید کرده زمان آن فرارسیده است تا جلوی شرکت‌هایی که با سودهای سرشار فربه شده‌اند و نابرابری درآمدی را افزایش داده‌اند، ایستاد و آنها را متقاعد کرد که به جای اینکار دستمزد کارکنان خود را افزایش دهند.

نویسنده با ارزیایی اطلاعات مالی شرکت‌ها نتیجه گرفته است که مدیران اجرایی شرکت‌ها در ایالت پورتلند آمریکا ۱۰۰ تا ۲۵۰ برابر بیشتر از کارگران ساده درآمد دارند.

براساس ارزیابی‌های تیم روزنامه تحقیقی گاردین همچنین مشخص شده است که مدیرعامل مک‌دونالد «استفان استربروک» نزدیک به ۲۲ میلیون دلار در طی چند سال درآمد داشته که این رقم ۳ هزار و ۱۰۱ برابر کارگران مک‌دونالد در سراسر جهان است.

نابرابری درآمدی به ویژه پس از «جنبش اشغال وال‌استریت» مورد توجه افکار عمومی در آمریکا قرار گرفت. افکار عمومی می‌پرسند که چرا دهک‌های بالایی جامعه که یک درصد از مردم آمریکا را تشکیل می‌دهند بیشتر از ۹۹ درصد دیگر درآمد دارند و شکاف درآمدی تا کی می‌خواهد ادامه یابد؟

مالیات بر درآمد دیگر موضوع مورد توجه تیم روزنامه‌نگاران تحقیقی گاردین بوده است. بررسی‌های آنها نشان داده است که بیشترین مالیات را دهک‌های پایین درآمدی پرداخته می‌کنند بدون اینکه سود چندانی از آن ببرند. در واقع دهک‌های بالای درآمدی کمترین میزان پرداخت مالیات را در نظام مالیاتی آمریکا دارند که این امر شکاف طبقاتی را افزایش داده است.

گاردین تاکید کرده است که نابرابری درآمدی و مالیاتی آمریکایی‌ها را در دوران زمامداری «دونالد ترامپ» نگران‌تر از گذشته کرده است.

منبع:ایلنا

انتهای پیام/

نگرانی آمریکایی‌ها از نابرابری درآمدی و مالیاتی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر