کد خبر: ۶۵۹۴۶۵۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۸

امام جمعه شیراز گفت: در خصوص مسئله آب بیش از ۱۰ سال هست که همه می‌دانیم باید الگوی مصرف را بهینه کنیم، اما به نظر می‌رسد پاسخ لازم را نمیگیریم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ آیت الله لطف الله دژکام نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در دیدار با مدیران و معاونین اداره آبفا استان فارس، گفت: بیش از ۱۰ سال است که همه می‌دانیم باید الگوی مصرف آب را بهینه کنیم؛ اما به نظر می‌رسد پاسخ لازم را نمی‌گیریم که نشان می‌دهد جایی از کار ما گیر دارد که پاسخی نمی‌گیریم.

آیت الله دژکام با بیان این که الگوی جدیدی در مصرف بهینه آب باید در جامعه ترویج شود، گفت: اگر مردم در موضوع کمبود آب ببینند که خود مدیران حتی برای اسراف یک قطره آب حساس هستند، همیاری می‌کنند.

وی افزود: گاهی الگو‌های خارج از کشور می‌تواند الهام بخش باشد، با وجود این باید آن روش‌ها را با الگو‌های بومی خود یکی کنیم تا مردم راحت‌تر با ما تعامل کنند.

آیت الله دژکام ادامه داد: وقتی سبک و الگوی جدید به کار می‌رود طبیعتاً مقاومت و تعارض‌هایی به وجود می‌آید؛ بنابراین از تجارب جهان استفاده کنیم، ولی بومی و مانوس به فرهنگ خودمان باشد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه هر گاه موضوعی به مساله مردم و دولت تبدیل شد، آن مساله حل می‌شود، اظهار داشت: مدل رفتاری خان‌سالارانه بر ما هست و با ما نیست و باید تغییر پیدا کند. اگر این مدل را تغییر ندهیم، مردم آن را تغییر می‌دهند.

آیت الله دژکام اظهار داشت: اگر می‌خواهیم مردم وارد این عرصه شوند و یاری رسان باشند، باید در عرصه مدیریت به خودمان بنگریم و ببینیم آیا می‌توانیم این ظرفیت را ایجاد کنیم؟

نماینده، ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه نوع تعامل ادارات و دولتی‌ها با مردم مدلی قدیمی و حتی باستانی است، افزود: نوع ارتباطات و مدل رفتاری ما مربوط به دوره ارباب رعیتی و خان سالاری است و همین موضوع سبب می‌شود مردم با بدنه ادارات ارتباط برقرار نکنند.

وی بیان کرد: انقلابی که در بیرون انجام دادیم هنوز در درون ما نهادینه نشده است؛ به عنوان مثال در برخورد با مسائل و مشکلات جامعه مثل بحث قاچاق، مصرف بهینه آب، چاه‌های غیرمجاز و... می‌گوییم گوشش را باید برید؛ درحالیکه این ادبیات مربوط به دوران قدیم است.

امام جمعه شیراز ابراز داشت: در رده عالی کشور رهبر انقلاب می‌فرمایند ما به مردم نزدیک می‌شویم و همین کار را می‌کنند یا در قضایای اخیر رئیس جمهور همین کار و رفتار را از خود نشان داد.
انتهای پیام/ر

دیدار امام جمعه شیراز  با مدیران و معاونین اداره آبفا استان فارس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر