کد خبر: ۶۵۹۵۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از فعالیت ۳۵۰۰ مربی در مهد کودک‌های آذربایجان شرقی خبرداد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ ارشدزاده مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در سومین همایش حجاب و عفاف ویژه مدیران مهد‌های کودک سراسر استان، با بیان این‌که سه هزار و ۵۰۰ نفر مدیر و مربی در مهد کودک‌های استان فعالیت می‌کنند، گفت: ۵۰ هزار نفر از کودکان و نو نهالان در استان تحت آموزش و تربیت مربیان مهد و کودک‌ها قرار دارند.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت برگزاری همایش حجاب و عفاف ویژه‌ی مدیران مهد کودک‌ها، افزود: همه ما مسلمان بوده و برای رسیدگی به برگزاری برنامه‌های عفاف متعهد هستیم.

وی با اشاره به اهمیت حفظ حجاب برای هر گروه سنی، گفت: کودکان در شرایط سنی خاص خود برای آموزش حجاب و عفاف بیشتر از مربیان و معلمان خود الگو برداری می‌کنند، مربیان باید در خصوص آموزش مسائل حجاب متعهد باشند تا برای کودکان به الگوی مناسبی تبدیل شوند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که تکلیف دینی و شرعی مربیان، رعایت حجاب و عفاف است، افزود: با توجه به این‌که کودکان از لحاظ روانشناسی در شرایط سنی و رشد روانی قرار دارند، مربیان باید با رفتار و اخلاق خود برای کودکان الگو شوند؛ چرا که همین کودکان آینده سازان کشور هستند.

وی تاکید کرد: ما در مقابل تمامی هجمه‌های دشمن باید برنامه‌های دینی و فرهنگی، آموزش نماز و حجاب را برجسته کنیم.

ارشدزاده با بیان این‌که کودکان همواره از سه گروه خانواده، مربیان و شخصیت‌های تلویزیونی الگوبرداری می‌کنند، اظهار کرد: کودکان آینه وار رفتار‌های والدین و مربیان خود را تقلید می‌کنند و معتقدم این افراد خود به موضوع حجاب باور و اعتقاد قلبی داشته و متعهد به رعایت حجاب باشند تا کودکان، آن‌ها را برای خود الگو قرار دهند.

وی با بیان این‌که حجاب باید از طریق داستان به کودکان آموزش داده شود، افزود: با توجه به این‌که برهان و منطق کودکان در سنین پایین شکل نیافته است، برهمین اساس موضوع حجاب را باید با شعر و داستان به کودکان آموزش دهیم.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی ادامه داد: باید کاری کنیم تا حجاب و عفاف برای کودکان جذاب و دوست داشتنی شود نه این‌که حجاب خشک و سرد را از روی وظیفه و اجبار به کودکان تحمیل کنیم. 

 

انتهای پیام/ش

 ۳۵۰۰ مربی در مهد کودک‌های آذربایجان شرقی فعال هستند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر