کد خبر: ۶۵۹۵۴۷۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
با حضور آیت الله مکارم شیرازی؛

کتاب الجامع فی الرجال، تالیف آیت الله شیخ موسی زنجانی امروز با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی در قم رونمایی شد.

کتاب الجامع فی الرجال در قم رونمایی شدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛کتاب ۱۲ جلدی الجامع فی الرجال امروز  با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در مدرسه علمیه امام سجاد (ع) رونمایی شد.

آیت‌الله سید محمد حسینی قزوینی،پژوهشگر برجسته حوزه علمیه قم در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب الجامع فی الرجال در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای تألیف این کتاب، با همکاری موسسه علمی حضرت ولیعصر (عج) تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفت و ناخوانا بودن برخی نسخه‌های خطی به‌سختی کار می‌افزود.

وی با اشاره به ‌سختی‌های موجود در فرایند تألیف کتاب الجامع فی الرجال، افزود: در برخی موارد جهت پیدا کردن منابع بالاجبار به تمام کتب حدیثی مراجعه و خط به خط مطالعه شد.

پژوهشگر برجسته حوزه علمیه قم با تشریح مشخصات کتاب الجامع فی الرجال، گفت: این کتاب نوشته آیت‌الله شیخ موسی زنجانی بوده که ما با همت موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) به رفع اشکالات این کتاب پرداختیم و این کتاب در 12 جلد چاپ شد.

آیت‌الله قزوینی با بیان خصوصیات این کتاب نسبت به کتاب اصلی الجامع فی الرجال، عنوان کرد: ویژگی این کتاب این است که 19 هزار راوی را که در کتب روایی شیعه اعم از کتب اربعه، وسائل، مستدرک و بحارالانوار موجود است را بررسی کرده است.

وی ادامه داد: خصوصیت دیگر کتاب فوق این است که در آن علم رجال شیعه از قرن چهارم تا قرن چهاردهم بررسی شده است، همچنین در این کتاب شرح‌حال راوی، اساتید و تلامیذ و سایر ویژگی‌های مربوط به راوی مورد کندوکاو قرار گرفته و حسن حال راوی و اعتبار روایت او را اثبات کرده است.

پژوهشگر برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به موارد کارکردی این کتاب تصریح کرد: این 12 جلد کتاب چاپ شده و در اختیار مراکز پخش قرار می‌گیرد، مراجع تقلید برای بررسی احادیث، فضلا و اساتید حوزه، طلاب و حتی اساتید دانشگاه و دانشجویان می‌توانند از این کتاب استفاده کنند، همچنین به‌طورکلی این کتاب برای افرادی مورداستفاده قرار می‌گیرد که به دنبال بررسی سندی احادیث باشند.

 موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) از سال 1371 تأسیس شد و تا به امروز بالغ‌بر 70 اثر از محققان مختلف چاپ شده و بالغ‌بر 25 اثر دیگر نیز به‌زودی به چاپ می‌رسد، همچنین 14 عنوان نرم‌افزار تا به امروزه به‌وسیله این موسسه منتشر شده که 12 عنوان این نرم‌افزارها، به‌عنوان نرم‌افزار ممتاز کشوری و در برخی موارد بین‌المللی شناخته شده است.

انتهای پیام/ش

جدیدترین اثر موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) در قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر