کد خبر: ۶۶۹۴۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۷
عماد، نخستین موشک دوربرد و قابل کنترل تا برخورد به هدف؛

عماد نخستین موشک بالستیک دوربردِ زمین به زمین است که تمامی مراحل طراحی و ساخت آن توسط دانشمندان داخلی انجام شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت موشکی ایران اکنون یکی از دستاورد‌های بزرگ جمهوری اسلامی در عرصه فناوی‌های نظامی و قدرت دفاعی کشور است که نقطه شروع این پیشرفت را می‌توان دوران جنگ تحمیلی و محاصره همه جانبه در آن زمان توسط سایر کشور‌ها دانست. امروز با تکیه بر توانمندی داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در فواصل زمانی کوتاه، موشک‌های جدید و مدرنی توسط نیرو‌های مسلح کشور رونمایی می‌شود که با معرفی هرکدام از آن‌ها دشمنان از پیشرفت ایران در عرصه دفاعی عصبانی‌تر شده و توانایی جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی نمایان‌تر می‌شود.

اما نکته واضح این است که ما برای افزایش قدرت دفاعی و توان موشکی خود از هیچ کس اجازه نمی‌گیریم و برنامه‌های دفاعی خود را به ویژه در حوزه موشکی با قاطعیت دنبال می‌‎کنیم و موشک عماد، یکی از مصادیق برجسته آن محسوب می‌شود.

عماد؛ نخستین موشک دوربرد ایرانی

موشک "عماد" به عنوان موفقیت بزرگ صنعت دفاعی کشور در واقع طراحی متفاوتی از همان موشک "قدر" است و شاید بتوان گفت این موشک نوعی "شهاب-۳" با سیستم هدایتی ارتقا یافته است، ولی دماغه مخروطی شکل آن با این دو موشک متفاوت است. عماد اولین موشک دوربرد بالستیک ایرانی است که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طراحی و ساخته شد. موشک‌های بالستیک قادرند با قدرت پیشرانه خود، تا ارتفاع بسیار بالایی حرکت کنند و پس از آن با کمک جاذبه زمین، و به صورت سقوط آزاد به سمت هدف ادامه مسیر دهند.

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران بُرد این موشک را ۱۷۰۰ کیلومتر اعلام کرد که قرار است به عنوان سومین موشک دوربرد ایران قدرت دفاعی کشور را تثبیت کند. عماد بیش از ۷۰۰ کیلوگرم سرجنگی دارد و یک موشک هدایت شونده بردبلند سطح به سطح با پتانسیل‌های منحصر به فرد محسوب می‌شود. همچنین سوخت مایع این موشک به نوعی پیشرفت در پیشرانه‌های موشکی ایران محسوب می‌شود. همانطور که گفته شد این موشک ۷۰۰ کیلوگرم وزن سرجنگی و سرعت بالایی دارد، بنابراین هدفگیری پدافندی آن بسیار سخت خواهد بود؛ زیرا سرعتی معادل ۴ هزار و ۳۰۰ متر بر ثانیه داشته و کمتر از ۱۰ دقیقه و به اذعان صهیونیست ها در مدت ۷ دقیقه می تواند سرزمین های اشغالی را هدف قرار دهد.

موشک بالستیک عماد، فقط 7 دقیقه تا اسرائیل

وجود بالک‌هایی بر روی سر جنگی این موشک بالستیک باعث شد تا بسیاری از کارشناسان دفاعی اعلام کنند که سر جنگی این موشک ایرانی توان هدایت در مرحله آخر را داشته و همچنین از دقت بسیار بالایی برخوردار است و ضریب خطای آن زیر ۱۰ متر تخمین زده می‌شود. عماد به عنوان اولین موشک دوربرد ایرانی، قادر است تا لحظه رسیدن به هدف، توسط مجریان خود کاملا تحت کنترل باشد.

سکوی پرتاب موشک عماد به گونه‌ای ساخته شده که بتوان از آن تحت هر شرایطی استفاده کرد. یکی از مهم‌ترین عوامل در کنترل و هدایت بهتر موشک ها، تنوع سکوی پرتاب است که برای این موشک به صورت متحرک و ثابت، لحاظ شده است.

وزارت دفاع کشورمان، موشک دوربرد "عماد" را نسل جدید موشک‌های بالستیک زمین به زمین و نخستین موشک دوربرد جمهوری اسلامی معرفی می‌کند که تمامی مراحل طراحی و ساخت آن توسط دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع انجام شده است.

عماد؛ نخستین موشک دوربرد ایرانی

همچنین درباره نام این موشک، برخی رسانه‌های لبنانی در آن زمان علت نام گذاری دقیق‌ترین موشک دوربرد ایران را به دلیل شهادت شهید عماد مغنیه عنوان کردند. عماد اولین موشکی بود در مهرماه ۹۴ و پس از توافق هسته‌ای ساخته و رونمایی شد که بسیار مورد توجه کارشناسان و رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت و واکنش‌های فراوانی در سطح بین‌الملل داشت.

پایگاه خبری «کلام الیوم» با ارائه گزارشی در این زمینه اعلام کرد که این آزمایش موشکی به صورت «موفقیت‎آمیز» انجام شد و قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بالا هدف گیری کند. دقت در ساخت این موشک و بومی بودن آن بدون مشارکت هیچ کشور خارجی، توجه رسانه‎های جهان را به خود جلب کرد.

موشک بالستیک عماد، فقط 7 دقیقه تا اسرائیل

خبرگزاری «نبأ» هم در تیتر گزارش منتشر شده درباره موشک عماد نوشت که "تهران عماد را به انبار موشکی بالستیک خود اضافه کرد. "

شبکه خبری «المیادین» در این باره نوشت که ایران نسل جدید موشک‌های بالستیک خود را آزمایش کرد؛ «عماد» قادر است اهداف را با فاصله خیلی دور نابود کند.

پایگاه سعودی «الحیاه» نیز در پایان گزارش خود درباره آزمایش موشک «عماد» در آن روزها نوشت که این اقدام ایران می‌تواند تهدیدی برای کشور‌های عربی منطقه باشد.

پایگاه خبری الوقت نیز در گزارش خود در مورد توانمندی موشکی جمهوری اسلامی ایران نوشت: موشک‌های دوربرد ایران از 10 سال پیش دورنمایی شده و آزمایش‌های خود را با موفقیت پشت سر گذاشته، این موشک ویژگی‌های خاصی از جمله قدرت تخریب بالا دارد و می تواند در کتر از ده دقیقه به سرزمین‌های اشغالی برسد.

عماد؛ نخستین موشک دوربرد ایرانی

محافل و نشریات صهیونیستی بلافاصله پس از انجام آزمایش موفقیت آمیز موشک عماد در مهرماه سال ۹۴، آن را نشان دهنده پیشرفت آشکار قدرت موشکی ایران دانستند؛ "جِروزالم پُست"، "هاآرِتص" و "اورشلیم" از جمله رسانه‌های رژیم صهیونیستی بودند که به آزمایش موشک دوربرد عماد در ایران واکنش نشان دادند.

وب‌سایت روزنامه «جروزالم پست» اسرائیل با انتشار تحلیلی از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک هدایت‌شونده دوربُرد «عماد» ایران، نوشت که تولید این موشک از سوی نیرو‌های نظامی ایران، نمادی از توانمندی و پیشرفت فناوری نظامی ایران است، اما به نظر می‌رسد با توجه به لایه‌های دفاع موشکی اسرائیل، موشک عماد برای نیرو‌های نظامی اسرائیل قابل مهار است. "این در حالی است که  لایه های دفاعی این رژیم حتی توان مقابله با راکت های حماس را هم ندارند!"

"اوزی رابین" کارشناس موشکی اسرائیل در مورد این موشک جدید به رویترز گفت: "عماد نشانگر جهشی بزرگ در بحث دقت است؛ این موشک در دماغه خود مجهز به سامانه هدایت و کنترل پیشرفته‌ای است".

موشک بالستیک عماد، فقط 7 دقیقه تا اسرائیل

اسرائیل در حال حاضر سامانه‌هایی برای مقابله با موشک‌های بالستیک در اختیار دارد که از قوی‌ترین آن‌ها می‌توان به ختس یا همان پیکان ۳ اشاره کرد که سامانه‌هایی ضد موشک بالستیک محسوب می‌شوند. اما در بیان ویژگی‌های عماد به این موضوع اشاره شده که این موشک قادر است از سد این سامانه‌ها نیز عبور و اهداف مورد نظر را منهدم کرده و این قابلیت توانست ذهن بیگانگان را به خود مشغول کند.

وبگاه «امور دفاعی، موشکی» رژیم صهیونیستی در گزارشی با اشاره به ساخت موشک عماد از سوی ایران به صراحت نوشت" موشک «عماد»، ساخت ایران قابلیت پیشی‌گرفتن بر سامانه دفاع موشکی پیکان ۳ اسرائیل را دارد.  ختس  یا  پیکان ۳ نوعی سامانه ضد موشک بالستیک است که توسط شرکت صنایع هوایی اسرائیل و شرکت بوئینگ آمریکا طراحی و ساخته شده است. "

عماد؛ نخستین موشک دوربرد ایرانی

جمهوری اسلامی چند سالی است که دستاورد‌های جدید در صنعت موشکی را بدون حضور پدر موشکی خود یعنی "شهید حاج حسن طهرانی مقدم" رونمایی و آزمایش می‌کند و در این مسیر بار‌ها نشان داده که قدرت برتر موشکی در منطقه و جزء چند قدرت موشکی برتر جهان است و طهرانی مقدم‌ها در ایران کم نیستند. دوست و دشمن می دانند که دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران کاملاً دفاعی بوده و ایران بار‌ها اعلام کرده که همیشه دفاع خواهد کرد.

کشور ما طی سال‌های اخیر توانسته‌  است طیف‌ متنوعی از موشک‌های بالستیک با ویژگی‌های متفاوت برای مقابله با انواع تهدیدات را طراحی و تولید کند که به همین سبب به یکی از قدرت‌های موشکی جهان و منطقه غرب آسیا تبدیل شده است. همچنین در حوزه موشک‌های کروز (زمینی، هواپایه، ساحل به دریا) موشک‌های پدافندی، موشک‌های ضدزره، موشک‌های هواپایه و . . . نیز دارای توانمندی‌های فراوانی است.

ساخت موشک عماد خط بطلانی بر تحریم گسترده علیه ایران و سند روشنی از خلاقیت در عین مقاومت رزمندگان انقلاب است که امروز در جایگاه متخصصان داخلی صنعت دفاعی موفقیت‌های دیگری را برای ملت ایران به ارمغان آورده‌اند. ساخت و ورود این سامانه به توان عملیاتی نیرو‌های مسلح، نشان از توجه وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به ارتقاء توانمندی‌های دفاعی کشورمان داشته و به علت سامانه پرتاب متحرک با قابلیت حمل موشک آماده پرتاب دارای قابلیت بالقوه‌ای است که تحول عظیمی در صنعت موشکی ایران به وجود آورد.

انتهای پیام/

سید محسن حسینی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱۲۲
در انتظار بررسی: ۰
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
ماشااله به این همه اقتدار
هر ایرانی با خواندن این گزارشات افتخار میکن . خدا قوت ای ارتشیان وسپاهیان با غیرت.دروذ به همه شما.
شاهرخ
|
Canada
|
۰۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
دوردبرموشکهای ایران واقعادست داشمندان مادردنکنه که باساختن این موشکها زدن تون دهن امریکایی هاواسراعیلی ها
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
امیدوارم در هیچ جای دنیا تا ابد نیازی به استفاده از حتی کوچکترین ابزار جنگی و نظامی نباشد
و صلح و شادی سراسر جهان را فرا بگیرد.
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
درود بر بچه های مرکز بازسازی جنگ افزار شهیدکریمی سپاه که فی سبیل الله کار کردند
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
امیدوارم در هیچ جای دنیا تا ابد نیازی به استفاده از حتی کوچکترین ابزار جنگی و نظامی نباشد
و صلح و شادی سراسر جهان را فرا بگیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
مرگ بر اسرايئل و آمريكا و انگليس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
به اميد روزي كه كل اسرائیل نابود بشه
حسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
ایران افتخار دنیاست
یه اسمی دارم مثل بقیه
|
United Kingdom
|
۰۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
همه چی گرون شده راضی نیستم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
چه ربطی به موشک داشت؟؟!!!
شمس
|
United Arab Emirates
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
درود بر غیرت بچه های موشکی سپاه که باعث افتخار و سربلندی ما مردم ایران شدند با وجود این موشکها ما از هیچ ابر قدرتی نمی هراسیم .
مصمم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
عرب هایی که موشک های ایران را خطری برای خود تلقی می کنند باید بدانند که اگر آنها دشمن ما هستند و منتظر فرصتی هستند که این دشمنی را بروز دهند بله این موشک ها زنگ خطر برای آنهاست اما اگر دشمن ما نیستند مطمئن باشند که توان دفاعی ایران نه تنها خطری برای آنها نیست بلکه حافظ امنیت منطقه است و عرب ها بدانند که هیچ دوستی بهتر از ایران پیدا نخواهند کرد و ایران این صداقت خود را بارها ثابت کرده اما اگر بخواهند برای تأمین امنیت اسرائیل و خوش رقصی برای آمریکا شیطنت کنند بدیهی است که ملت و نیروهای نظامی ایران در دفاع از خود تردید نمی کند و شیاطین را سرجای خود می نشاند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
فکر کنم خفن ترین و سریع ترین موشک ایران خرمشهره به سوخت جامد و حمل هم زمان 3 کلاهک و سرعتی نهایت در حد 15 ماخ . با کمی تغییر و دست کاری میشه بین 3 تا 5 هزار کیلومنر بردشو زیاد کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
کاش هواپیماهای جدید و مدرن داشتیم
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
امیدوارم که همیشه سایه رهبری و سپاه بالا سر ما مردم ایران باشه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
بردشون بلند تر کنند تا امریکا و اروپا روهم بشونیم سرجاشون
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
کی اقا دستور جهاد رو صادر میکنه
سیدجاسم موسوی
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
دشمنان باید بفهمند نباید روی ایرانی نشانه رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
تا کور شود هر آنکه نتواند دید
سجاد حسن زاده فرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
دشمنان بدانند دوران بزن ودر رو تمام شده است اگر کوچکترین غلطی از انها سر بزند ایران قدرتمند موشکی تل اویو و حیفا را با خاک یکسان میکند _ نوکر و مخلص مدافعان حرم هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
از فشنگهای اتمی رونمایی کنید
نادر از کرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
سلام خداوند درودملایک بر آقا امام حسین ع سلام بر آقا امام زمان مملکت مال آقا است . سلام و خسته نباشید بر سربازان گمنام و سلام و خسته نباشید بر شیر مردان پاسداران انقلاب اسلامی خدا و چهارده معصومین یار یاوران باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود بر سپاه پاسداران سپاه قدرتمند ایران خداقوت
آزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
هرموقه موشک جدیدمیسازیم خودبخود عشق میکنم افتخارمیکنم به آقا وحاجیمون سلیمانی زنده باشید همه دست اندرکاران خدا حافظتون باشه عزتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
پس بزنید اسرائیل رو اگه اینجور موشکی دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
چرا دوستداران فلسطین، اسلحه در اختیار فلسطینیان نمی گذارند تا با اسراییل مبارزه کنند و هر روز شاهد کشته شدن فرزندان این سرزمین هستیم
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
اگه صنعت خودرو سازی هم دست سپاه و جوانان عزیز کشور بود الان اوضاع خودرو های کشور این نبود. حیف صنعت خودرو سازی که افتاده دست کسانی که جان و امنیت مردم براشون اهمیت نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
بهتره به وضع اقتصادی مردم هم رسیدگی بشه این بزرگترین سیلی به دشمنه .
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
بزنید بترکونید اسرائیل رو
عماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
انشالله نابودی اسرائیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود بر ایران
سمیع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
اسراییل اشغالگر نابودی تو با حرف هات برای ما 7 دقیقه زمان میبرد کارشناسان نظامی غرب به وحشتت افتاده اند که ایران با یکی دوت از پایگاه ای قدرتمش طی 12 دقیقه د ر کنترل نظامی خود دراورد قبول کنید پایان صهون رسیده با اعمال تانان را تصدیق کرده اید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
چی نوشتی؟ خودت فهمیدی؟
سمیع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
اسراییل اشغالگر نابودی تو با حرف هات برای ما 7 دقیقه زمان میبرد کارشناسان نظامی غرب به وحشتت افتاده اند که ایران با یکی دوت از پایگاه ای قدرتمش طی 12 دقیقه د ر کنترل نظامی خود دراورد قبول کنید پایان صهون رسیده با اعمال تانان را تصدیق کرده اید.
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
کار کار کار کار. کار میخوایم....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
عالی
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
یاشاسین ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
بمب آنمی درست کنید بزنیم همه کفار اسرائیل و بترکونیم
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
مگه فیلم هندیه
حسینی گلپایگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
خدا رحمت کند شهید طهرانی مقدم را آفرین به این شیرمرد پدر موشکی ایران
ما قدر تو را می دانیم هرچند که در طول حیات مادیت ناشناخته بودی
باقیات و الصالحات تو ما را و رهبر ما را نجات داد و آبرو داد
چقدر زیبا خداوند متعال به بعضی ها که لیاقت دارند شرف و عزت می دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
وضع اقتصادی رو درست کنید باتشکر
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
پس این موشک باران ها کی شروع میشه بسوی اسرائیل آزاد بشه مثل کربلا بریم فلسطین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
باید کارخانه های خودروسازی را تحویل وزارت دفاع بدن تا خودروی با کیفیت هم برای مردم تولید بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
باید کارخانه های خودروسازی را تحویل وزارت دفاع بدن تا خودروی با کیفیت هم برای مردم تولید بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
مرگ بر اسرائیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
خدارحمت کنه پدرومادر حسن طهرانی مقدم را .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
خدا کسانی که منفی زده اند و با تهرانی مقدم مخالفند را نیامرزد انشاالله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
اخه خدا خودش را رحمت کند بعد پدر و مادرش را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
بر توان نظامی تا میتوانید بیفزایید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
حتما
یزدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
اگه اسراییل نابود بشود قیمتها میاد پایین یا گرانتر میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
این خیلی خوبه که ما موشک خوب داریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
کاش اقتصاد خوب هم داشتیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود بر رزمندگان ما
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
الله اکبر روح شهیدتهرانی مقدم پدرموشکی ایران شاد باد. چشم صهیونیستها وامریکایی ها کورباد
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
تهدید برون مرزی را سپاه حل کرد. آیا کسی هست تهدید درون مرزی که معیشت مردم و ...است را حل کند؟ آن هم نه به حرف به عمل!
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درسته.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
شیر مادرت حلالت باشه..... حرفت حرفِ حسابه
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
کاش هواپیماهای جدید و مدرن داشتیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
کاش هواپیماهای جدید و مدرن داشتیم
حمزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود و رحمت خداوند به روح شهید تهرانی مقدم.
ستاره سرخ بلگراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
برعکسش چند دقیقه طول میکشه ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
تا ابد :))
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود بر سپاه پاسداران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
چرا منفي دادين الان؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
اگه میخوایین بزنیین بزنین..
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
پس خلاصه اجازه فرمودید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
مرگ بر اسراییل . مرگ بر امریکا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
لعنت بر اسرائیل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
مرگ بر منافقین
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
ننگبر اسرائیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
انشالله بزودی نابودی رژیم نامشروع اسرائیل و صهیونیستی ببینیم مرگ بر اسرائیل
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
از یهودیان مقیم ایران گزارش تهیه کنید یت همگان ببینند که در ایران با وجود مسائل اقتصادی چقدر راحت و مسالمت آمیز و بدون محدودیت میکنند .
مواظب باشید در زمان ترور شهدای هسته ایی هم همین شکلی بود ها . . خدا پشت و پناه شما .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
انشالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
به فکر این مردم بدبخت با این گرانی و تورم و رکود اقتصادی و بیکاری جوانان تحصیل کرده و هزاران مفسده باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
پس چرا معطل هستید سریع تر کلکشان اسرائیل جنایتکا را بکنید تا جهان راحت شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
ایول باید دشمنان اسلام نابود شوند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
همین الان شروع کنین بزنید نابودشون کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
آفرین و احسنت بر مردان سرزمین پارس و آفرین بردلآوران ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
لطفا در مورد سیستم دفاعی رژیم اشغالگر توضیح دهید و چگونگی رد شدن موشک ها از آن
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
انشاالله رژیم اسرائیل نابود خواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
انشالله نابودی اسرائیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
يا علي مدد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
يا علي مدد
اا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
سلام بر حسین (ع)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
چرا پس اینهمه ماشین های بی کیفیت داریم که کارخانه ها می سازند.پژو 405 که سال 1980 در فرانسه تولیدش متوقف شده یاپژو پارس که 1990 در فرانسه تولید شده و از رده خارج، پرایدی که 1985 تولیدش متوقف شده ما سوار میشویم. افتخار میکنیم ماشین داریم.به قول معروف علی برکت الله..
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
صنعت و اقتصاد دست مدیران خودرو است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
کیفیت دو تا نانوایی در یک چهاراره متفاوته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
اقای محمد و آقای ناشناس که پاسخ دادید: با ایرانی ها خوب توجیه میکنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود بر تمام رزمندگان اسلام و سپاهیان غیور...خدا قوت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
احسنت به این دلیر مردان درود بر سپاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
احسنت به این دلیر مردان درود بر سپاه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
لطفا جناب سردار توضیح بدهند کل پروژه ساخت و هزینه هر فروند موشک بالستیک چقدر هزینه می شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
به اندازه عمرت و آسایشی که داری داداششششش ، الان راحت نشستیم منو تو داریم این نظر هارو تایپ میکنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
اينکه چقدر هزينه داره مهم نيست مهم اينه که چه توانايي داره. درود بر سپاه پاسداران
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
هزینه اش حفظ کیان و وجود ماست تا جهان خوارانی مثل آمریکا و انگلیس حتی نتوانند نگاه چپ به ما بیندازند. هسته اصلی مقاومت ایران است
Reza
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
هزینه ساخت موشک هرچی ک باشه از قدرتی ک موشکامون دارن بیشتر نمیشه.اما افتخار اینکه میتونیم اینجورموشکا بسازیم ی دنیا ارزش داره.زنده باد رهبرمون و سپاه پاسداران خداقوت و درپناه امام زمان(عج)
ملکوت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
هزینه مهم نیست امنیت مهم هست که در منطقه داریم الان که دشمنان به وحشت افتادند هر روز یک برنامه دارند برای ایران اسلامی یک روز جنگ یک روز تحریم یک روز ایران حراسی یک روز بهانه هسته ای این بدانید که نشانه قدرت ایران در منطقه هست .
ستاره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
از حرف تا عمل بسیار فاصله است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
اگر این هزینه نشود، باید میلیون ها نفر هزینه بدهیم پس هر چقدر هزینه شده باشد منطقی است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
هر چقدر برای قدرت دفاعی کشور هزینه شود کم است و حتما باید بیشتر هزینه کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
پس کالای باکیفیت چرانمیسازید
پاسخ ها
ملکوت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
هر کسی باید وظیفه خودش انجام دهد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
ولی ای کاش یه موشکی هم بود این گرونی و تورم رو نابود میکرد
پاسخ ها
ملکوت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
به امید خدا این هم برطرف می شود .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
با ملکوت موافقم . سیستم فعلی نظامی را در خاور میانه به راه انداخت اند تا به اقتصاد ما لطمه بزنند و گریز از وضعیت بد اقتصادی ما راه حل نظامی دارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
ولی ای کاش یه موشکی هم بود این گرونی و تورم رو نابود میکرد
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
سلام
تا کور شود هر آنکه نتواند دید
برای وطنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
باسمه تعالی
در جنگ احتمالی ایران و اسرائیل، باید باران راکت ها و موشکهای حزب الله برای منهدم کردن پایگاهها و سامانه های پدافند هوایی اسرائیل انجام شده و با برنامه ریزی و زمان دقیق پس از کار انداختن سامانه پدافند هوایی اسرائیل، موشکهای ایران به اهداف مورد نظر اصابت نمایند. انشاء الله.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
میدونید مساحت کشور اسراییل چقدره ؟؟؟؟؟؟؟ خیلی کم است و با موشکهای مربوط به اسراییل به سوریه ( به لحاظ آسیبهای بمباران هوایی) تبدیل خواهد شد .
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
یادم باشه یه مشورتی باهات بکنم خیلی بلدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود بر شما عزیزان که با زحمات بسیار زیاد خود انواع موشک را درجهت امنیت کشور عزیزمان ایران طراحی کرده و میسازید.
انشاءالله که همیشه درپناه امام زمان عج سالم و سلامت باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
شما رو به خدا بزن دیگه نابودشون کن . مرگ بر اسرائیل.
`پيام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
انها كمتر از7 دقيقه نابود خواهیم كرد
میثم.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود بر شما عزیزان که با زحمات بسیار زیاد خود انواع موشک را درجهت امنیت کشور عزیزمان ایران طراحی کرده و میسازید.
انشاءالله که همیشه درپناه امام زمان عج سالم و سلامت باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
الحمدلله درود بررزمندگان اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
الحمدلله درود بررزمندگان اسلام
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
دمتون گرم.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود بر ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
درود بر ايران
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر