کد خبر: ۶۶۹۶۴۰۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۸

مسئول روابط عمومی جهاد کشاورزی آباده گفت: طرح آمارگیری کندو‌های زنبور عسل همزمان با سراسر کشور در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ حیدری مسئول روابط عمومی جهاد کشاورزی آباده گفت: در این طرح که دو هفته ادامه دارد، برای شناسایی زنبورداران و زنبورستان‌ها در تمام مناطق، کد شناسه صادر می‌شود.

وی افزود: به منظور گردآوری آمار و ارقام دقیق انتظار می‌رود زنبور داران در این مدت از جابجایی کندو‌های زنبور عسل خوداری کنند.

حیدری اظهار کرد: این سرشماری برای نخستین بار با همکاری سامانه پهنه‌بندی انجام و اطلاعات از طریق کارشناسان هر پهنه جمع آوری و در سامانه ثبت خواهد شد.

وی ادامه داد: از مزایای کد شناسه، خدمات رسانی بهتر و آسان‌تر به زنبور داران، کمک به آمار برداری صحیح سالیانه، کمک به امنیت و جلوگیری از سرقت کلنی‌ها است.

حیدری گفت: علاوه بر این نظارت بر استقرار، جابجایی و کوچ زنبورداران و نقل و انتقال و خرید و فروش و همچنین تسهیل در روند صدور دفترچه‌های زنبورداری و تمدید آن از دیگر مزایای کد شناسه در طرح سراسری سرشماری کندو‌های زنبور عسل است.

مسئول روابط عمومی جهاد کشاورزی آباده تصریح کرد: بر اساس آمارگیری پارسال، تعداد شاغلان در بخش زنبورداری این شهرستان ۱۲۰ نفر بوده است که با توجه به فعالیت‌های ترویجی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیش بینی می‌شود امسال این ارقام افزایش یابد.

عسل آباده به دلیل تنوع آب و هوا و طبیعت مناسب و همچنین وجود گونه‌های گیاهی، از جمله عسل‌های مرغوب استان محسوب می‌شود و امسال بیش از ۳۰۰ تن عسل در این منطقه تولید شده است.

انتهای پیام/ر

اجرای طرح آمارگیری کلنی‌های زنبور عسل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر