کد خبر: ۶۷۲۴۸۲۶
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸

مسمومیت با گاز جان یک جوان را در شهرستان خمین گرفت.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛سرهنگ خلجی معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان مرکزی از فوت یک جوان بر اثر گازگرفتگی در روستای خوران شهرستان خمین خبر داد.

سرهنگ خلجی افزود: بر اثر گاز گرفتگی دو جوان در یک منزل مسکونی در روستای خوران شهرستان خمین، یک نفر فوت و یک نفر دیگر از آنان به واحد درمانی انتقال داده شد.

بی توجه بودن به هشدار‌های کارشناسان ایمنی، موجب شده تا استان مرکزی در رتبه‌های اول مرگ و میر‌ها بر اثر گاز گرفتگی قرار گیرد.

رضایی مدیرکل پزشک قانونی استان مرکزی در گفتگو خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛گفت: استان مرکزی بعد از خراسان شمالی و سمنان سومین استان از نظر تعداد مرگ و میر بر اثر گاز گرفتگی است.

رضایی افزود: در استان مرکزی سال گذشته ۳۰ نفر براثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند که نسبت به سال ۹۵ میزان ۷۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بررسی اتصالات و بست‌های مربوط به لوله‌ها و شیلنگ‌های گاز، آزمایش نشت گاز با کف و اسفنج، دقت به اینکه آیا شعله وسیله گاز سوز آبی می‌سوزد یا خیر از جمله روش‌هایی است که می‌تواند در جلوگیری از گاز گرفتگی کمک کند.

همچنین نصب و کنترل صحیح دودکش‌های بخاری وسایل گاز سوز که جریان گاز منواکسیدکربن را از خود عبور می‌دهد تا حدود بسیاری از میزان خطر گاز گرفتگی جلوگیری می‌کند.

حالت تهوع، سردرد، سرگیجه از علائم گاز گرفتگی هستند و اگر در محیط بسته ای که با وسیله گاز سوز گرم می‌شود، قرار گرفتید و دچار این حالات شدید درب‌ها و پنجره‌ها را باز کنید و هرچه سریعتر از محیط خارج شوید و با شماره‌های ۱۲۵ و ۱۱۵ تماس بگیرید.

انتهای پیام/ج

مرگ یک جوان بر اثر گازگرفتگی در شهرستان خمین

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر