کد خبر: ۶۷۸۷۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: بیش از ۱۰ درصد از کل جمعیت استان لرستان را سالمندان تشکیل می‌دهند که از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، فاطمه زهرا توکلی  مدیرکل بهزیستی لرستان  اظهارداشت: از جمعیت یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفری لرستان حدود ۱۷۰هزار نفر معادل ۱۰ درصد سالمند هستند.

وی عنوان کرد: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ آمار جمعیت سالمند برخی از شهرستان‌های لرستان به ۱۰.۲ درصد نیز می‌رسد.

مدیرکل بهزیستی لرستان در ادامه بیان کرد: هم اکنون حدود ۹۰۰ بیمار ضایعه نخاعی در بانک اطلاعاتی این اداره‌کل ثبت نام شده و به صورت ماهانه از این نهاد کمک هزینه پرستاری دریافت می‌کنند.

توکلی خدمت به معلولان را افتخاری برای بهزیستی دانست و خاطرنشان کرد: این سازمان به عنوان متولی امور معلولان شناخته شده و باید پاسخگوی نیاز‌های مددجویان خود باشد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی به تنهایی قادر به پاسخگویی به این اقلیت بزرگ با این همه نیاز نمی‌باشد، افزود: بر این اساس نیاز است دیگر ادارات، نهاد‌ها و دستگاه‌ها این سازمان را در ارائه خدمات به معلولان یاری کنند.

مدیرکل بهزیستی لرستان با تاکید بر اینکه درمان معلولان باید دیده شود، تصریح کرد: بهزیستی متولی درمان معلولان نیست، اما به عنوان مددجویان این سازمان به آن مراجعه می‌‎کنند و باید کمک هزینه درمان آن‌ها را تامین کنیم.

توکلی در بخش دیگری از سخنان خود برداشتن مرزبندی بین معلولان و دیگر افراد جامعه را ضروری خواند.

مدیرکل بهزیستی لرستان اظهار کرد: با تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان و تامین اعتبارات لازم، بخشی از این مشکلات فرابخشی از طریق تعامل دیگر دستگاه‌های اجرایی و الزامات اجرایی حل می‌شود.

انتهای پیام/م

۱۰ درصد جمعیت لرستان سالمند هستند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر