کد خبر: ۶۷۹۹۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۴
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

محراب جلیل‌نیا گفت: هدف ما کسب درآمد از هنر نیست؛ هدف اصلی ما نشاندن لبخند روی لب مردم جامعه و به خصوص کودکان بیمار است.

نمایش هایی با بازی کودکان کار و سرطانیمحراب جلیل‌نیا کارگردان تئاتر، در خصوص آغاز فعالیت هنری خود به خبرنگار  حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: ورود من به صحنه تئاتر از یک تصادف شروع شد؛ تصادفی که باعث ناامیدی و افسردگی من در سن کم شده بود؛ تا اینکه با آقای علی تهرانی آشنا شدم. آقای تهرانی با من تئاتر درمانی را شروع کردند و در کار‌های خود به من نقشی برای بازی دادند. این موضوع سبب افزایش اعتماد به نفس من شد. در واقع حمایت‌های همه‌جانبه علی تهرانی سبب علاقه بیشتر من به عرصه تئاتر شد.

وی ادامه داد: کاری که علی تهرانی برای من انجام داد، از همان کودکی در ذهن من این موضوع را شکل داد که زمانی به صورت حرفه‌ای کار تئاتر را دنبال کنم و از کودکان بیمار و افسرده، کودکان کار و سرطانی در عرصه تئاتر، مستندسازی و سینما استفاده کنم تا شاید نور امیدی در دل این کودکان برای ادامه زندگی ایجاد شود.

جلیل نیا در خصوص انتخاب اعضای گروه تئاتری خود گفت: اولین اقدام گروه ما شناسایی خوانندگان خیابانی و کودکانی بود که در مکان‌های عمومی نوازندگی می‌کردند؛ آن‌ها طی صحبت‌هایی پذیرفتند تا عضوی از گروه ما باشند. اکنون نیز بلیت‌هایی برای کودکان کار اختصاص داده شده تا به تماشای تئاتر بنشینند.

وی با اشاره به این‌که قصد داریم کلاس‌های آموزشی تئاتر برای کودکان کار و کودکان سرطانی برگزار کنیم، گفت: زمانی که پزشکان مراکز مختلف از هدف ما آگاه شدند به گروه ما پیوستند تا به کودکان و نوازندگان خیابانی و کودکان افسرده کمک کنند.

این کارگردان ادامه داد: ما از تمام اقشار جامعه نیرو می‌گیریم تا به صورت خیریه کاری برای این کودکان و حتی دانشجویان انجام دهند. بسیاری از دانشجویان که از نظر وضعیت مالی ضعیف هستند، در کنار درس خواندن، کار هم می‌کنند که این موضوع سبب دوری آن‌ها از درس می‌شود، زیرا که دیگر زمانی برای درس خواندن ندارند.

جلیل‌نیا با اشاره به اینکه هدف گروه صرفا درآمدزایی نبوده و نشاندن لبخند روی لب افراد جامعه مهم‌ترین هدف است، بیان کرد: دو نمایش آماده اجرا داریم، به نام پاندا‌ها و جوکرها، مضمون نمایش‌نامه «پانداها» عاشقانه و مضمون نمایش‌نامه «جوکرها» زیاده‌خواهی انسان‌هاست. در نمایش پاندا‌ها راه‌حل‌هایی به مخاطبان درباره طلاق داده می‌شود تا شاید بتوانیم درصدی از آمار طلاق جامعه را کم کنیم.

جلیل‌نیا در خصوص جشنواره تئاتر آرش معیریان، گفت: هدف من در این جشنواره اول شدن نیست، بلکه می‌خواهیم کودکانی که در این نمایش بازی می‌کنند را معرفی کنیم. من در نمایش‌ها به دو دانشجو، دو کودک کار و کودک سرطانی نقش دادم و موسیقی آن را نوازندگان خیابانی می‌نوازند. امیدوارم این حرکت گروه ما سبب دیده شدن این بچه‌ها شود و کارگردانان دیگر نیز در کارهایشان از آن‌ها استفاده کنند.

این کارگردان در خصوص حمایت‌های مالی از گروه، گفت: ما از صفر شروع کردیم؛ گروه ما از جانب هیچ ارگانی حمایت نمی‌شود و حتی برخی از بازیگران ما که دانشجوی تئاتر هستند با اندک پول خود به گروه کمک می‌کنند. تهیه کننده کار آوا نجفی تمام بلیت‌ها را پیش خرید کرده و در اختیار بیمارستان‌ها، بهزیستی و مراکز مختلف قرار داده تا به تماشای نمایش‌ها بیایند.

جلیل‌نیا در خصوص اجرای نمایش‌ها گفت: نمایش جوکر‌ها اول بهمن و نمایش پاندا‌ها ۹ بهمن ساعت ۱۷ تا ۱۹ در موسسه هنر سینما اجرا می‌شود.

گفتنی است جواد پژوهان و آوا نجفی تهیه‌کنندگان و عاطفه چوپانی، حسین مهدوی‌کیا، گلناز حاجت‌پور، نیلوفر رضوی، متین پژوهان، شکوفه ورشوچی بازیگران و سعید اهورا، محمدرضا مداحیان و علیرضا پارسا گروه موزیک نمایش جوکر‌ها هستند.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر