کد خبر: ۶۸۲۹۳۰۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
جهانگیری:

معاون اول رئیس جمهور گفت: امنیت ایران امروز در منطقه مثال زدنی است و این بیانگر اقتدار ایران است.

امنیت ایران امروز در منطقه مثال زدنی است /چهل سالگی یعنی کمال و پختگی/هدف تحریم‌ها ملت ایران استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در سخنرانی ۲۲ بهمن در شیراز، گفت: خدا را توفیق می گویم که در سالروز انقلاب اسلامی در جمع مردم شیراز هستم.

وی اظهار داشت: فارس و شیراز در همه دوران انقلاب اسلامی از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷ حضوری معنادار داشت و در پیروزی انقلاب یکی از کانون‌های اصلی پیروزی بود و بعد از پیروزی انقلاب شیراز و فارس در زمان مختلف در عرصه‌های مختلف به ویژه حضور در جنگ خوب درخشید.

جهانگیری افزود: شیراز پایتخت فرهنگی ایران، شهر ایمان و اخلاق، شهادت و زندگی است و افتخار می‌کنم که در چهلمین بهار آبیاری انقلاب مهمان مردم فرهنگی و مهمان نواز شیراز هستم.

وی با بیان اینکه چهل سالگی یعنی کمال، پختگی، عقلانیت و تدبیر ادامه داد: امروز در کنار شما از چهل سالگی انقلاب درس می‌آموزیم و با امام(ره) و رهبر و ملت تجدید بیعت می‌کنیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در شهر شاهچراغ حافظ سعدی ملاصدرا از روح بلند حماسه سازان شهر مدد می‌گیریم و نسبت به انقلاب و پاسداشت آرمان هایش تلاش می‌کنیم.

جهانگیری افزود: انقلاب ما در زمانی به وقوع پیوست که دنیا متحیر بود که آیا نام خدا و دین در قرن ۲۰ قابل بردن است، انقلابی بود که با نخبگان متفکران دانشمندان و مردم به پا خواست و حماسه آفرید.

جهانگیری ادامه داد: انقلاب ایران تاریخی است، انقلابی نه برای دیروز و امروز و فردا بلکه از آن همه زمان هاست.

معاون اول رئیس جمهور گفت: انقلاب ما راهی تازه در برابر ملت و جهان گشود و نسلی نو و جامعه‌ای نو بنا نهاد، امام (ره) با یاران و فداکاران خود انقلابی بنا نهاد که بر اساس اسلام و آرای ملت شکل گرفت و رهبر ما همان راه آرمان‌ها و اهداف را پی گرفته است.

معاون اول رییس جمهور گفت: انقلاب فخر دیروز و سرمایه امروز برای رفع مشکلات است و به مدد انقلاب که روح همبستگی و امید و آینده است از مشکلات ایجاد شده دشمنان عبور می‌کنیم.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب کمتر از ۵۰ روز با رای مردم نظام اسلامی مستقر کرد و کمتر از یک سال قانون اساسی تالیف شد که نشان می‌دهد این نظام همواره خواسته‌های خود را از طریق قانون پیگیری می‌کند.

جهانگیری افزود: در شرایط دشوار جنگ و پیروزی انقلاب به دنیا نشان دادیم که ملت در انقلاب و جنگ تجلی یافت و معنای ملت بودن را به دنیا نشان دادیم.

وی با بیان اینکه انقلاب دستاورد‌های زیادی داشته که مهمترین آن محقق شدن خواسته‌های صد ساله آنها بود و انقلاب اسلامی به خواسته‌های مردم لباس واقعیت داد، گفت:  ملت ایران دنبال استقلال آزادی عدالت پیشرفت و توسعه بود که به آن رسید و آزادی در ۴۰ سال تکامل یافت.

جهانگیری با تاکید بر اینکه ما هنوز راه نرفته زیاد داریم و تا رفع فقر و محرومیت از روستاها و تعادل در کشور از پای نمی‌ایستیم، ادامه داد: برای توسعه کشور زیاد تلاش کردیم و در توسعه علمی دستاورد‌های ما مثال زدنی است.

وی گفت: توسعه علمی برای پایدار شدن باید سرلوحه ما باشد، رهبر ۲۰ سال است که پرچم توسعه علمی را برافراشته است و دانشگاه‌ها و دانشمندان ما در لیست برترین‌های دنیا هستند، در پزشکی زبان زد دنیا هستیم و پزشکان ما در دنیا نظیر ندارند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه ملت ما در این ۴۰ سال نشان داده که از هیچ کشوری در دنیا دستور نمی‌گیرد و با اتکا به ملت ایران می‌توانیم از همه دشواری‌ها عبور کنیم، اظهار داشت: آمریکایی‌ها از اینکه ایران قدرتمند بزرگ را از دست دادند نارحت هستند و از این که کشور ایران قدرتمند در خلیج فارس به الگوی استقلال و آرادی تبدیل شده رنج می‌برند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امنیت ایران امروز در منطقه مثال زدنی است و این بیانگر اقتدار ایران است، افزود: عراق و سوریه را بنگرید، رییس جمهورآمریکا اعلام کرد ۷ هزار میلیارد دلار در خاورمیانه هزینه کرده، اما ایران هزینه مادی نکرده، در عراق جلوتر از آمریکا است.

جهانگیری بیان کرد: رییس جمهور آمریکا برای آمدن در عراق شبانه و بدون اطلاع می‌رود و ما با افتخار به عراق، سوریه و افغانستان می‌رویم و از طرف دولت و ملت آنها با افتخار پذیرفته می‌شویم.

وی ادامه داد: دشمن دنبال یاس و ناامیدی و بی اعتمادی است و در این شرایط ما به وحدت، انسجام، گفتگو نیاز داریم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: بزرگ‌ترین ترور‌های دنیا علیه ما انجام دادند، در سه ماه اول انقلاب رییس جمهور نخست وزیر رییس قوه قضاییه و بسیاری از بزرگان ما را تروور کردند و حالا دم از دفاع از حقوق بشر می‌زنند و به جای این که بگویند ایران در هسته‌ای پاک است می‌گویند تروریست است.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکا می‌گوید ما جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ملت ایران داریم، هدف تحریم‌ها ملت ایران است دروغ می‌گویند که هدف دولت ایران است، اضافه کرد: در کتاب هنر تحریم نوشتند که نباید نیاز‌های اصلی مردم به آن‌ها برسد تا علیه دولت قیام کنند.

جهانگیری گفت: از اینجا به آمریکا پیام می‌دهیم که دولت ملت و مسئولان ایران علیه تحریم‌های آمریکا ایستاده اند و این شدنی است.

وی با اشاره به اینکه مردم امروز به درخواست رهبر به صحنه آماده اند که بگویند ما با ظرفیت‌های کشور آینده روشنی رقم می‌زنیم،  تصریح کرد: امروز زیر باران آماده اید تا از انقلاب، رهبر و آرمان‌های نظام دفاع کنید و بگویید ما هستیم و آمریکا باید از صحنه برود.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: معیشت و بی کاری و سخت و دشوار را می‌بینیم، اما بن بست نداریم با اتکا به تدبیر، برنامه و همت ملت، از سختی‌ها می‌گذریم.
انتهای پیام/م

برای مشاهده عکس ها، فیلم ها، حاشیه ها و صحبت های مردم و مسئولان در راهپیمایی 22 بهمن 97 تهران و سراسر کشور روی این لینک کلیک کنید.

www.yjc.ir/fa/news/6829117

صحبت های جهانگیری  درمراسم راهپیمایی مردم شیراز 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر