کد خبر: ۶۸۳۲۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت:بیش از ۱۶ هزار رأس دام سنگین برای شناسایی بیماری‌های سل و تب مالت تست و آزمایش شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، بخشی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: با هدف شناسایی دام‌های آلوده به بیماری‌های سل و بروسلوز یا تب مالت از ابتدای امسال تعداد ۱۶ هزار و ۷۴۰ رأس دام سنگین تست و آزمایش شدند.

وی  با بیان اینکه این بیماری‌ها جزء بیماری‌های قابل انتقال از دام به انسان قرار دارند، افزود: تعداد ۸ هزار و ۳۴۰ رأس دام علیه بیماری سل تست توبرکولیناسیون و تعداد ۸ هزار و ۴۰۰ رأس دام علیه بیماری بروسلوز خون‌گیری و آزمایش شدند.  

بخشی با بیان اینکه مبارزه با این بیماری‌ها در واحد‌های دارای گاو و گوساله به صورت یک مرحله در سال انجام می‌شود، گفت: بیش از ۹۴ درصد برنامه‌های پیش بینی شده امسال در این دو حوزه محقق شده و تاکنون موردی از آلودگی دام‌های استان به بیماری سل و تب مالت مشاهده نشده است.  

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی نقش دامپزشکی را در کنترل و پیشگیری از بیماری‌های خطرناک و قابل انتقال از جمعیت حیوانی به جامعه انسانی مهم و تأثیرگذار دانست و افزود: یکی از مهمترین راه‌های انتقال این بیماری‌ها از طریق مصرف شیر آلوده به انسان است و در صورت کاهش اقدامات کنترلی دامپزشکی این بیماری‌ها به سهولت به انسان منتقل می‌شود.

انتهای پیام/غ

آزمایش بیش از ۱۶ هزار رأس دام در استان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر