کد خبر: ۶۸۳۲۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت : شهرستانی مثل گیلانغرب اولین کسانی بودتد که در مقابل تجاوز صدام ایستادند و هرچه برای امکانات بیشتر در این منطقه تلاش کنیم باز هم کم است

ورزشکاران همواره از مردم و در کنار مردم بوده اندبه گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در جلسه مشترک وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون های ورزشی در قصر شیرین گفت: صحبت کردن از مردم این منطقه که به دفعات در دوره های مختلف آسیب دیدند بسیار سخت است.
داور زنی گفت :از شهریور ۱۳۵۹ که نیروهای صدام وارد قصرشیرین شدند تا پایان جنگ تحمیلی مردم استان کرمانشاه قهرمانانه در کنار نیروهای نظامی ایستادند و مقاومت کردند. مردمی که از جان خود گذشتند و اجازه ندادند وجبی از خاک این مملکت کم شود شایسته و مستحق خیلی بیشتر از اینها هستتد و هر کاری برایشان بکنیم کم است.

وی گفت :اگر این کشور پس از ۴۰ سال که از پیروزی انقلاب گذشته چنان امن است که چنین جلساتی در نقطه صفر مرزی برگزار می شود باید به روان پاک شهدا درود بفرستیم و از مردم کشورمان تشکر کنیم. اخیرا هم مردم جشن ۴۰ سالکی انقلاب را هرچه باشکوه تر برگزار کردند تا خیلی چیزها را ثابت کنند.
وی در ادامه گفت : من از همه روسای فدراسیون های ورزشی می خواهم و توصیه می کنم اردوهای مختلف تیم های ملی و مسابقات ورزشی در رده های گوناگون را با توجه به کمپ های خوبی که در استان کرمانشاه بخصوص شهرهای گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین داریم در این منطقه برگزار کنند.

داورزنی گفت : شهرستانی مثل گیلانغرب با شیرزنانی که بیل و داس در دست داشتند اولین کسانی بودتد که در مقابل تجاوز صدام ایستادند و از خاک کشور پاسداری کردند و همانطور که گفتم هرچه برای امکانات بیشتر در این منطقه تلاش کنیم باز هم کم است و این مردم شایستگی بیشتری داند.

حضور ورزشکاران در کنار مردم زلزله زده باعث دلگرمی آنان شد

در این  نشست مشترک  استاندار کرمانشاه   گفت: ورزشکاران همواره از مردم و در کنار مردم بوده اند و حضور ورزشکاران در کنار مردم زلزله زده باعث دلگرمی آنان شد.

وی افزود: تاریخ می‌گوید که جهان پهلوان تختی نیز در جریان زلزله سال۴۲ بویین زهرا خدمات زیادی به زلزله زدگان نموده است.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: اقدامات مربوط به عملیات امداد و نجات در جریان زلزله سال گذشته یک رکورد چشمگیر محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: اکثر ساخت و ساز‌هایی که دولت‌های قبل از زلزله آبان ۹۶ در مناطق زلزله زده انجام داده بودند، موفق و اصولی نبود و مقاومت لازم را از خود نشان ندادند.

بازوند گفت: ساخت و ساز‌هایی که توسط مردم انجام شده بود به مراتب مقاوم‌تر و اصولی بود و واحد‌های مسکونی که توسط دولت در مناطق زلزله زده ساخته شد، در زلزله ۶.۴ ریشتری اخیر مقاومت استانداردی از خود نشان دادند و حتی یک واحد ساخته شده توسط دولت، تخریب نشد.


انتهای  پیام/ز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر