کد خبر: ۶۸۳۴۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
­رأی الیوم گزارش داد؛

رأی الیوم در گزارشی نوشت اعلام حالت فوق‌العاده برای تامین بودجه احداث دیوار مرزی مکزیک، رسوایی دیگری برای دونالد ترامپ است.

رسوایی برای فردی مثل ترامپ تازگی نداردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ­به نقل از ­رأی الیوم، اعلام حالت فوق‌العاده برای تامین بودجه احداث دیوار مرزی مکزیک، رسوایی دیگری برای ترامپ است که همه دموکرات‌ها و نیمی از جمهوری‌خواهان را علیه او متحد خواهد کرد و همین موجب سرنگونی وی در ماه‌های آینده یا شکست وی در انتخابات ریاست جمهوری بعدی خواهد شد.

روزنامه رأی الیوم در سرمقاله خود نوشت: دونالد ترامپ روز جمعه با اعلام حالت فوق العاده در کشور علیه کنگره نیز اعلان جنگ کرد، اما این اقدام بی‌سابقه برای دستیابی به بودجه جهت احداث دیوار مرزی با مکزیک، منجر به برافروختن آتش جنگ حقوقی دیگری با دموکرات‌ها خواهد شد.

ترامپ می‌خواهد این دیوار را با هدفی بنا کند که از آن به عنوان ریشه کن کردن مهاجران غیرقانونی آمریکای لاتین یاد می‌کند و به این ترتیب به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کند. او امیدوار است با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بار دیگر برنده شود و از همین رو برگه مهاجران را خیلی زود رو کرده است تا آراء رأی دهندگان نژادپرست را بار دیگر به دست آورد.

جیمی کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا در سال ۱۹۷۹ با دستگیری دیپلمات‌های آمریکایی در تهران و پس از وی جورج بوش پسر در جریان حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ حالت فوق العاده اعلام کردند، اما هیچ شباهتی بین این دو مسئله و اعلام حالت فوق العاده آن هم تنها با انگیزه انتخاباتی و به منظور احداث دیوار نژادپرستانه‌ای که کاملا با قانون اساسی آمریکا در تناقض است، وجود ندارد.

ترامپ ۵ میلیارد دلار برای تامین هزینه ساخت دیوار درخواست کرده است و این امر پیتر شوک، استاد حقوق دانشگاه ایل را واداشت بگوید: هدر دادن این مبالغ میلیاردی تنها برای اجرای وعده‌های انتخاباتی "کاری احمقانه و رسوایی است".

رسوایی برای فردی مثل ترامپ تازگی ندارد و گذشته او سرشار از رسوایی‌های بسیاری است، اما این بار مسئله فرق می‌کند چرا که این رسوایی همه دموکرات‌ها و نیمی از جمهوری خواهان را علیه او متحد خواهد کرد و همین موجب سرنگونی وی در ماه‌های آینده یا شکست وی در انتخابات ریاست جمهوری بعدی خواهد شد، البته اگر از کاخ سفید اخراج نشود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر