کد خبر: ۶۸۳۵۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت : نسخه‌نویسی الکترونیکی در این استان از سال آینده اجرایی می‌شود .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،کیومرث مظفری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت : یکی از اهداف راهبردی سازمان بیمه سلامت تبدیل روش‌های سنتی به الکترونیکی برای ارائه خدمات به بیمه شدگان است.

وی گفت : از شهریور امسال اجرای سامانه استحقاق سنجی در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی اجرایی شده است و بیماران بدون نیاز به دفترچه تنها با ارائه کد ملی پذیرش می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: برای اجرای نسخه نویسی الکترونیکی نشست‌های مشترکی با سازمان نظام پزشکی، انجمن داروسازان و انجمن پزشکان متخصص و اطفال برگزار شده است.

وی هدف از اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی را حذف دفترچه‌های کاغذی و اصلاح روش‌های مراجعه بیماران اعلام و تصریح کرد: در بررسی‌های به عمل آمده، شهرستان هرسین به عنوان پایلوت اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی به منظور حذف دفترچه انتخاب شده و پس از آسیب شناسی در صورت موفقیت آمیز بودن از سال آینده در تمامی استان اجرا می‌شود.

به گفته مظفری، ۲۴۰۰ قلم دارو در تعهدات بیمه‌ای است و همچنین ۴۳۶ قلم دارو در تعهد بیمه سلامت در سطح یک روستایی قرار دارد.

وی بیان داشت: در صورتی که بتوانیم الکترونیکی شدن نسخه‌ها را در دستور کار قرار دهیم شاهد ارتقای ارائه کیفیت، مدیریت منابع و استانداردسازی خدمت رسانی خواهیم بود.

مظفری با بیان اینکه تسویه حساب بدهکاری به بخش غیر دانشگاهی و خصوصی سال ۹۶ انجام شده است، عنوان کرد: مطالبات تا آبان ماه بخش دانشگاهی طی هفته آینده پرداخت می‌شود .

 

 

انتهای پیام/د

یکی از اهداف راهبردی سازمان بیمه سلامت تبدیل روش‌های سنتی به الکترونیکی است

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر