کد خبر: ۶۸۳۵۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹

دو سریال الف. ویژه «موسی (ع)» و «سلمان فارسی» سیما فیلم با سیاست‌گذاری جدید در فرمت k ۸ ساخته می‌شوند.

سریال‌های الف. ویژه در فرمت k ۸ ساخته می‌شوندبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین کوبچی پشتیبان تولید نمایشی سیما فیلم در ارتباط با فرمت جدید سریال‌های الف. ویژه این سازمان گفت: با توجه به سیاست‌گذاری‌های جدید مدیران سازمان صداوسیما ازاین‌پس مقرر شده تا فرمت سریال‌های الف. ویژه این سازمان به k ۸ تغییر کند.

وی ادامه داد: تاکنون سریال‌های تولیدشده در سیما فیلم تنها در فرمت hd، تولید می‌شدند، اما از این‌ پس سریال‌های الف. فاخر این سازمان در فرمت ۴k و سریال‌های الف. ویژه این سازمان در فرمت ۸k تولید می‌شوند.

کوبچی در ادامه گفت: کیفیت تصویر k ۸ هشت برابر بالاتر از کیفیت تصویر موجودی است که سریال‌های تلویزیونی پخش می‌شوند. تا به امروز در دیگر کشور‌های دنیا کمتر از تعداد انگشتان یکدست سریال در این کیفیت تولیدشده است و صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از پیشرو‌های سریال سازی در این کیفیت در دنیا است.

وی در ادامه تأکید کرد: صداوسیمای ایران همیشه در آسیا پیشرو بوده و این بار نیز باوجود شرایط سیاسی خاصی که بر کشور ما حاکم شده و تحریم‌های متنوعی که به‌ناحق اعمال‌شده بازهم به افق‌های دور نگاه می‌کند و با وجود محدودیت‌های که این صنعت در دنیا دارد محاسباتی انجام داد تا سریال سازی در ایران مجهز به این تجهیز‌ات شود.

پشتیبان تولید نمایشی سیما فیلم در ادامه بیان کرد: چهار سال و نیم زمان تا ضبط و آماده‌سازی برای پخش دو سریال الف. ویژه سیما فیلم داریم که در این بازه زمانی تلویزیون خانگی تغییرات زیادی می‌کند و قابلیت پوشش و پخش این کیفیت تصویر را پیدا می‌کند، البته در شرایط فعلی نیز فرمت k ۸ از تلویزیون قابل پخش باکیفیت پایین‌تر است.

وی بابیان اینکه در کشور‌های پیشرفته دنیا فیلم‌های فاخر باکیفیت بالا ضبط می‌شوند تا به فروش در بازار‌های جهانی برسند، ادامه داد: با بالا بردن کیفیت ضبط آثار فاخر تلویزیونی، به فروش بین‌المللی آن‌ها فکر می‌کنیم که قابلیت پخش باکیفیت خوب در همه کشور‌های دنیا را داشته باشد.

کوبچی افزود: تا زمان پخش سریال‌های الف. ویژه، بستر اینترنت برای پخش این فرمت آماده می‌شود و تغییرات بنیادینی در ارسال محتوا با افزایش پهنای باند در پخش‌کننده‌ها به مخاطب ایجاد می‌شود.

گفتنی است  دو سریال «موسی (ع)» جمال شورجه و «سلمان فارسی» داوود میرباقری ازجمله سریال‌های الف. ویژه سازمان سیما فیلم هستند که با این سیاست‌گذاری جدید در فرمت k ۸ برای پخش تولید می‌شوند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر